Özersay: İkisini de Allah'a havale ediyorum

Yayın Tarihi: 13/10/21 07:00
okuma süresi: 4 dak.
  • HP’den ayrılarak, bağımsız olan ve UBP resepsiyonunda UBP rozeti takılan Hasan Büyükoğlu ve Mesut Genç ile ilgili de konuşan Özersay, yaşananları toplumun vicdanına ve yargısına bıraktığını söyledi. Özersay, “HP kurulduğunda UBP’nin izlediği siyaset anlayışıyla ilgili söylediklerini insanlar kendilerine hatırlatacaktır. Allah’a havale ediyorum. Kırgınlığım yoktur” dedi.

Halkın Partisi  Genel Başkanı Kudret Özersay ile dün sabah ki programımda bir telefon bağlantısı yaptık. Özersay’dan  gündemi bir değerlendirmesini istedim. Malum Hükümetin kurulmasından önce Halkın Partisi’nden istifa eden üç milletvekilinden ikisi UBP’nin kuruluş yıl dönümünde göstermelik de olsa UBP rozeti taktılar.

Son iki gündür Hükümet yine Meclisteki salt çoğunluğu sağlayamıyor ve meclisi açamıyor. İç tüzük gereği  bugün yeniden meclis oturumunun açılması denenecek. Özersay’dan işte hep bunları değerlendirmesini rica ettim.

“HÜKÜMET EN BAŞTAN YANLIŞ KURULDU”

“Bu hükümet, en baştan yanlış kuruldu” diyen Özersay, hükümetin ayak oyunlarıyla yamalı bohça şeklinde kurulduğunu vurguladı. Genel başkanlığını yaptığı partiden vekiller istifa ettirilerek hükümetin kurulduğunu hatırlatan Özersay,  “Eğreti ve menfaate dayalıydı” dedi; hükümetin ruhunu çoktan teslim ettiğini ifade etti. Özersay, seçim zillerinin çalmaya başladığı zaman kamu kaynaklarının talan edildiğini, aşırı istihdam yapıldığını ve kırsal kesim arazisi dağıtıldığının görüldüğünü anlattı.

“KAMU KAYNAKLARINA PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Canlı yayında hükümete seslenen Özersay, “Ya siz görevi iade edin geniş tabanlı teknokrat hükümet kurulsun ya da seçim tarihinin anlaşıldığı andan itibaren seçim yasakları devreye girsin” dedi. Hükümetin ısrar ve inatla seçim yasaklarını 6 Aralık’ta başlatmak istediğine işaret eden Özersay,  “Demek dertleri Kırsal kesim arazisi dağıtmak, arazi kiralamak, vatandaşlık vermeye devam etmektir. Kurultaya 3 hafta kaldı belli ki Ersan Saner de olumlu hava yaratmak istiyor. Ama biz de halkın menfaatini korumak zorundayız. Hükümetin kamu kaynaklarına peşkeş çekmesine müsaade etmeyeceğiz. Saner, 3 hafta sonra görevde mi değil mi belli değil. 3 hafta sonrasıyla şimdi arasında değişken bir durum söz konusu olabilir. Hükümet aslında çoktan görevi iade etmesi gerekirdi. Ölmüş hükümeti canlı gibi göstermeye çalışıyor. Memleketin kötü yönetilmesine bu şekilde talan edilmesinin karşısından dururum” dedi.

HP’den ayrılarak, bağımsız olan ve UBP resepsiyonunda UBP rozeti takılan Hasan Büyükoğlu ve Mesut Genç ile ilgili de konuşan Özersay, yaşananları toplumun vicdanına ve yargısına bıraktığını söyledi.  Özersay, “HP kurulduğunda UBP’nin izlediği siyaset anlayışıyla ilgili söylediklerini insanlar kendilerine hatırlatacaktır. Allah’a havale ediyorum. Kırgınlığım yoktur” dedi.

“ANAYASA’YI VE YASALARI HİÇE SAYMAYA KİMSENİN HAKKI YOK”

Cumhurbaşkanı Tatar’un UBP resepsiyonunda yaptığı konuşmaya da değinen Özersay, Tatar’ın tarafız olacağına dair yemin ettiğini hatırlattı. Tatar’ın tarafsız olmasının Anayasal bir zorunluluk olduğunu kaydeden Özersay, Tatar’ın Anayasa'yı görmezden gelinebileceğini söylerse, yemine rağmen tarafsız olamadığını ifade ederse, devlete devlet muamelesi yapmamış olduğunu belirtti.  “Anayasa’yı ve yasalarını hiçe saymaya kimsenin hakkı yoktur” diyen Özersay,  “Devlete ve egemenliğe sahip çıkmak istiyorsunuz Anayasa'yı ezdirmeyeceksiniz sadık kalacaksınız” ifadesini kullandı.

* * *

Günün Sözü

"Bir kadının canı yandığında, bir erkeğin başı belaya girmek üzeredir."

Paul Auster

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları