ADLİ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Ülkeye yüklü miktarda paralarla giriş yaparken tutuklanan zanlı cezaevine gönderildi

Ülkeye yüklü miktarda paralarla giriş yaparken tutuklanan zanlı cezaevine gönderildi

Yüz binlerce Euro ve Dolar ile Ercan’da yakalanan zanlı yeniden mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Yayın Tarihi: 14/02/23 15:05
okuma süresi: 3 dak.
Ülkeye yüklü miktarda paralarla giriş yaparken tutuklanan zanlı cezaevine gönderildi

“Para Kambiyo Yasasına ve Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Yasasına Aykırı Hareket Etmek” suçlarından tutuklanan zanlı Mustafa Balcı tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede olayı aktaran polis memuru Ayşe Develioğlu, zanlının 2 Şubat tarihinde Ercan Havalimanı'ndan giriş yaptığı esnada, yasa gereği yolcu beraberinde taşıyacağı meblağdan yüksek olan 175 bin 570 Euro ve 168 bin 517 ABD Dolar nakit parayı yetkili makamlara beyan etmeyip giriş yaptığı esnada gümrük memurları tarafından tespit edildiğini söyledi.

Polis, aynı gün zanlıdan bahse konu paralarla ilgili olarak izahat istendiği zaman zanlının cevaben İstanbul'da bir dövizci arkadaşından aldığını söylediğini, yine aynı gün zanlının şubeye sevk edildikten sonra konu ile ilgili yaptığı sözlü beyanında parayı İstanbul'da yerde bulduğunu ve Kıbrıs'a gelip kumar oynayacağını belirttiğini söyledi.

Polis, zanlının 3 Şubat günü mahkeme huzuruna çıkartılarak 3 gün süre ile tutukluk emri temin edildiğini anımsattı.

“ADALETİ YANILTICI BEYANLAR VERDİ, PARANIN KAYNAĞINI GİZLEDİ”

Polis, zanlının tasarrufunda bulunan para hakkında adaleti yanıltıcı beyan verdiğini, paranın kaynağını gizlediğini ve tasarrufunda bulunan cep telefonunun şifresini ve içerisinde takılı bulunan GSM numarasını vermeyerek yine tahkikatın uzamasına neden olduğunu anlattı.

“KKTC’DE İLETİŞİMDE OLDUĞU KİŞİLER TESPİT EDİLDİ”

Polis, mesele ile ilgili olarak zanlının telefon numarasının tespit edildiğini ve zanlı ile KKTC’de iletişimde olan kişilerin tespit edildiğini ve bu kişilerin sorgulanması gerektiğini söyledi.

Polis, zanlının serbest kalması halinde sorgulanacak kişilere müdahale etme olasılığı kuvvetle muhtemel olduğundan, bu bağlamda zanlının 8 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.