ADLİ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

Kaçak et operasyonu… Ciğerim Restoran için getirilen etlerin tarihi geçmiş olduğu tespit edildi

Kaçak et operasyonu… Ciğerim Restoran için getirilen etlerin tarihi geçmiş olduğu tespit edildi

Demirhan’da gerçekleştirilen kaçak et operasyonunda Ciğerim Restoran işletmecisi Behçet Kıral ve Sercan Çınar mahkeme huzuruna çıkarıldı. Mahkemede konuşan polis memuru, Kıral’ın gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde, donmuş, tarihi geçmiş olan et ve ciğerleri Lefkoşa ve Girne şubesi için sipariş edip temin edilmesini talimat verdiği itirafında bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Yayın Tarihi: 22/05/23 14:00
okuma süresi: 2 dak.
Kaçak et operasyonu… Ciğerim Restoran için getirilen etlerin tarihi geçmiş olduğu tespit edildi

kaçak et meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Sercan Çınar ve Behçet Kıral mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, olguları aktardı. Polis, 18 Mayıs Perşembe günü, Demirhan’da Dağyolu çemberi olarak bilinen yerde, Girne'de sakin Sercan Çınar'ın kullanımında bulunan RG 800 plakalı araç şüphe üzerine durdurularak yapılan kontrolde araç içerisinde Güney Kıbrıs'tan kanunsuz olarak ithal edilen 590 kilogram donmuş ciğer, 302 kilogram donmuş yağ ve 18 kilo donmuş et tespit edildiğini anlattı.

ZANLI ÇINAR: ET ÜRÜNLERİNİ, CİĞERİM KASAP RESTORAN İŞLETMECİSİ BEHÇET KIRAL'A İSTEĞİ ÜZERİNE ALDIM

Polis, Sercan Çınar'dan yapılan soruşturmada bahse konu et ürünlerinin Girne’de faaliyet gösteren Ciğerim Kasap Restoran işletmecisi Behçet Kıral'a isteği üzerine aldığının tespit edildiğini belirtti.

BEHÇET KIRAL, ETLERİ SİPARİŞ VERDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Polis, Kıral’ın gönüllü ifade verdiğini ifadesinde, donmuş ve tarihi geçmiş olan et ve ciğerleri Lefkoşa ve Girne şubesi için sipariş edip temin edilmesini talimat verdiği itirafında bulunduğunu mahkemeye aktardı. Polis memuru Ozan Kuşak mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ve zanlıların davasında hazır olması maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların davasında hazır olması maksadı ile yurt dışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması 25’er bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 200’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Ciğerim Restoran’ın açılışı, Ocak ayında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımı ile yapılmıştı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.