KÜLTÜR-SANAT
okuma süresi: 2 dak.

"Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitimden İzler" sergisi İstanbul'da açılacak

"Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitimden İzler" sergisi İstanbul'da açılacak

"Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitimden İzler" sergisi, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katılımıyla 2 Ekim'de İstanbul'da açılacak.

Yayın Tarihi: 30/09/23 23:59
okuma süresi: 2 dak.
"Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitimden İzler" sergisi İstanbul'da açılacak

"Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitimden İzler" sergisi 2 Ekim'de İstanbul'da açılacak Sergi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi Sergi Salonunda düzenlenecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türk ve İslam Eserleri Müzesi Sergi Salonundaki sergi, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlandı.

Osmanlı Devleti'nin son dönemi ve bugüne dair Milli Eğitim Bakanlığı, Atatürk Eğitim Müzesi, İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler II. Abdülhamit Arşivi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Milli Kütüphane fotoğraf arşivlerinde yer alan eğitim içerikli fotoğraf, belge ve materyallerin seçkisinden oluşan sergi, geçmiş ile gelecek arasında bağ oluşturmayı, ziyaretçileri etkileşimli tahtalar, robotlar ve gelecek yüzyıllara uzanan eğitim yolculuğuna çıkarmayı amaçlıyor.

Serginin giriş bölümünde, Cumhuriyet dönemi eğitim anlayışına temel oluşturması bakımından Osmanlı Devleti'nin son dönemine ait şehadetnameler, tasdiknameler, icazetnameler, defterler ve eğitim içerikli fotoğraflara, serginin devamında ise geçmişten bugüne Cumhuriyet dönemi başta olmak üzere diploma, ders araç gereçleri ve fotoğraflara yer verilecek.

Çeşitli dönemlere ait 175 fotoğraf ve eğitim materyalinin bulunacağı sergi, 15 Ekim'e kadar ziyaret edilebilecek.  

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.