EĞİTİM
okuma süresi: 4 dak.

Özdemir Berova: Öğretmenlerin eylem ve grevleri toplumda destek görmedi

Özdemir Berova: Öğretmenlerin eylem ve grevleri toplumda destek görmedi

UBP Milletvekili Özdemir Berova, okullarda yapılan grevler sonrası sınav hakları elinden alınan öğrencilerin motivasyonunun kalmadığını belirterek, “Öğretmenlerin eylem ve grevleri toplumda destek görmedi” dedi.

Yayın Tarihi: 31/05/23 13:00
okuma süresi: 4 dak.
Özdemir Berova: Öğretmenlerin eylem ve grevleri toplumda destek görmedi

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili, Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı Özdemir Berova, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ‘Gündem’ adlı programa konuk oldu.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı Berova, öğretmen sendikalarının grev ve eylemleri arasında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretmeler (Değişiklik) Yasası’nı da değerlendirdi.

Öğretmeler (Değişiklik) Yasası’nın tasarı olarak komiteye geldiğini hatırlatan Berova, “Bu tasarının içeriğinde yıllardır konuşulan ve düzenlenmesi planlanan maddeler vardı” dedi.

“YAKLAŞIK 4 BİN 500 EK DERS SAATİ ORTAYA ÇIKACAK”

Berova, söz konusu yasa kapsamında öğretmenlerin ders saatlerinin düzenleneceğini dile getirerek, “Mevcut öğretmen kadrosuyla birlikte yaklaşık 4 bin 500 ek ders saati ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.

Tam güne geçilebilmesi için yapının hazırlanması gerektiğine işaret eden Berova, “Öğretmenler (Değişiklik) Yasası kapsamında öğleden sonraki ders saatleri öğretmenler tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Berova, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın (KTOEÖS) eylem ve grevlerine de değinerek, “Eylemler ve grevlerde çocuklarımız mağdur oldu” açıklamasında bulundu.

“SINAV HAKLARI ELİNDEN ALINAN ÖĞRENCİLERİN MOTİVASYONU KALMADI”

“Öğretmenlerin grevi yüzünden öğrencilerin sınav hakları elinden alındı. Bu durum öğrencilerin moral ve motivasyonlarını tamamen bitirmiştir” diyen Berova, bu sıkıntıyı pek çok öğretmenin de kendi içine sindiremediğini belirtti.

Berova, sendikalar tarafından Öğretmenler Yasası’ındaki değişikliklerle ilgili öneri sunulmadığını ifade eden Berova, “Eğitimin kronik sorunlarını ön plana çıkararak toplumun desteğini almaya çalışıyorlar” dedi.

“ÖĞRETMENLERİN EYLEM VE GREVLERİ TOPLUMDA DESTEK GÖRMEDİ”

Öğretmenlerin eylem ve grevlerinin toplumda destek görmediğini söyleyen Berova, “Yasa harici başka konular ön plana çıkartıldı” ifadelerini kullandı.

UBP Milletvekili Özdemir Berova, 25 Haziran’da yapılacak olan ara seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“25 HAZİRAN’DA 25. VEKİLİMİZİ PARLEMENTOYA SOKMAK İSİTYORUZ”

25 Haziran’daki ara seçimin çok önemli olduğuna dikkat çeken Berova, “25 Haziran’da 25. vekilimizi parlamentoya sokmak istiyoruz” dedi.

Berova, ara seçimde UBP’nin Milletvekili adayı Ali Başman’ın seçilmesi için çalışmalarına başladıklarını kaydederek, “Tek hedefimiz, Ali Başman ile birlikte milletvekili sayımızı 25’e ulaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

Ali Başman’ın iş dünyasından geldiğini, bilgi, deneyim ve birikim açısından parlamentoya katkı yapabileceğini dile getiren Berova, “Parti olarak seçime hazırlanacağımız bir seçim geçireceğiz” diye konuştu.

“ALİ BAŞMAN GERÇEK ANLAMDA UBP’LİDİR”

Berova, Ali Başman’ın gerçek anlamda UBP’li olduğunu söyleyerek, “Partimiz tarafından Ali Başman ismi kabullenildi” açıklamasında bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.