EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

Mine Atlı: Eğitim Bakanlığı, öğretmen sendikalarına karşı taarruza geçti

Mine Atlı: Eğitim Bakanlığı, öğretmen sendikalarına karşı taarruza geçti

TDP Genel Başkanı Avukat Mine Atlı, eğitimde sorunların devam ettiğini ve bu süre zarfında, Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen sendikalarına karşı taarruza geçtiğini savundu.

Yayın Tarihi: 30/05/23 14:35
okuma süresi: 3 dak.
Mine Atlı: Eğitim Bakanlığı, öğretmen sendikalarına karşı taarruza geçti

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Avukat Mine Atlı, Eğitim Bakanlığı’nın özel okulların fahiş fiyat artışı karşısında bir politika geliştirmek gibi bir gailesinin olmadığını vurgulayarak, Rekabet Kurulu’na resmi olarak şikayette bulundu

ATLI: EĞİTİMDE SORUNLAR DEVAM EDERKEN, EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN SENDİKALARINA KARŞI TAARRUZA GEÇTİ

Rekabet Kurulu’na yaptıkları şikâyet başvurusu sonrası basına açıklama yapan Atlı, TDP olarak kendileri için eğitimin esas teşkil ettiğini ve çok önemli bir konu olduğunu belirtti, 1976 yılından bu yana da bütün çocukların eşit şekilde kaliteli ve tam zamanlı eğitim hakkına inandıklarını ve bu alanda mücadelemiz ettiklerini kaydetti.

Atlı, “Eğitimde sorunlar devam ederken, Eğitim Bakanlığı’nın ise öğretmen sendikalarına karşı taarruza geçtiğini görüyoruz. Bakanlığın, tam zamanlı eğitime geçmeyi her ne kadar telaffuz etse de sendikaların bunun yapılması için gerçekleştirilmesi gereken dile getirdiği alt yapı çalışmaları yapmadığını ve öğretmenlerin de gerçek ihtiyaçlarını tespit etmediğini de görüyoruz” dedi.

“VELİLER İÇİN ÖZEL OKULLAR BİR TERCİH DEĞİL ZORUNLULUK HALİNE GELDİ”

Kamusal eğitimdeki sorunlar ve tam gün eğitim olmaması nedeniyle özellikle özel sektörde çalışan velilerin ciddi sıkıntılar yaşadığını, çocukların da bundan nasibini aldığını söyleyen Atlı, böylesi bir iklimde veliler için özel okulların bir tercih değil bir zorunluluk ve mecburiyet olduğuna dikkat çekti.

Atlı, “Bakanlığın ise AKP iktidarının talimatlarını uygulama dışında özel okullar üzerinde etkili olma gailesi yok. Biz TDP olarak; özel okulların birbirleriyle uyum içinde aynı anda ücretlerine fahiş miktarda artış yaptıklarını gözlemledik. Bunun Rekabet Yasası’nın 4. ve 6. maddelerine aykırı olduğunu düşünüyoruz. Bize göre ciddi anlamda bir ihlal söz konusu. Bu yüzden de araştırma yapılması için resmi olarak şikâyet başvurusunda bulunduk” ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.