EĞİTİM
okuma süresi: 4 dak.

DAÜ – Sem'in polislere yönelik düzenlenen hizmetiçi eğitim semineri sona erdi

DAÜ – Sem'in polislere yönelik düzenlenen hizmetiçi eğitim semineri sona erdi

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin (DAÜ-SEM) Gazimağusa ve İskele Polis Müdürlüğü Personeline verdiği "Vatandaş-Polis İlişkilerinde Etkili İletişim, Davranış Becerileri ve Halkla İlişkiler" konularındaki eğitimler sona erdi.

Yayın Tarihi: 06/12/13 15:25
okuma süresi: 4 dak.
DAÜ – Sem'in polislere yönelik düzenlenen hizmetiçi eğitim semineri sona erdi
A- A A+

4 – 6 Aralık 2013 tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda 09:00 - 12:00 saatleri arasında toplam 620 kişiye yönelik olarak gerçekleştirilen seminerlerde emniyet teşkilatı personelinin genelde ailesi, yakın çevresi ve iş arkadaşları ile olan iletişimini geliştirmek, özelde ise vatandaşla olan ilişkilerini geliştirip etkinleştirmek ve onların beklenti, istek ve gereksinimlerine eksiksiz ve zamanında cevap verebilmelerine katkıda bulunmak amaçlandı.

DAÜ-SEM Başkanı Prof. Dr. Bekir Özer 21. yüzyılın başında en önemli kavramlardan birinin "mesleki gelişim" olduğunu, bunun polislik mesleği için de geçerli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Özer, üç gün süreyle gerçekleştirilen bu seminerin anlamlı olduğunu, polis örgütünün ve polislerin gelişmeye açık olmalarından mutluluk duyduğunu açıklayarak, DAÜ'nün bu tür konularda her zaman destek olmaya hazır olduğunu açıkladı.

Eğitimin olduğu salonu ziyaret eden DAÜ Halka İlişkiler ve Basın Müdürü ve DAÜ-SEM Koordinatörü Derviş Ekşici en önemli mesleklerden birinin öğretmenlik diğerinin ise polislik olduğunu belirterek hizmetiçi eğitimlerin özellikle polis mensupları için önemli olduğunu söyledi. Vatandaşla iç içe olan mesleklerde iletişim becerilerinin ve halkla ilişkilerin son derece önemli olduğunu aktaran Ekşici, bu tarz hizmetiçi eğitim ve seminerlerin yılda bir kez değil belirli periyodlarla uygulanması gerektiğini de vurguladı. Ekşici, bir kurum çalışanının kurumuna ve hizmet verdiği kesime maksimum katkı sağlayabilmesi için her yıl belli konularda hizmetiçi eğitim alması gerektiğini belirtti.

Sertifikalar Takdim Edildi

DAÜ Öğretim Görevlilerinden İpek Halim ve Kenan Başaran tarafından verilen hizmetiçi eğitimler sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. 6 Aralık 2013 tarihinde, saat 12:00'de Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda gerçekleştirilen sertifika töreninde konuşan Polis Genel Müdürü I. Yardımcısı Pervin Gürler, Polis Müdürlüğü olarak kişiler arası iletişime önem verdiklerini belirterek DAÜ Rektörlüğü'ne kendilerine sunduğu hizmetiçi eğitim seminerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Sertifika töreninde konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak, DAÜ'nün görevleri arasında topluma eğitim ve araştırma yönünden hizmet vermek olduğunu belirterek hizmetiçi seminerlerin topluma yararlı olacağına inandığını aktardı. Toplum güvenliğinin sağlanmasında polislik mesleğinin önemli olduğunu da dile getiren Prof. Dr. Öztoprak, DAÜ'de farklı kültürlere sahip 5500 yabancı uyruklu öğrenci olduğunu ve onlara yaklaşımda iletişimin çok önemli olduğunu vurguladı. Katılımcılara sertifikaları DAÜ Rektörü Prof. Dr. Öztoprak, Tanıtım ve Gelişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri, DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü ve DAÜ-SEM Koordinatörü Derviş Ekşiçi, İskele Polis Müdürü Şengül Kadı, Gazimağusa Polis Müdürü Yardımcısı Gökhan Karagil ve Polis Okulu Müdür Vekili Bekir Abatay tarafından takdim edildi. Gürler tarafından da Prof. Dr. Öztoprak, Prof. Dr. Nadiri, Ekşici, Halim ve Başaran'a teşekkür plaketi verildi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.