İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Talip Emiroğlu “rüşvet” iddialarını yalanladı, videonun Zihni Öztürk tarafından çekildiğini söyledi!

Talip Emiroğlu “rüşvet” iddialarını yalanladı, videonun Zihni Öztürk tarafından çekildiğini söyledi!

Ada Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Talip Emiroğlu’nun, eski Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Daire Müdürü Ziya Öztürkler’e “rüşvet” verdiğine dair ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Emiroğlu, Zihni Öztürk’ün üç yıl önce “koz” olarak video çektiğini ve bu iddiaların ortaya atılmasını sağladığını söyledi. Emiroğlu ayrıca, üniversitenin bütün evraklarının incelenebileceğini vurguladı.

Yayın Tarihi: 27/03/24 16:00
okuma süresi: 4 dak.
Talip Emiroğlu “rüşvet” iddialarını yalanladı, videonun Zihni Öztürk tarafından çekildiğini söyledi!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, Meclis Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda, eski Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Daire Müdürü, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ziya Öztürkler’in, Ada Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Talip Emiroğlu’ndan “rüşvet” aldığını gündeme taşımıştı.

“POPÜLİST SİYASETİNİZE BİZİM ÜNİVERSİTEMİZİ BULAŞTIRMAYIN”

Ziya Öztürkler’in ardından, Talip Emiroğlu da sosyal medya hesabından “rüşvet” iddilarıyla ilgili açıklama yaptı. Doğuş Derya’ya seslenen Emiroğlu, “Popülist siyasetinize bizim üniversitemizi bulaştırmayın. Siz hangi kanıta dayanarak o şerefli meclisin kürsüsüne çıkıyor, bizi rüşvet verdi demeye getiriyorsunuz?” diye sordu.

“BU YAŞIMA KADAR BÖYLE BİR TÖHMET ALTINDA KALMADIM”

Emiroğlu vergisini ödediğini, alın teriyle kazandığı parayla KKTC’de üniversite kurduğunu ve yatırım yaptığını belirterek, “Bu yaşıma kadar böyle bir töhmet altında kalmadım” dedi.

Emiroğlu ayrıca, söz konusu görüntülerin, üniversitedeki yabancı öğrencilerin okul ücretlerini çaldığını iddia ettiği Okan Veli Şafaklı’ın damadı olan Zihni Öztürk tarafından “koz” olarak kullanılması için çekildiğini savundu.

Talip Emiroğlu’nun açıklamasının tamamı şöyle:

“KKTC Milletvekili Sn. Doğuş Derya hanımefendiye ricamdır, popülist siyasetinize bizim üniversitemizi bulaştırmayın. Siz hangi kanıta dayanarak o şerefli meclisin kürsüsüne çıkıyor, bizi rüşvet verdi demeye getiriyorsunuz?

Ben vergisini ödediğim, alın teriyle kazandığım parayla KKTC’ye üniversite kurarak yatırım yapmış 40 yıllık eğitimciyim. Bu yaşıma kadar böyle bir töhmet altında kalmadım.

Kamuoyunun bildiği gibi, üniversitemizi emanet ettiğimiz Gazimağusalı rektör Oytun Sözüdoğru ve iş birliği yaptığı, KKTC’nin tanınmış şahsiyeti olan Okan Veli Şafaklı’ın damadı olan Zihni Öztürk ile yabancı öğrencilerin okul ücretlerini çalmışlardı. Bizim şikayetimiz üzerine polis zanlıları tutuklamış, mahkemeye çıkarılmak üzere serbest bırakmıştı. Polisin tespitine göre 600 bin dolar, bize göre daha fazla parayı çalan kişiler halen serbesttir.

Sn. Derya siz bu hırsız Zihni Öztürk’ün bize karşı koz oluşturmak için üç yıl önce çektiği videoyu meclise getiriyorsunuz. Neymiş efendim, Talip Emiroğlu, eski İçişleri Bakanı, Milletvekili Ziya Öztürkler’e fakülte açılmasına yardımcı olması için rüşvet veriyormuş. Lütfen bizim üniversitemizin bütün evraklarını inceleyin, devletin yetkili kurumlarındadır.

Ziya Öztürkler arkadaşımdır. Gerek Kıbrıs’ta gerekse İstanbul’da sık sık görüşür yemek yeriz. Tanıdığım en dürüst siyasetçilerden biridir. Asil bir aileye mensuptur. Ona karşı bu şekilde siyaset yapmanıza üzüldüm. Keşke konuyu bize sorsaydınız, ya da polise sorsaydınız. Hırsızın suçunu hafifletmeye çalışmak için gizlice çektiği lüzumsuz bir videoyu referans alıp meclisi meşgul etmeniz hırsızın ekmeğine yapm sürmektedir. Boş şeyleri öne çıkararak hırsızlığı hafifletme gayretlerine istemeden de olsa katkı veriyorsunuz.

Keşke bizim gibi namuslu yatırımcıların haklarını savunabilseydiniz. Bu ülkede hırsızların cezalandırılması gecikirse hırsızlık da önlenemez.

Benim hiç rüşvet verilerek yapacak işim olmadı. Eğitim ücretlerini çalınan 200’ün üzerinde öğrenciyi mağdur etmemek için KKTC yükseköğretimi zarar görmesin diye ücretsiz okutuyorum.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.