Şeriatın kestiği parmak acımaz…

Yayın Tarihi: 01/04/24 07:00
okuma süresi: 4 dak.

Sahte reçete patladı ilk önce. Onlarca eczacı ve doktor kelepçeli halde yargı huzuruna çıkarıldı. Rezilliğin daniskasıydı. Vatandaşın ne doktora ne eczacıya güveni kalmadı. Herkes bu sektörü aç gözlü olmakla suçladı. Bunun etkileri sürerken ve zayıflamaya yüz tutmuşken bu sefer de hem diploma sahteciliği çıktı hem de bir üniversitenin iddialara göre deyim yerindeyse soyulduğu ortaya çıktı. Çok ilginç tutuklamalar olacak bekleyin görün. Sahte diploma işinde hele ki milletvekili yakınları patır patır tutuklanacak, memurlar, bürokratlar, polisler hatta belki askerlerden de tutuklanacak olanlar var. YÖK gelip tezgahını açtığı zaman ve beş yıl geriye dönük incelemeler yapıldığında patır patır dökülecek sahte diploma alanlar. 

Şimdi ne çıktı peki; insan kaçakçılığı. Polis bu meselenin üzerine gitmelidir. Suç işleyen hiç suçunu kabul eder mi? Etmez! Nasıl ki rüşvet alan ben almadım der, insan kaçakçılığı suçunu da işleyen ben yapmadım der. Şimdi siz şovmen olmaya karar verdiyseniz ve korkmadan konuşuyorsanız, size devletin içinden bilgiler belgeler akıyorsa ve bunları bazı parti başkanlarıyla da paylaşıyorsanız ille ki bu işten bir kazancınız da vardır. Kimse kimseye bedava iş yapmaz. Sonra da halk kahramanı oluverirsiniz.

Vatandaş magazini sever, iddiaları sever. Kim kimin sevgilisidir merak eder, bunun dedikodusunu yapmaktan inanılmaz haz alır. Ada insanının temel özellikleridir bu. 25 yıllık meslek hayatımda filanca bakanın sevgilisi budur diye çıkarıp fotoğraf paylaşmadım. Çünkü ben gazeteciyim. Farkındaysanız hiçbir gazeteci de bunu yapmadı bugüne kadar. 

Kim suçlu kim masum yargılansın ortaya çıksın. Hepimizin yargı huzurunda boynu kıldan ince. İnsan kaçakçılığı ağır bir suçtur bir yapan da aynıdır bin yapan da aynıdır. Polis araştırsın bulsun yargı huzuruna çıkartsın. Devletin belgelerini temin edip aleyhte propaganda yapmak konuşma özgürlüğü değildir, suçtur. Bu kadar yıllık bu ülke de ismi olan bir gazeteciyim ; neden bana gelmiyor devletin gizli belgeleri, neden başka gazeteci arkadaşlarıma gitmiyor, belgeleri sızdıran kimin devlet aleyhine propaganda yapacağını bilir çünkü. 

Ama dediğim gibi polis suç neyse sıkı araştırıp bulmalı. Masum olan masumluğuyla beraat etmeli suçlu olan da cezasını çekmeli. 

Yaşım 44. 23 yaşımdan beri her Allah’ın günü canlı yayın sunuyorum. Bir gazeteci olarak neyi konuşacağımı ve neyi konuşmayacağımı çok iyi bilirim. Özel hayata saygılıyım, insan haklarına saygılıyım. Aleyhime tek bir dava dosyalanmadı. Oldukça da sert programlar yaptım yıllarca. Bir siyasinin beceriksizliği ile uğraşmak başka bir şeydir, sevgilisiyle uğraşmak başka bir şeydir.

Siz bakın ki memleketin her tarafından bir pislik akıyor. Sahte reçete yolsuzluğu, sahte diploma vakaları, soyulan kurumlar ve insan kaçakçılığı, et kaçakçılığı, kilolarca yakalanan uyuşturucular, tespit edilen silahlar, bıçaklar ve daha neler neler. 

Vallahi herkes başına geleni çeksin temizlensin ortalık, polis çok ama çok mesai yapacak artık anladığım.

******

Günün Sözü

Memleket bir kurtlar sofrasına döndü mü, isyan haktır.

Atilla İlhan

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları