İÇ HABERLER
okuma süresi: 6 dak.

Salahi Şahiner: Öğretmen (Değişiklik) Yasası önümüzdeki günlerde yapılacak olan değişiklikler için bir stres testiydi

Salahi Şahiner: Öğretmen (Değişiklik) Yasası önümüzdeki günlerde yapılacak olan değişiklikler için bir stres testiydi

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, Öğretmen (Değişiklik) Yasası’nın Türkiye’ye verilen belli başlı taahhütlerden yalnızca biri olduğunu ifade ederek, gerisinin de geleceğini söyledi; “Öğretmen (Değişiklik) Yasası önümüzdeki günlerde yapılacak olan değişiklikler için bir stres testiydi” dedi.

Yayın Tarihi: 30/05/23 14:10
Güncelleme Tarihi: 11/06/23 10:55
okuma süresi: 6 dak.
Salahi Şahiner: Öğretmen (Değişiklik) Yasası önümüzdeki günlerde yapılacak olan değişiklikler için bir stres testiydi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Salahi Şahiner, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa katılarak gündemi değerlendirdi.

Öğretmen (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın basit şekilde değerlendirilmesinin doğru olmadığını ifade eden CTP Milletvekili Salahi Şahiner, bu tasarının arkasından neler geleceğini değerlendirmek gerektiğini söyledi.

Öğretmen (Değişiklik) Yasası hakkında CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın da bir önerisinin olduğunu kaydeden Şahiner, Erhürman’ın önerisinin ‘yasa tasarılarının komiteye ham gelmemesi ve gerekli kurumlarla gerekli kişilerin görüşleri alındıktan sonra komiteye gelmesi’ şeklinde olduğunu ifade etti.

Öğretmen Değişiklik Yasası’nın Türkiye’ye verilen belli başlı taahhütlerden yalnızca biri olduğunu ifade eden Şahiner, “Gerisi de gelecektir… Biz bu yasanın komiteden de Meclis'ten de geri çekilmesini istedik” dedi.

“ÖĞRETMEN YASASI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YAPILACAK OLAN DEĞİŞİKLİKLER İÇİN BİR STRES TESTİYDİ”

“Bu önümüzdeki günlerde atılacak imzalara yapılacak olan değişiklikler için bir stres testiydi…” diyen Şahiner, sendikaların da örgütlü mücadelecilerin de yanında olacaklarına vurgu yaptı.

Şahiner, “Eğitim bizlerin yaşayıp yaşayamayacağının göstergesidir” ifadelerini kullanarak, dünyada özellikle eğitim anlamında teknolojik ve bilimsel anlamda yatırım yapan ülkelerin ve yapmayan ülkelerin makas farkının ne kadar açıldığının ise gözle görülebilecek oranda olduğunu dile getirdi.

“EĞİTİM CTP’NİN İNCE ÇİZGİSİDİR”

Eğitimin CTP için kırmızı çizgisi halinde olduğunu kaydeden Şahiner, “Umarım eğitim hükümetin gerici yapısıyla gündeme gelmez ve umarım müfredat değişikliğine gidip bilimin ışığından uzaklaşılmaz ” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE NASIL DEĞİŞİKLİK YASA TASARISI ÖNERİLERİ İLE GELİNECEĞİNİ ENDİŞEYLE BEKLİYORUZ”

Ayrıca Şahiner, “Önümüzdeki dönemde nasıl değişiklik yasa tasarısı önerileri ile gelinecek endişeyle bekliyoruz…” şeklinde konuşarak, Öğretmen (Değişiklik) Yasası’nın alel acele Meclis’ten geçirilme sebebinin Meclis’in son toplantısının 12 Haziran civarında yapılabileceği olduğunu söyledi.

Türkiye’den öğretmen getirilmesi ile ilgili de konuşan Şahiner, “Eksik öğretmen varsa bu sorunun çözülmesi gerekir… Türkiye’den öğretmen yıllardır geliyor” dedi.

“MEZUN ÖĞRETMENLERDEN İŞSİZLER ORDUSU YARATILDI”

Şahiner, binlerce işsiz öğretmenin hak etmediği yerlerde çalıştığını ve iş bulamayan mezun öğretmenlerden ise ‘işsizler ordusu yaratıldığını’ kaydetti. “Her yıl öğretmen getirmek yerine kendi öğrencilerimizi istihdam ettirebiliriz” şeklinde konuşan Şahiner, en iyi öğretmenin en iyi bilgilerini aktarabilen kişi olacağına da vurgu yaptı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Sunat Atun’un dün Meclis Genel Kurulu’nda madde madde görüşülmesi esnasında verdiği ‘ilkokullarda imamlar ders verebilsin’ önerisine de işaret eden Şahiner, “Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu bu fikre ret verdi” dedi.

“ATUN’UN ÖNERİSİ CTP’NİN DE REDDİ İLE KABUL EDİLMEDİ”

Atun’un ise buna katılmadığını kaydeden Şahiner, UBP içerisinde 7 kişinin bu öneriye evet dediğini, CTP ile birlikte diğer UBP’li vekillerin de elini kaldırmamasıyla bu önerinin kabul edilmediğini söyledi.

"YÜZ MİLYONLARCA EURO DEĞERİNDEKİ BİR ARAZİYİ İLGİLİ ŞİRKETE VERDİKLERİ İLE İLGİLİ TEYİT BEKLEYEN BİR HABER VAR”

Ülkenin genel değerlendirmesini de yapan Şahiner, “Dün gelen bir bilgi ile Karpaz’dan yüz milyonlarca euro değerindeki bir araziyi ilgili şirkete verdikleri ile ilgili teyit bekleyen bir haber var…” diyerek, bunu engelleyeceklerinin altını çizdi. Şahiner, “Bunu da meclisin kapalı olduğu 1 Temmuz ile 1 Ekim arası tarihlere denk getirmeye çalışıyorlar” diyerek Aksa konusunun unutulmadığına dikkatleri çekti.

“AKSA’YA ZAMAN YÖNÜNDEN DE KAYNAK YÖNÜNDEN DE İHTİYAÇ YOKTUR”

CTP olarak her şeyi en başından ortaya koyduklarını ifade eden Şahiner, Aksa’ya zaman yönünden de kaynak yönünden de ihtiyaç olmadığının altını çizdi.

Aksa’nın gitmesinin toplum menfaatleri için en uygun olanı olduğunu da söyleyen Şahiner, “Aksa’nın sahibinin özel uçağına binip ülkeye gelen bir bakan vardı zaten buda bazı şeylerin ne durumda olduğunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

"MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ UBP İÇİN ÖN TESTTİR”

25 Haziran’da yapılacak olan seçimlere de işaret eden Şahiner, “Milletvekili seçimleri UBP için ön testtir, zemin yoklamasıdır” diyerek, UBP’nin almış olduğu oyların hakkını yasama ve yürütmeye yansıtamadığını kaydetti.

"SAMİ ÖZUSLU’YA SEVGİ SELİ VAR”

Şahiner son olarak, “Biz sevgili Sami Özuslu’yu aday gösterdik. Yurt sevgisi ile doludur, basın içinden gelen cesaretli bir isimle yollardayız, kendisine sevgi seli var büyük bir değer olacak” dedi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.