Rumlar neden başarılı… Anladınız mı?

Yayın Tarihi: 07/05/21 07:00
okuma süresi: 5 dak.
A- A A+

Rum yönetimi öyle anlıyoruz ki en az Yahudiler kadar en az İngilizler kadar başka devletlerin içini karıştırmayı başarabiliyor. Görevliler var bu iş için, inanlar ve maaşlılar. Yapacak bir şey yok, her ülke de var. Gerçekten ben usandım ama anlamak lazım olanları. Rum Yönetimi gayet iyi lobi yapıyor ve KKTC içişlerine oynuyor, oynuyor oynamasına ama benden uyarması bizim Türkler Çılgındır... Aklınızda bulunsun.

Bu yaşın sahibiyim ve ilk kez Ramazan ayı içerisinde bu kadar çok fitre, yardım isteyen insanla karşılaştım. Bir kısmı belki isteme alışkanlığı edinmiş insanlar ama önemli bir kısmı gerçekten ihtiyaçlı insanlar bunu biliyorum. Neden böyle bir giriş yaptım yazıya sizce?

Düşünmeyin ben söyleyim; ülke olarak ciddi bir fakirleşmenin içinden geçiyoruz da ondan. İnsanların alım gücü gerçekten çok düştü.

Peki devam edelim. Korona salgını. Sayı yine arttı, arttı ve çevremizde geziyor. Son birkaç gündür birçok tanıdığım insanın korona pozitif olduğunu duyuyorum. Bundan birkaç hafta önce Sağlık Bakanı Ünal Üstel’e “ bu vakalar ağırlıklı olarak nerelerden yayılıyor” diye. Yüzünü ekşitti ve ne yazık ki cafelerden, restoranlardan dedi.

Tespitinde son derece de haklı çünkü hafta içi olsun hafta sonu olsun cafe ve restoranların dolu ve dip dibe, kucak kucağa insanların oturduğunu ben defalarca kez gördüm. İnsanlara gitme deseniz vay git deseniz vay.

Şunu da söylemek lazım; nasıl ki onlarca ölümlü kaza olmasına karşın insanlar hızlı araç kullanmaktan vazgeçmiyorsa aynı şekilde “yahu kapacaksak her yerden kaparık bu beytambalı” yorumunda bulunuyor hemen hemen herkes.

Bu nedenle marketleri ister Pazar kapatın ister açın vakalar hızla yayılmaya devam edecek.

Bu konuda ülkemizin ikinci önemli gündemi.

PASAPORT SAÇMALIĞI... GINA GELDİ

 Peki şu an memleketin gündemi ne? Tatar’ın ya da Ersan Saner’in ya da Tahsin Ertuğruloğlu’nun Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu var mı yok mu? İşte var; numarası da bu diye de yayınlar, sosyal medya paylaşımları, haber programlarının bu konu üzere tartışma yapması..

İnanın ki bu memlekette kimsenin zerre kadar umurunda olan bir konu değil. Yani kimin hangi ülke vatandaşlığına ya da kimliğine sahip olduğuyla kimse ilgilenmiyor ama malum Cenevre zirvesi, çözüm çözümsüzlük derken şu an konuşulan en önemli konu bu oldu.

“RUM HÜKÜMETİ, BEŞİNCİ KOL FAALİYETLERİ YÜRÜTÜYOR”

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun dün bana yaptığı özel açıklamadan kısa bir kesit veriyorum. Yazının başlığını desteklemek için. “Rum hükümetini, “propaganda ya da casusluk yoluyla bir kitleyi ele geçirmek” anlamını taşıyan, “beşinci kol faaliyetler yürütmekle” suçlayan Ertuğruloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Cenevre görüşmeleri sonrasında bilinçli bir şekilde ortalığı karıştırmak, Kıbrıslı Türkleri kendi içinde bölmek adına Rum Hükümeti tarafından beşinci kol faaliyetlerinin yaratıldığı bir ortam. Herkes hazırlıklı olsun; daha ne algı operasyonları gelecek. Kıbrıslı Türklerin bu dik duruşunu yıpratmak için bölüp parçalamak için pek çok entrika gündeme gelecektir. Bunlar sürpriz değil.”

https://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n376727-tahsin-ertugruloglu-haberde-cocuk-yasta-aldigim-kimligin-numarasi-yayinlandi

Rum yönetimi öyle anlıyoruz ki en az Yahudiler kadar en az İngilizler kadar başka devletlerin içini karıştırmayı başarabiliyor.

Görevliler var bu iş için, inanlar ve maaşlılar. Yapacak bir şey yok, her ülke de var.

Halbuki bir düşünün ben dahil hiçbir programcı ya da köşe yazarı ya da gazte bu konular yerine Hükümete fakirlik üzerinden, korona üzerinden bir meydan dayağı çekebilir bu zırvalıklarla uğraşmak yerine.

Ama ben dahil birçok gazeteci şu an Rum yönetiminin istediğini dolaylı olarak da olsa yerine getiriyoruz.

Yahu kim ne yapsın Tatar’ın KC kimliği vardır ya da yoktur. Bizene varsa da yoksa da.

İnsanlar aç insanlar koronadan dolayı ecel terleri döküyor hastanelerde.

Hindistan’da vakalar almış başını gitmiş ha Hindistan mutandı geldi ha gelecek. Allah korusun Türkiye ya da Kıbrıs’a bu mutand gelirse ayvayı öyle bir yiyeceğiz k akıllara zarar.

Ama emin olun günde 100 kişi koronadan ölse bu memlekette yine medyanın gündemi kabine, erken seçim ve Kıbrıs meselesi olacaktır.

Gerçekten ben usandım ama anlamak lazım olanları. Rum Yönetimi gayet iyi lobi yapıyor ve KKTC içişlerine oynuyor, oynuyor oynamasına ama benden uyarması bizim Türkler Çılgındır... Aklınızda bulunsun.

Günün Sözü

"Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir."

ZİYA PAŞA

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.