EĞİTİM
okuma süresi: 3 dak.

Rauf Denktaş Üniversitesi kalite konferansında yerini aldı

Rauf Denktaş Üniversitesi kalite konferansında yerini aldı

YÖKAK'ın düzenlediği düzenlediği Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde düzenlendi. Rauf Denktaş Üniversitesi'de kalite konferansında yerini aldı.

Yayın Tarihi: 29/04/24 12:20
okuma süresi: 3 dak.
Rauf Denktaş Üniversitesi kalite konferansında yerini aldı

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK)’nun düzenlediği Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde düzenlendi. Ana teması “Yükseköğretimde Kalitenin Geliştirilmesi ve İçselleştirilmesi” olan konferans, yükseköğretimde kalite güvencesi alanındaki bilimsel gelişmeleri, yenilikleri, deneyimleri ve farklı bakış açılarını bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinin ağırlandığı konferansta Rauf Denktaş Üniversitesi de Rektör Hasan Ali Bıçak temsiliyle yerini aldı. Rektör Bıçak, Uluslararasılaşma Komitesi Başkanlığını yürüttüğü Sosyal,Beşeri ve Temel Bilimler Akreditasyon ve Rating Derneği (STAR) adına Bosna Kalite Güvencesi ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Rauf Denktaş Üniversitesi ile İzmir Ekonomi Üniversitesi arasında mikro sertifikalar ve İngilizce eğitim konusunda sürekli eğitim ile ilişkilendirilebilecek kısa vadeli eğitim programlarının başlatılması adına görüşmeler de gerçekleştirildi.

Konferansın açılış töreninde YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, evrensel düzeyde geleceği şekillendiren yenilikçi ve rekabetçi bir yükseköğretim sistemi kurmayı hedeflediklerini belirterek; uluslararasılaşma ve kalite bağlamında üniversitelerin uluslararası görünürlüklerini artırmak, uluslararası sıralamalardaki üniversite sayısını yükseltmek, akademisyenlerin yer aldığı uluslararası projelerle nitelikli ve etki değeri yüksek yayınların sayısını artırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Konferansın ana teması “Yükseköğretimde Kalitenin İçselleştirilmesi ve İyileştirilmesi” olarak belirlendi. Kalite güvencesi alanındaki bilimsel gelişmeleri, yenilikleri, deneyimleri ve farklı bakış açılarını bir araya getirmeyi amaçlayan konferans kapsamında; “Kalite Güvencesi Uygulamaları ve Sorunları”, “Kalite Güvencesinin Etkileri”, “Kalite Güvencesinde İyi Uygulama Örnekleri” ve “Kalite Güvencesinin Geleceği” başlıkları altında oturumlar düzenlendi. Konferansa uluslararası ve ulusal düzeyde kalite güvencesi ajansları, akreditasyon kuruluşları ve yükseköğretim kurumları gibi paydaşlar yerini aldı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.