İbre Karavezirler'i gösteriyor…

Yayın Tarihi: 02/12/22 07:00
okuma süresi: 6 dak.
A- A A+

Değirmenlik Belediye Başkanı ve Değirmenlik-Akıncılar Belediyesi Başkan adayı Ali Karavezirler ile dün buluşup güzel bir program yaptık. Son derece keyifli bir canlı yayın oldu. Karavezirler, dört yılda adeta belediyede devrim yapmış ve belediye meclisinden 531 karar çıkarmış ve bu kararların hepsini oy birliği ile çıkarmış bir belediye başkanı. Okullara yaptığı dersliklerden tutunda online belediyecilikte adeta çığır aşmış başkan. Yüzlerce kilometre asfalt dökmüş, yol yapmış, su isale hattı döşemiş hatta değirmenlik ve Değirmenlik'e bağlı köylere ekstradan üç su kuyusu açarak su taşımış ve kesintisiz su verir hale getirmiş belediyeyi.

Bunlarla kalmamış belediyeye bir de çalışma disiplini getirmiş. Her şeyi online bağlamış ve giderlerini kontrol altına almayı başarmış borçsuz harçsız bir belediye inşa etmiş dört yılda. Seçimleri kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Anket yaptırdınız mı diye sordum yaptırdık çok rahatız dedi canlı yayında. Yayın sonrasında anket sonuçlarını sorduğumda % 70’lerde biz bu seçimi aldık diye cevap verdi. Ne istediğini bilen ve Değirmenlik bölgesiyle birlikte Değirmenlik'e bağlı köylere hizmet götürmede çok titiz davranan bir belediye başkanı olmasından ötürü seçimi rahatlıkla kazanacağını düşünüyorum. Dört sene gibi kısa bir sürede üstelik iki yılı pandemiyle geçmesine rağmen bu kadar işi sığdırmayı başaran bir belediye başkanının seçimleri garanti görmesi son derece normaldir diye düşünüyorum.

Karavezirler, açıklamalarının devamında evsel atıkların tüm bölgelerde haftada iki kez toplandığına dikkat çekerek, “Tüm vatandaşlarımıza eşit bir şekilde yaklaşıyoruz. Pandemi döneminde dahil hizmet kalitemizi düşürmedik” ifadelerini kullandı.

Hiçbir belediyede ön ödemeli sim kartlı akıllı sayaç olamadığını, bu uygulamanın sadece Değirmenlik Belediyesi’nde olduğunu kaydeden Karavezirler, “Şu anda 900’e yakın sim kartlı akıllı sayaç takıldı. Bu. Bölgedeki tüm sayaçları akıllı sayaç yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Karavezirler, kurumsal yapının çok önemli olduğunu, her noktada büyük işler yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini vurguladı.

Seçimden hemen sonra ülke genelinin nüfus sayımı yapılması gerektiğini söyleyen Karavezirler, “Sadece bizim bölgemizde kaç kişinin yaşadığı ve hangi meslekleri yaptıkları net bir şekilde bellidir” açıklamasında bulundu.

Karavezirler, hizmet aşkıyla bu göreve geldiklerini, muhtarları da sistemimize dahil ettiklerini, oluşturdukları kısa numaralı telefon hattı ile vatandaşların belediyeye erişimini kolaylaştırdıklarını kaydetti.

Asfaltlama ve kanalizasyon çalışmaları hakkında da açıklama yapan Karavezirler, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bizim kendi ekiplerimiz yamalamaları yapıyor. Yeni asfalt çalışmaları yeni dönemde başlayacak. Asfaltlama yaparken kanalizasyon altyapısını da hayata geçireceğiz. 2019’da AB’ye 3 milyon euroluk proje hazırlamıştık. Bazı sıkıntılardan dolayı projemiz iptal edildi. Yeni dönemde kanalizasyon konusunda çalışmalarımıza bıkmadan, yılmadan ve usanmadan devam edeceğiz.”

Karavezirler, yeni dönemde kaldıkları noktadan bölge halkıyla birlikte yürümeye devam edeceklerini ifade etti.

Bölgedeki su çalışmalarını da değerlendiren Karaverizler, “4 tane belediyenin 4 tane de devletin su kuyusu var. Eşit ve adaletli bir su dağıtımı yaptık. Hem benim belediye halkım susuz kalmadı hem de diğer belediyeler kontrollü su aldı” dedi.

Karavezirler, göreve geldiğinde Değirmenlik bölgesinin günde iki saat su aldığını hatırlatarak, “2018 Eylül’ünden itibaren 7/24 su vermeye başladık” ifadelerini kullandı.

Yaptıkları çalışmalar dahilinde 20 yıl boyunca Değirmenlik’te su sorununun olmayacağına dikkat çeken Kara vezirler, “Yeni Ercan Havalimanı’na da 4 buçuk kilometrelik su hattı çektik. 2022’nin Ekim ayında bu çalışmalarımızı tamamladık” diye konuştu.

Karavezirler, merkezi hükümet ile yerel yönetim iş birliğinin şart olduğunu vurgulayarak, “Çalışmalarımıza istişare içinde devam ediyoruz. Değirmenlik Belediyesi sınırları içinde olan tüm bölgelerde sorumluluktan kaçma lüksümüz yoktur” açıklamasında bulundu.

Belediyede olarak eğitime olan desteklerinin sürdüğünü dile getiren Karavezirler, “Bölgedeki okullarda 37 tane öğrencimiz kolej sınavını geçti. Bu da demek oluyor ki eğitim kalitesi arttı. Onlara desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Karavezirler, tekrardan seçilmesi durumunda ‘Kent Park’ projesini hayata geçireceklerini kaydederek, “Bu proje benim için önemlidir. Seçimden sonra çalışmaları hızlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Yeni dönem için projelerinin hepsi hazır olduğunu ve bu doğrultuda hareket edeceklerini söyleyen Karavezirler, “Ben değil biz vurgusuyla halka hizmet kalitesini arttırdık” diye konuştu.

Karavezirler, anket yaptırdıklarını ve sonuçların güzel olduğunu belirterek, “Biz ahenk içinde aile ortamını yarattık” açıklamasında bulundu.

******************

Günün Sözü

"Aslında kadın; erkeğin beğenen bakışlarından çok, hemcinsinin kıskançlık dolu bakışlarını görünce, güzel olduğundan emin olur."

Pablo Neruda

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları