Ercan, KIB-TEK sonra da Gazimağusa Limanı…

Yayın Tarihi: 06/04/23 05:00
okuma süresi: 6 dak.

Taş-Yapı’nın patronu Turanlı eminiz ki oturduğu yerden kıs kıs gülüyordur…

Hem de dalga geçercesine!

Müteahhitlik izni KKTC makamlarınca iptal edildi ya…

O yine bu işten hiç zorlanmadan sıyrılıverdi!

Öyle değil böyle yapılır diye…

Vallahi de billahi de helal olsun adama!

Bir tek başına memleketi parmağında oynatıyor…

Tabii ki arkasındaki büyük güç ile!

O da artık kendini KKTC devletinin çok üstünde görüyor…

İnanın ki yerli bir firma olsaydı ona bu kadar imtiyaz sağlanmazdı!

Ama her nedense dışarıdan olunca daha bir değerli oluyor hep…

Kaderimiz midir nedir artık!

Şimdi KIB-TEK için düğmeye basılmıştır…

AKSA ile çoktan nikah kıydılar, plan projelerini hazırladılar kimsenin haberi bile yok!

Ercan’da nasıl yanlış ve dayatma politikalar izledilerse KIB-TEK de bir benzeri vizyona sokuldu…

Yani belli ki yine ellerine yüzlerine bulaştıracaklar, bundan kesinlikle emin olunuz!

Sözde daha ucuz ve verimli olacak gerekçesiyle AKSA’nın sözleşmesini 15 yıl uzatacaklar…

Allah için kimi kandırıyorsunuz siz!

15 yıl sözleşme yapmak demek, özelleştirmenin daniskası demektir…

Bari dürüst olun verdik bitti deyin gitsin!

Bu arada biz yapamadık onlar yapsınlar demeyi de ihmal etmeyin…

Bu kadar kıvırmanın ne anlamı var ki?

Ama insanlar şikayet edip eylem yapıyor diye de sitem etmeyin…

Şimdi özelleştirmeler zincirinde yenileri eklenecek gibi geliyor bize…

Hem de çok daha tehlikeli olanları!

Şimdi iddia o ki;

Gazimağusa Limanı’nı sıraya koydular…

İhalesiz filan burayı da peşkeş çekecekler!

Hem de kime biliyor musunuz?

Mısırlı bir iş adamına…

Perde gerisinde sözlü anlaşmaya varıldı bile diyorlar!

O da Ercan gibi, KIB-TEK gibi ansızın peydahlanacak…

Bu iş bitti diyecekler!

Şaşar mıyız kesinlikle hayır…

Ama inanın ki bu kez çok farklı kötü kokular gelmeye başladı…

Mısırlı işletmenin aynı zamanda silah tüccarlığı yaptığı ifade ediliyor!

Silah şirketinin bizim kıyılarımızda ne işi var artık onu da zaman gösterecek bize…

Ama çok daha önemli bir detay;

Mısırlı işletmenin Güney Kıbrıs’a da silah sattığı iddia ediliyor…

Güney’e silah satacak!

Bizim de limanlarımızın sahibi olacak…

Şu anda elimizdeki veriler hamdır ama yakında bazı belgelerin de ulaşacağını söylemekte yarar görüyoruz!

Ercan peşkeştir, KIB-TEK peşkeştir bu da eminiz ondan öte bir şey değildir…

Peşkeşin olduğu yerde avantanın da olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerek!

Bilmem anlatabildik mi?

Ankara Kulisleri…

“Sedat Peker söz verdiğinin fazlasını açıklayacak…”

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanan Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, TELE1 yayınında soruları yanıtladı. Sedat Peker’in seçime iki ay kala yapacağını söylediği açıklamaları sorulan Ersan Barkın "Seçime kadar bu koşulların kaldırılması noktasında, iktidara alternatif olan bu blokun uluslararası karşılığı bulunması halinde, bu tecrittin kaldırılması durumunda Peker söz verdiği açıklamaları söz verdiği içerikten çok daha öte açıklamalar yapma kararlılığındadır" dedi.

Avukat Ersan Barkın şunları kaydetti:

“Bugün karşı karşıya kaldığı durum hukuki durum, Sedat Peker’in bu koşullar ortadan kalkmaz ise açıklamalarını bugün itibarıyla yapmasına olanak vermiyor. Ancak ben bu açıklamayı bugün yapmıyorum ki. Dijital tecrit diye tanımladığımız Sedat Peker’in politik etkisi olabilecek herhangi bir paylaşımda bulunmasına olanak vermeyen, kendisine bağlı, kendisiyle ilişkilendirilen hesapların açıklama herhangi bir siyasal karşılığı olabilecek açıklama yapmasına olanak vermeyen bu durum ortadan kalkmazsa bu açıklamaları yapamaz. Ama seçime kadar, iktidara alternatif olanların çaba göstermesi ve tecrit koşullarının kaldırılması halinde Sedat Peker söz verdiği açıklamaları, söz verdiği içerikten çok daha öte açıklama kararlılığındadır."

...

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Haber Global'de katıldığı bir programda, Memleket Partisi cumhurbaşkanı adayı İnce ile ilgili sorulan soruya yanıt verdi. Perinçek, İnce'nin Millet İttifakı'nın oylarını böldüğünü söyledi.

Perinçek, "Muharrem İnce’yi, Tayyip Erdoğan karşı tarafın oylarını bölsün diye destekliyor. İnce oyları bölmek için tavşan aday" ifadelerini kullandı.

İnce, Perinçek'in açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. İnce, "Bu büyük sırrı (!) kulağına Erdoğan mı fısıldadı? Erdoğan ağabeyine söyle, sadece Doğu yetmez Batı’da da ne kadar müfteri varsa üzerimize salsa bize vız gelir tırıs gider" dedi.

Reuters’ın, “Ayrıksı aday, kafa kafaya giden seçimlerde Erdoğan’a can simidi olabilir” başlığıyla hazırladığı haberde, “Bazı anketler ana muhalefet bloğunun Erdoğan’ı yendiğini gösteriyor fakat üçüncü partiden aday olan İnce bu farkı daraltabilir” yorumu yapıldı.

Haberde, İnce’nin 2018’deki seçimlerde de Erdoğan’a karşı kaybettiğine dikkat çekilirken İnce’nin seçim yarışını erken bırakmak istemediğini söylediği de vurgulandı.

Öte yandan Reuters’a konuşan muhalefet bloğundan üst düzey bir yetkili, “İnce’nin adaylığı Erdoğan’ı yenmeyi zorlaştırır fakat İnce’nin ve Sinan Oğan’ın oyları seçim günü yüzde 5’e inerse kazanabiliriz” dedi.

AKP’den üst düzey bir yetkili ise Reuters ile yapılan gizli bir anketin sonuçlarını paylaşarak İnce’ye desteğin yüzde 8-9 olduğunu iddia etti. Reuters’ın haberinde Erdoğan’a desteğin son dönemde düştüğü de belirtildi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Levent Özadam'dan #mesajınızvar

Sayın Erhan ARIKLI,
06/04/2023 05:00

Gazimağusa Limanı'nın özelleştirilmesi konusunda haberiniz var mı bilemeyiz ama bize birtakım ön bilgiler gelmeye başladı. Eğer iddialar doğru çıkar da Güney Kıbrıs’a silah satan Mısırlı şirket limanın yeni sahibi olursa eminiz ki asrın rezaleti olarak tarihe geçecektir!

Sayın Dursun OĞUZ,
06/04/2023 05:00

En azından siz cesur bir şekilde et kaçakçılığının olduğunu teyit etmiş oldunuz. Bu arada yeni bilgiler gelmeye başladı bakanlığınıza bağlı olan Veteriner Dairesi’nde bazı çalışanların hayvancıya kaçak getirdikleri hayvanlar için kulak numarası sattıkları söyleniyor, inanılacak gibi olmasa gerek değil mi?

Sayın Hayati ÖZOK,
06/04/2023 05:00

Oto galeri sektöründe kaçak araçlar konusunda birtakım iddialar yapılmaya başlandı ve bu konuda sizin de bazı şikayetlerde bulunduğunuz yönünde yorumlar yapılıyor. Bu arada umarız ki kendi kullandığınız araçlarda her hangi bir sıkıntı yoktur inşallah!

Sayın Kasım KUNİ,
06/04/2023 05:00

Artık resmi atamanız gerçekleştiğine göre şu trafolara sabotaj konusunda ilk önemli görevinizi gerçekleştirebilirsiniz. Zira bu tür saldırılan vatan hainliğiyle eş değer tutuluyor, memleketin sahipsiz olmadığını göstermenin tam zamanıdır…

Sayın Tufan ERHÜRMAN,
06/04/2023 05:00

Uzun bir bekleyişten sonra erken seçim kararı sözlerine yer vermeniz kamuoyunda heyecanla karşılandı. Zira bazı sendika ve örgütler muhalefeti yetersiz bulduklarını söylemeye başlamışlardı, ancak seçim için de sokağa dökülmenin şart olduğunu söyleyenler bir hayli fazla…

Sayın Hüseyin Çavuş KELLE,
06/04/2023 05:00

Kurultay öncesi ya da sonrası olası bir kabine değişiklinde yeni bakanlar listesinde sizin de adınız anılmaya başladı. Şimdiden hazırlıklı olmakta yarar var, yılların hayali ansızın gerçek olabilir…

Sayın Faysal SADIKOĞLU,
06/04/2023 05:00

Gönüllü arama kurtarma ekibi kurmak için çeşitli kurumlarla temasa geçtiğiniz ve pek yakında girişimlerin sonuç vermesiyle kolları sıvayacağınız konuşulmaya başlandı. Emin olun ki tahmininizden çok daha fazla bir gönüllü ordusu size katılacaktır, kolaylıklar dileriz…

Sayın Dalman AYDIN,
06/04/2023 05:00

KIB-TEK müdürü olarak önce sendikayı suçlamak sonra da verdikleri hizmetten dolayı kendilerine teşekkür etmek çok manidar karşılandı. Sonuçta kendileri bir kez daha arızalara müdahale etmeyeceklerini açıklayarak kararlı olduklarını ifade ettiler…

Sayın Ertan BİRİNCİ,
06/04/2023 05:00

Yaptığınız bir paylaşımda istifa müessesinin hayata geçirilmesinden bahsetmeniz hem bir ilk oldu hem de kamuoyundan destek buldu. Belli ki artık sizin de bardak taştı, sabırlar tükendi desenize…

Sayın Fikri ATAOĞLU,
06/04/2023 05:00

Atatürk Öğretmen Akademisi’nde yaşanan görevden almalar konusunda parti başkanı olarak sizin de konuya duyarlılık göstermeniz isteniyor. Bir belediye başkanı istedi diye müstesna bir kurum bu kadar ayaklar altına alınmamalıydı…

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Levent ÖZADAM yazıları