İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Tel-Sen, dairenin özelleştirmesine karşı mücadelenin sürdürüleceğini belirtti

Tel-Sen "Hükümeti uyarıyoruz"

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası(Tel-Sen), Telekomünikasyon Dairesi'nin özelleştirilmesine karşı mücadelelerine devam edeceğini belirtti.

Yayın Tarihi: 24/04/16 12:22
okuma süresi: 3 dak.
Tel-Sen "Hükümeti uyarıyoruz"
A- A A+

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, Hükümet Programı ve Türkiye ile üzerinde çalışılan 3 yıllık ekonomik programda, Telekomünikasyon Dairesiyle ilgili öngörüler hakkında yaptığı yazılı açıklamada "Telekomünikasyon Dairesinin özelleştirilmesine karşı verdiğimiz mücadelenin arkasındayız. Mücadelemiz ayni kararlılıkla devam etmektedir" dedi.

Telekomünikasyon Dairesine yıllardır yatırım yapılmadığını, hazineye giden Daire gelirinin geri dönüşü olmadığını, Dairenin borçlandırıldığını ardından da "daire fonksiyonlarını yitirdi halka hizmet vermekte zorlanıyor, Daireyi gelsin sermaye alsın" dendiğini savunan Soysan, "Özelleştirmeler öncesi yaşanan senaryolardır borçlandır batır sat kurtul senaryoları, bu senaryolar vizyona konularak toplumsal varlıklar yandaşlara, ağabilere peşkeş çekiliyor" ifadelerini kullandı.

Soysan, Hükümete, hükümet programları ve ekonomik işbirliği programında yer alan Daire ile ilgili ifadelerden geri adım atma çağrısında bulundu

Tamay Soysan imzası ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tel-Sen 'Telekomünikasyon Dairesinde bir çivinin dahi peşkeş çekilmesine bugüne kadar müsaade ermedik bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz'

Telekomünikasyon Dairesinde örgütlü sendika Tel-Sen'in Yönetim Kurulu olarak bugüne kadar Telekomünikasyon Dairesinin özelleştirilmesine karşı verdiğimiz mücadelenin arkasındayız. Mücadelemiz ayni kararlılıkla devam etmektedir. Adanın her noktasına çağdaş kaliteli ve ucuz hizmeti götüren bir Telekomünikasyon Dairesi oluşana kadar da mücadelemiz devam edecektir.

Yıllarca Telekomünikasyon Dairesine yatırım yapılmayacak, dairenin gelirleri hazineye gidecek ama geri dönüşü olmayacak, borçlandırılacak, sonra da ayni zihniyet çıkıp daire fonksiyonlarını yitirdi halka hizmet vermekte zorlanıyor daireyi gelsin sermaye alsın çalıştırsın denilecek ve buna da Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları başta olmak üzere halkın tepkisiz kalacağını zannedenler varsa yanılıyorlar.

Özelleştirmeler öncesi yaşanan senaryolardır borçlandır batır sat kurtul senaryoları, bu senaryolar vizyona konularak toplumsal varlıklar yandaşlara, ağabilere peşkeş çekiliyor, Tel-Sen özelde Telekomünikasyon da genelde tüm toplumsal varlıklarımızda bunun yaşanmasına asla müsaade etmeyecektir.

Hükümeti yol yakınken uyarıyoruz ne hükümet programları ne de ekonomik işbirliği programları bizi bağlamaz Telekomünikasyon Dairesini peşkeş çekmeye el uzatanların elini kırarız. Bu toplum kendi toplumsal varlıklarına kan vererek can vererek sahip olmuştur üç beş kişi istedi diye peşkeş çekilmesi için müsaade etmeyecek gerekirse yine kan verecek can verecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kararlılığımızı sınayanların siyasetteki yerleri ortadadır."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#inbox #gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.