HP’de yeni bir dönem başlıyor...

Yayın Tarihi: 19/01/21 07:00
okuma süresi: 6 dak.

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay ile uzun bir aradan sonra dün sabah bir araya gelip oldukça güzel bir canlı yayın yaptık. Yeniden HP Genel Başkanlığına dönmesine açıkçası sevindim. Vakti zamanında Cumhurbaşkanlığına aday olmak için partisinin genel başkanlığından istifa edip de bağımsız aday olduğunda kendisine “istifa etmesinin hata olduğunu, olur da seçimi kaybederse dönmesinin zor olacağını bunu hesap etmesi gerektiğini” söylemiştim. Hoca da bana “ onu günü gelince değerlendiririz, bakarsın hiç dönmem siyaseti bırakırım” demişti.

Gün geldi devran döndü ve Kudret Hoca kurduğu partinin yeniden başına geri döndü. İyi de oldu diye düşünüyorum. Eğer aday olmayacak ve dönmeyecek olsaydı elbette ki yine onun gibi bu görevi üstlenecek başka biri çıkardı diye düşünüyorum. Sonuçta siyaset devingendir ve boşluk tanımaz.

ÖZERSAY: “UMUTLUYUM”

Yeniden Halkın Partisi Genel Başkanı olan Kudret Özersay, gelecek için ‘umutluyum’ diye başladı sözlerine.

Geride kalan 3 yılı çıkarılan dersler çerçevesinde değerlendirdiklerini vurgulayan Özersay, siyasi olarak daha olgun bir noktada olduklarının da altını çizerek, edinilen tecrübeleri ‘artı’lar olarak değerlendirdiklerini söyledi.

İktidarda oldukları döneme işaret ederek pandemi sürecinde ciddi özveri gösterdiklerini söyleyen Özersay, “Dünyada hiçbir ülke hazırlık yapmamışken, tanınmayan bir ülke olarak özellikle HP’nin özverisi ortadadır. Kamuoyunu iyi ve şeffaf bir şekilde bilgilendirdik” ifadelerini kullandı.

Söyleşinin detaylarını paylaşıyorum sizlerle...

“HAFTA SONU ÜLKENİN GELDİĞİ NOKTAYI GÖRDÜK”

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ve Bakanlar Kurulunu peşi sıra yaptığı açıklamaların ardından yaşanan karmaşaya değinen Özersay, ülkenin gelmiş olduğu noktanın görüldüğü ifade ederek, “Eğer halk bu durumda memnunsa bir şey diyemem elbette ama biz hoşnut değiliz” dedi.

“DEVLETİN İTİBARI VE OTORİTESİ ZEDELENDİ”

Hafta sonu yaşanan ‘karar karmaşası’ ile devletin itibar ve otoritesinin zedelendiğini kaydeden Özersay, “Hükümetin zaten bir otoritesi yoktu onu hesaba katmıyorum. Yaşananlar kaygıyı tetikliyor. Böyle bir yönetim boşluğunu hak etmiyoruz” dedi.

"HALK ÖZERSAY’I GÜNAH KEÇİSİ İLAN ETTİ”

“Bu memleketi ben kurtardım” ifadelerini kullanarak her fırsatta kendisinin günah keçisi ilan edildiğini söyleyen Kudret Özersay, kendisinin ve partisinin ülkede olumsuz yaşanan her durumda hedef gösterildiğini belirtti.

MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ... “BİZ ZAMANINDA BİR FİRE BİLE VERMEDİK”

Cumhuriyet Meclisinde haftalardır Başkanlık Divanı seçiminin yapılamamasını hükümetin güven sorununa bağlayan HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Meclisin her toplantıda nisap sorunuyla karşı karşıya olduğunu belirtti.

CTP – HP – DP – TDP Hükümeti dönemine işaret ederek Meclis Başkanlığı seçiminde Teberrüken Uluçay’ın seçilmesinde hiç fire vermediklerini söyleyen Özersay, “Güvenilir bir koalisyon ilişkisinde ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık. Şimdi yaşananlar ortadadır… Nisap sorunu yaşanıyor her toplantıda” ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM... “BİZ ZATEN HAZIRIZ AMA HALK HAZIR DEĞİL”

“Biz bölge toplantılarımızda da her zaman belirttiğimiz gibi her zaman seçime hazırız” diyen Özersay, böyle bir süreçte halkın seçime hazır olmadığının altını çizerek sokaktaki insanın geçim derdiyle boğuştuğunu söyledi.

HP’DEN İSTİFA EDEN VEKİLLER... “SİYASİ BİR FİGÜR YAPTIK, KOLTUK UĞRUNA KARAR ALDILAR”

7 Aralık 2020 tarihinde Halkın Partisi’nden (HP) istifa eden Hasan Topal, Hasan Büyükoğlu ve Mesut Genç ile ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Özersay, şunları kaydetti:

“Herkes durduğu yeri bilmeli. Bir duruşunuz olmalı, siz siyasi bir figür değilken, bu parti size sahip çıktı. Siz de destek verdiniz, Milletvekili oldunuz. Burada olmanızın nedeni halk ve HP’dir. Üstelik ne için? Siyasi itibarı toplum nezdinde olmayan bir şey için.”

“VATANDAŞ GEREKLİ FATURAYI KESECEKTİR”

Söz konusu istifaların Halkın Partisi açısından daha iyi olduğunu savunan Özersay, daha önemli bir eşikte bu istifaların gelmesinin daha kötü bir duruma neden olacağını söyledi.

Özersay sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Allaha havale ediyorum, diyorum; HP açısından daha iyi olmuştur, daha önemli bir eşikteyken çekip gitselerdi daha tehlikeli olabilirdi. Normalde itibar etmem böyle şeylere ama açıklama yapmalarını istedik. Bazıları Bakanlık beklediklerini de dile getirmişti. Mesele koltuk sevdası değil bizim için, onun peşinde olsaydık zaten UBP ile kurardık. Vatandaş gerekli faturayı kesecektir.”

Günün Sözü

Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmaktır bazılarının kaderi.

Anonim

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları