ADLİ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Halil Falyalı’nın öldürüldüğü aracın üzerinde şoförü Türkistan Gülce’nin parmak izine rastlandı

Halil Falyalı’nın öldürüldüğü aracın üzerinde şoförü Türkistan Gülce’nin parmak izine rastlandı

Çatalköy’de evine giderken aracı içerisinde saldırıya uğrayan ve hayatlarını kaybeden Halil Falyalı ve  şoförü Murat Demirtaş’ın öldürülmesinin ardından tutuklanan zanlılar yeniden mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede olay yerindeki parmak izi raporları mahkemeye sunuldu ve Falyalı’nın şoförü Türkistan Gülce’nin parmak izinin saldırının gerçekleştiği araçta tespit edildiği mahkemeye aktarıldı. Polisin soruşturması devam ederken, dava 4 Aralık’a ertelendi.

Yayın Tarihi: 30/11/23 16:30
okuma süresi: 3 dak.
Halil Falyalı’nın öldürüldüğü aracın üzerinde şoförü Türkistan Gülce’nin parmak izine rastlandı

Girne’nin Çatalköy mevkiinde evine giderken silahlı saldırıya uğrayarak öldürülen Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş suikastıyla ilgili on birinci duruşma gerçekleşti.

3 ZANLI YENİDEN MAHKEMEDE…

Suikastla ilgili olarak Kuzey Kıbrıs’ta tutuklu bulunan Ömer Tunç, Veysel Sare ve Musa Çiçek yeniden Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargı huzuruna çıkarıldı.

OLAY YERİ UZMANI VE PARMAK İZİ İNCELEME UZMANI TANIK OLARAK DİNLENDİ

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmada Olay Yeri Uzmanı ve Parmak İzi İnceleme Uzmanı Polis Çavuşu Celal Erden, Polis Müfettiş Muavini Hasan Gökyay ve Arvento Araç Takip Sistemleri direktörü Mustafa Pit tanık olarak dinlendi.

PARMAK İZLERİ İLE İLGİLİ RAPOR MAHKEMEYE SUNULDU

Parmak İzi Uzmanı Celal Erden, suikastın gerçekleştirilmesinde kullanılan araçlardan elde edilen parmak izleri ile ilgili raporu mahkeme heyetine sundu.

5 FARKLI PARMAK İZİNE RASTLANDI, BUNLARDAN BİR TANESİ FALYA'NIN ŞOFÖRÜNE AİT

Celal Erden, zanlı Musa Çiçek’in parmak izinin kullanılan cep telefonlarından birinde tespit edildiğini, Halil Falyalı’nın SL 001 plakalı aracından ise 4 farklı parmak izinin tespit edildiğini açıkladı. Parmak izlerinden birinin Falyalı’nın şoförü Türkistan Gülce’ye ait çıktığını ifade etti.

Savunma Avukatı Süleyman Özsoylular parmak izi incelemesinde kullanılan AFİS Sistemi’ni sorguladı.

MÜFETTİŞ MUAVİNİ GÖKYAY, FALYALI’YA AİT İÇ ÇAMAŞIRI VE EŞOFMAN ALTINI TESLİM ALDI

Müfettiş Muavini Hasan Gökyay ise, mahkemeye 8 Şubat 2022 tarihinde YDÜ Hastanesi’ne giderek, Halil Falyalı’ya ait iç çamaşırı ve eşofman altını teslim aldığını belirterek, emare olarak teslim etti.

SALDIRI ANINDA KULLANILAN ARAÇLARIN GÜZERGÂHLARI GÖRÜNTÜLENDİ

Arvento Araç Takip Sistemleri Distribütörü Mustafa Pit ise, saldırının gerçekleştirilmesi maksadıyla kiralanan ZSZ 211, ZPH 927 plakalı kiralık araçların ve buna ek olarak TMK 533 plakalı taksi ile ilgili teknik raporlarla ilgili mahkeme heyetine bilgi verdi. İlgili araçların 8 Şubat 2022 tarihi dâhil olmak üzere sonrasına dair tahkikat memurunun isteği üzerine araç hareketlerinin belirtildiği detaylı raporlarda mahkeme heyetine sunuldu. Bahse konu teknik raporlarda suikastın gerçekleştiği gün ve sonrası araçların güzergâhları, durdukları, kontağı açıp kapattıkları da dâhil olmak üzere hangi saat diliminde nerede olduklarına kadar görüntülendiği dikkat çekti.

DAVA 4 ARALIK’A ERTELENDİ

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma, 4 Aralık 2023 saat 11.30’a ertelendi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.