KÜLTÜR-SANAT
okuma süresi: 3 dak.

Kültür Dairesi ile BRTK, ülkede düzenlenen kültür sanat etkinliklerini tanıtıyor

Kültür Dairesi ile BRTK, ülkede düzenlenen kültür sanat etkinliklerini tanıtıyor

Kültür Dairesi, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ile iş birliğini sürdürerek ülkenin sanatçıları ile eserlerini, Kıbrıs masalları ile manilerini ve ülkede düzenlenen kültür sanat etkinliklerini tanıtmaya devam ediyor.

Yayın Tarihi: 25/10/23 15:45
okuma süresi: 3 dak.
Kültür Dairesi ile BRTK, ülkede düzenlenen kültür sanat etkinliklerini tanıtıyor

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ile geçtiğimiz yıldan başlayarak sürdürdüğü iş birliği kapsamında, ülke sanatçıları ile eserlerini, Kıbrıs masalları ile manilerini ve kültür sanat etkinliklerini tanıtmaya devam ediyor.

Bayrak Radyosu’nda on beş günde bir yayımlanan Kültürün Işıkları programında, Kültür Dairesi Kültür Merkezi Yönetmenleri tarafından şair ve yazarlar tanıtılıp eserlerinden örnekler paylaşılırken, BRT TV1’de yeni yayın döneminden başlayarak haftada bir aynı isimle yayımlanan programda da sanatçılar, sanat yaşamlarını ve sanatlarını kendileri anlatıyorlar. Geçtiğimiz yıldan beri Kültürümüzden Masallar ve Maniler başlığıyla devam eden radyo programında da haftada bir Kıbrıs masalları ile manileri tanıtılıyor.

Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu’nun verdiği bilgiye göre, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt ile birlikte, iki kurum arasında başlattıkları işbirliği kapsamında ülkenin kültür sanatını sıklıkla kamuoyunun gündemine taşıdıklarını ifade etti. Açıklamasında BRTK Müdürü Meryem Özkurt’a ve tüm kurum çalışanlarına teşekkür eden Zaimağaoğlu, Kültür Dairesi’nin ülke sanatçıları ile eserlerinin ve ülke kültür sanat hayatının gündemde kalmasını sağlarken Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun yanı sıra Türk Ajansı Kıbrıs ve diğer tüm basın yayın kuruluşlarının da desteğini almakta olduklarının altını çizdi.

Zaimağaoğlu tüm sanatseverleri, Bayrak Radyosu’nda 15 günde bir Çarşamba günleri sabah saat 10.15’te yayınlanan Kültürün Işıkları programını, haftada bir Perşembe günleri saat 16.05’te yayınlanan Kültürümüzden Masallar ve Maniler programını, haftada bir Cumartesi günleri BRT TV1’de saat 12.00’de yayınlanan Kültürün Işıkları programını ve haftada bir Perşembe sabahları saat 08.20’de BRT TV1’de yayınlanan Kültür Sanat Ajandası’nı dinlemeye ve izlemeye davet etti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.