YENİERENKÖY
okuma süresi: 4 dak.

Sipahi muhtarı Hacıhasanoğlu: Muhtarlarımızın demokrasinin temel taşı olduğu unutulmamalı

Sipahi muhtarı Hacıhasanoğlu: Muhtarlarımızın demokrasinin temel taşı olduğu unutulmamalı

Sipahi köyü muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, istikrarlı bir hükümet modeli kurulup yeni kurulacak hükümetten ülkedeki acil sorunlara çözüm üretmesini, muhtarlarla ilgili yasalardaki gerekli düzenlemelerin ivedilikle yapılmasını beklediklerini kaydetti.

Yayın Tarihi: 07/02/22 10:19
okuma süresi: 4 dak.
Sipahi muhtarı Hacıhasanoğlu: Muhtarlarımızın demokrasinin temel taşı olduğu unutulmamalı

Erken Genel Seçimlerin tamamlanmasının ardından olası hükümet modellerinin tartışıldığı şu günlerde yerel yönetimlerde büyük öneme sahip muhtarlar, hem bölgeleri için hem de ülke genelinde halk için önemli olan sorunları Kıbrıs Postası’nın “Muhtarlar’ın yeni hükümetten icraat beklentileri” yazı dizisinde gündeme getiriyor.

Karpaz bölgesinden Sipahi köyü muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, siyasilerden öncelikli olarak istikrarlı bir hükümet modeli kurmalarını talep ederken, bölgelerinin halkına daha iyi bir hizmet verebilmeleri için muhtarlarla ilgili yasalardaki gerekli düzenlemelerin ivedilikle yapılmasını beklediklerini kaydetti.

“MUHTARLARIN ÖZLÜK HAKLARININ YENİDEN DÜZENLENİP İYİLEŞTİRİLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Sipahi muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, muhtarların ve tüm insanların artık öncelikle istikrarlı bir hükümet modeli kurulup ülkedeki acil sorunlara ve yasaların ivedilikle çözüp ülkenin ve halkın önünün açılmasını beklediğini açıkladı.

Muhtarların birçok sorunu olduğuna dikkat çeken Hacıhasanoğlu, “biz muhtarlar mahallelerimizin ve köylerimizin temsilcileri olarak bu dönem muhtarların özlük haklarının yeniden düzenlenip iyileştirilmesini ve bize verilen ödeneklerin artık asgari ücret üzerinden verilmesi için gerekli yasal düzenlemenin yapılmasını beklemekteyiz” dedi.

İçişleri Bakanlığı’ndan ve hükümetten bir diğer beklentilerinin 240 muhtarın bina ve demirbaş sorunlarını çözmesi olduğunu belirten Hacıhasanoğlu, muhtarların günümüz şartlarında hizmet vermesinin sağlanmasını istediklerini kaydetti.

HACIHASANOĞLU: “ALO MUHTAR” HATTI BİR AN EVVEL HİZMETE GİRMELİ

Muhtarların bilgi alabilmesi için her ilçede bir hukukçu ile ya da bir hukuk bürosundan hizmet satın alınması konusunun da önemine dikkat çeken Hacıhasanoğlu,  “Alo muhtar” hattının da bir an evvel hizmete sokulmasını talep ettiklerini söyledi.

Muhtarların belirli dönemlerde hizmet içi eğitime tabi tutulması gerektiğini söyleyen Hacıhasanoğlu, bu eğitimlerin de sürekliliğinin olması gerektiğini kaydetti.

“Bizler muhtarlar olarak yeni hazırlanan yerel yönetimler yasasında düzenlemeler yapılarak muhtarlarımızın daha etkin ve icranın içinde olabilecek şekilde yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz” diyen Hacıhasanoğlu, devletin köy ve mahallelerde ki muhtarların belli dönemlerde ilçe ilçe toplayarak her köy ve mahalle muhtarının sıkıntılarının düzenli bir şekilde dinlenip çözüm odaklı politikalar yürütmelerini beklediklerini belirtti.

Hacıhasanoğlu, “ülkemizi yöneten politikacılarımızın unutmaması gereken bir gerçek vardır. Bu da yerelden merkeze doğru yapılmayan politika ve yatırımlar eksik ve başarısız olmaya mahkum olduğudur. Muhtarlarımız demokrasinin temel taşı olduğu unutulmamalı ve sahip çıkılması gerektiğine inanmaktayım” ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.