Görüntülerde nenem çıkarsa...

Yayın Tarihi: 14/08/20 07:00
okuma süresi: 6 dak.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan dün önemli bir açıklama yaptı ve özel jet meselesiyle ilgili silinen kamera görüntülerin bulunduğunu ve bu görüntülerin polisin elinde olduğunu söyledi. Son derece önemli bir açıklamaydı bu.

İlginçtir bu konuyla ilgili Bakan Atakan dışında kimse bir açıklama yapmadı. Hâlbuki bu bir hükümet meselesi haline gelmişti adeta hükümeti bozacak bir kriz yaratmıştı.

Öyle tahmin ediyorum ki haftaya bu görüntüler Başbakan Ersin Tatar’a teslim edilecek ve Başbakan da bu görüntüler ile ilgili bir açıklama yapacak. Yapmak zorunda çünkü bu konu artık kabak tadı verdi ve ne olup bittiğinin açığa çıkması gerekiyor.

Anlıyoruz ki ortada bir görüntü var ve bu görüntüler silindi ancak bu görüntülerde herhangi bir bakanın ya da bir vekilin olup olmadığını bilmiyoruz.

Bazı çevreler UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel’i işaret etmeye çalışsa da bu konuyu ben birkaç kez Ünal beye sordum ve Ünal Bey bana açık yüreklilikle bu görüntülerde olmadığını söyledi, dahası Üstel çıktığı birçok canlı yayında görüntülerde olmadığını ve bir an önce polis soruşturmasının tamamlanması gerektiğini açıkladı.

Şimdi ister istemez şu soruyu soruyorsunuz, bu görüntülerde olsa bir milletvekili bile bile yalan söyler mi? Üstelik televizyon kanallarına çıkıp bu rapor açıklansın der mi?

Ünal Üstel’i uzun yıllardır tanırım bu konuda yalan söyleyecek birisi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

Eğer otele gitmiş olsaydı “ben Turizm bakanıyım, önemli bir yatırımcıdır gelen evet gittim görüştüm” diyebilirdi pek ala ama adam gitmedim diyor ve hala gitmediğini söylüyor.

Unutmayın ki kamera görüntülerinde saat ve tarih olması son derece önemlidir. Bu görüntüler hangi siyasi çıkarsa çıksın ilgili yatırımcıların otelde kaldığı tarihle ilgili görüntüde çıkması muhtemel kişilerin de aynı tarihte o görüntülerde olması gerekiyor.

Bekleyip görmek lazım. Bir bakarsınız görüntülerde hiç tahmin etmediğimiz başka siyasiler çıkar ya da hiçbir siyasetçi çıkmaz.

Bir takım iddialar var ama bekleyip görmek en doğrusu.

Yeri gelmişken yine söyleyeyim Ünal Üstel’in görevden alınması büyük bir hataydı. Ünal bey görevden alınmamalıydı.

BİR BAŞKA KRİZ

Türkiye’deki iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi eski Milletvekili Metin Külünk ve aynı soy ismi taşıyanların bulunduğu 4 kişilik gruba “PCR testi tarihinden 3-5 gün önceden yaptırma kuralına bağlı olmadan ülkeye giriş izni” verilmesi konusu. Bu konuda Sağlık Bakanlığı doyurucu bir açıklama yapmadı.

Bakan Tolga Atakan’a bu konuyla ilgili de bir soru soruldu. Bakan Atakan son derece önemli bir açıklama yaptı;

“Bulaşıcı Hastalıklar Yasası tahtında bu işler Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülmekte, kararlar Sağlık Bakanlığı tarafından alınmakta. Ulaştırma Bakanlığı sadece yüklenici noktada bulunuyor. Söz konusu olaydaki “özel durumdan” haberdar olmadığını belirten Atakan, “PCR yaptırmadan ülkeye girebilirler diye bir muafiyet yok. Sağlık Bakanlığı’nın bu gibi durumları Ulaştırma Bakanlığı’na bildirdiğini, Ulaştırma Bakanlığı’nın da uçağı bilgilendirdiğini belirten Atakan, “Söz konusu kişilerin özel durumlarıyla ilgili Bakanlığımız bilgilendirilmedi. Tek bilgimiz, Sağlık Bakanlığı’nın izin verilmesi yönünde karar aldığıdır” dedi.

https://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n342537-atakan-silinen-otel-kamera-kayitlari-geri-getirildi-goruntuler-poliste

Peki, şimdi ben soruyorum; bu durumun karşısında da yeni bir hükümet krizi çıkması gerekmez mi ?

Bakan Pilli ile ilgili soruşturma açılması hatta görevden alınması gerekmez mi?

Bakınız dostlar her yaşanan sıkıntı karşısında görevden bakan alırsanız durmaksızın kabineyi değişmeniz gerekir.

Ünal beye yapılan muamele çok merak ediyorum Ali Pilli’ye de yapılacak mı?

Anlıyor musunuz demek istediğimi?

İster istemez yaşan her sıkıntıda kamuoyu e hade baklalım bu bakanı da görevden alın der. Halbuki devlet yönetmek ciddi bir iştir.

**************

Günün Sözü

Kimi Sevsem Sensin

Attila İlhan

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları