İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

DAÜ EUCEN konferansına katıldı

DAÜ EUCEN konferansına katıldı

<P>DAÜ'nün de Katıldığı 36. EUCEN Konferansı Tallinn, Estonia'da Yapıldı. <BR>Estonya'nın başkenti Tallinn'de gerçekleştirilen EUCEN (European Universities Continuing Education Network) konferansında DAÜ Sürekli Eğitim Merkezi'ni Merkez Sorumlusu Derviş EKŞİCİ ve Hazırlık Okulu Müdür Yardımcısı Aygün ÖZYAHYALAR temsil ettiler.</P>

Yayın Tarihi: 18/11/08 09:32
okuma süresi: 3 dak.
DAÜ EUCEN konferansına katıldı
A- A A+

Katılımcılar basına şu açıklamayı yaptılar:Konferansın ikinci günü, 7 Kasım 2008'de, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Sürekli Eğitim Merkezi ile ilgili tanıtıcı bir sunum yapıldı.

EUCEN (European Universities Continuing Education Network), 40 ülkeden 212 üyesi (üniversiteler, yüksek eğitim merkezler ve 22 yerel ve ulusal eğitim ağları) bulunmaktadır ve Avrupanın en büyük Hayat Boyu Öğrenme Eğitim organizasyonudur.

36. EUCEN Konferansına 'University Lifelong Learning: Synergy between partners' 25 ülkeden 92 üye katılmıştır.

Yapılan sunumlardan ve çalıştaylardan sonra görüşülen birçok üniversite ve sürekli eğitim merkezi temsilcisi üniversitemiz ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtmişlerdir. Özellikle öğrenci, eğitmen ve kursiyer değişimi konusunda yapılan görüşmelerde tüm EUCEN temsilcilerin sıcak baktığı ve en erken bir zamanda işbirliğine başlamak istediklerini belirtmişlerdir.

Daha çok Erasmus ve Yaşam Boyu Eğitim ile ilgili yaptığımız görüşmelerde ülkemizin içinde bulunduğu politik konumundan dolayı nasıl bir çözüm bulabileceğimiz görüşülmüştür.

Polonya ?odz Üniversitesi Erasmus Koordinatörü Prof. Eleonora Bielawska-Batorowicz ile yaptığımız görüşmede Üniversitemize Erasmus'u nasıl uygulayabileceğimiz görüşülmüştür. Örneğin Erasmusa dahil olan Sakarya Üniversitesi'ne bizim üniversiteden göndereceğimiz öğrenci/öğretim görevlisini Sakarya Üniversitesi Yönetimi tam zamanlı öğrenci/öğretim görevlisi göstermesi halinde Polonya ?odz Üniversitesi ile en kısa zamanda işbirliği yapabileceğimiz konusunda mutabakata varılmıştır. Diğer temsilciler ile de buna benzer anlaşmalar yapılmıştır.

EUCEN Executive Secretary Carme Royo ile yapılan birçok görüşme sonucunda ileri yıllarda EUCEN Konferansının Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde yapılabileceği konuşulmuştur ve bu konunun EUCEN Yönetim Kurulunun gündemine getireceğini belirtmiştir.

Sonuç olarak 06-08 Kasım 2008 tarihleri arasında Estonya'nın başkenti Tallinn'de gerçekleştirilen EUCEN (European Universities Continuing Education Network) konferansında tanıştığımız temsilciler ve kurduğumuz bağlantıların devamlılığını sağlayıp daha da güçlendirerek birçok projeyi hayata geçireceğimize inanıyoruz.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.