Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Rauf R. DENKTAŞ | 8 Nisan 2011, Cuma

Tebrikler

Paylaş  
64
115
63

Simerini Gazetesi 7 Nisan’da Meclis önünde yapılan mitingi “3-4 bin tam kan Kıbrıslılar” yaptı. İşgal bölgesindeki “tam kan Kıbrıslılar” ellerinde Kıbrıs Bayrakları ve Türkiye aleyhine pankartlarla, birleşme ve Sosyal hürriyet ve adalet için toplandılar diye verdi.

Bu 3-4 bin kişiden kaç kişi “ateşkes anlaşması ile devam eden milli bir ölüm-kalım davası devam ederken, biz, Rum tarafına, yaptıklarımızı bu şekilde kullanacağı fırsatı vermemeliydik, diyecektir?

“Göreceğiz” diyemeyeceğim çünkü, Rum ne demiş, ne yapmış, bizim hatalarımızdan ne kadar yararlanmış diye düşünüp üzülenlerin ne kadar az olduğunu biliyorum.

Simerini’ye göre, Sosyal adalet ve uzlaşma için, bütünleşme için mücadele eden “tam kan” Kıbrıslıların “birbirlerini yemekle uğraşan” Kıbrıs Helenlerine örnek olması gerekiyor.

Rum tarafında seçimler yaklaştıkça Hristofyas’a karşı muhalefet kızışmaktadır.

Federasyona evet dediği için kilise ve aşırı sağ aleyhinedir.

Görüşmelerde yumuşak davrandığı, taviz verdiği için Hristofyas’ın ayağına çelme takma isteyenler çoğalmaktadır.

Ekonomiye bakmadığı için eleştirenler vardır.

Kısacası, “birleşmeyi”, Kıbrıs’ın tam kan Helenlerine (yani Kıbrıs halkına) yamalanmamız olarak gören Rumlara göre, görüşmeler yolu ile dengeli, Garanti Antlaşmasını içeren yeni bir ortaklık gündemde yoktur. Birleşme, bütünleşme vardır. Hem de kurumları da birleştirerek ve Kıbrıslı Türklerle Türkiye’nin arasındaki bağları kopararak!

“Tam kan Kıbrıs Türkleri”, ellerinde Kıbrıs bayrakları ve Türkiye’ye (Anavatan’a) karşı pankartlarla, Rumlara cesaret vermekte, onları ümitlendirmektedirler. Tebrik mi edelim.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
8
ONAY BEKLEYENLER
6
11 Nisan 2011, Pazartesi
Caner kortas         - londra
Bizde seni tebrik ederiz Denktas bey 40 senede yaptiklarin ortada.bugun o mitingler yapiliyorsa dedigin gibi rumlar bundan birseyler cikarmaya calisiyorsa bunda buyuk suc sizindir.gelen turk,giden turk edebiyatini siz baslattiniz.kibrisli turkleri kendi vatanlarinda azinlik siz yaptiniz.tebrik edilmesi gereken biri varsa siz ve ulkeyi sorma gir hanina cevirenlerdir.birakin tebrik edilmeyi kendi ulkesinde kendi vatandaslarini azinlik yaptiginiz icin madalya yi bile hak ediyorsunuz.tebrikler Denktas bey.sizi ayakta selamliyorum.

11 Nisan 2011, Pazartesi
ibrahim         - londra
eger rumlar kibris cumhuriyeti unvanina tek baslarina sahip ciktilarsa sen bunu onlara hediye ettin,lazim gelir senin heykelini diksinler her tarafa rumlar.seni bu yuzden tebrik etmeleri lazim.

11 Nisan 2011, Pazartesi
Mustafa Mutlu Ibili         - gazi magusa
sayın kurucu Cumhurbaskanım bende o az kitlenin icindeyim. siz kimseyi tebrik etmeyin. hersey gorunuyor bilinıyor. karanlıgın ardı aydınlıktır denir. insallah o da olacak..

10 Nisan 2011, Pazar
Soyhan Ada         - Lefkoşa
KIbrıs'ı bu hale getirenlerin kimler olduğunu herkes öğrendi ve biliyor Sn.Denktaş. 50 yıldır ezberleyip söylediklerinizi artık biz de ezberledik. Siz ve sizin gibi düşünenlerin eseri olan güzel adamız için artık susup bir kenara çekilmenizin zamanı daha gelmedi.Size olan biraz saygıyı da yitirmeyin bari.

9 Nisan 2011, Cumartesi
Ilker KILIC         - Londra
Size ne Simerini'den. Yeni bir ortaklik icin mucaadele eden kendi insaninizin yaninda dimdik dursaniza.Sizin sozunuzle eger Hristofiyas da oyle bir ortaklik istiyorsa siz de tesvik etsenize. Neden ille de Kilise istemez ille de EOKAcilar istemez diye onlarin arkasina saklanip cozumden kaciyorsunuz.

9 Nisan 2011, Cumartesi
Bir Avuc         - Cahillerimiz
Sayin Denktas,bunlari Paralimni'deki kuyunun yanina goturmelisiniz kuyudan cikan sucsuz Turklerin kemiklerini(eger kaldiysa)gorsunler ve nasil olduklerini anlatiniz da ogrensinler.Belki o zaman Turkiye ve Turk askeri bize ne verdi anlarlar,Sener Elcili unutmayiniz

9 Nisan 2011, Cumartesi
engin irfan         - melbourne - australia
Denktas, Kibris'in tek bir tasinin(Denk-bir tas haric)dahi Turkiye'ye baglandigini omru boyunca goremeyecektir.Ahrette de goremeyecektir.Sadece anavratvatani T.C.'in bolunecegine sahit olacaktir.Ne mutlu Kibrisliturkum diyene.Iste bu kadar.

8 Nisan 2011, Cuma
Hasan         - Lefkoşa
Ne münasebet Sn. Cumhurbaşkanım, tebrik edecek senin gibi bir yüce şahsiyet varken onurunu, geleceğini, toprağını, şahsiyetini savunmaya çalışan bir avuç insanı niye tebrik edelim ki ... Tebrikler Denktaş, eserinle ne kadar gurur duysan azdır ...

YAZARIN SON 10 YAZISI
25 Mayıs 2011, Çarşamba    Yolun neresindeyiz?
24 Mayıs 2011, Salı    Seyirci kalınamaz
23 Mayıs 2011, Pazartesi    Dıştan bakınca
21 Mayıs 2011, Cumartesi    Tuzak
20 Mayıs 2011, Cuma    AB Başkanlığı
18 Mayıs 2011, Çarşamba    Yanlıştan dönmedikçe (2)
17 Mayıs 2011, Salı    Yanlıştan dönmedikçe (1)
16 Mayıs 2011, Pazartesi    Kıbrıs'ın dostları
11 Mayıs 2011, Çarşamba    Değişmeyen taktik
10 Mayıs 2011, Salı    Rum'dan Rum'a

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Yolun neresindeyiz?
Rauf R. DENKTAŞ | 25 Mayıs 2011, Çarşamba
TC Dışişleri Bakanlığı, AB’nin 3 Aralık 2002 tarihli sonuç bildirgesine atıfta bulunarak, Ankara’daki AB Büyükelçiliklerine “aşağıdaki hususları” duyurur:
Kıbrıs Rum Yönetiminin AB’ne ta...
Seyirci kalınamaz
Rauf R. DENKTAŞ | 24 Mayıs 2011, Salı
Rum tarafında yaşayan yüzlerce Kıbrıslı Türk, kime ve neye kandıkları belli değil, Rumların seçimlerinde Rum partilerinin listelerine oy verdi.
Yaptıkları işin 1960’da  Türklere verilmiş olan “iki eş...
Dıştan bakınca
Rauf R. DENKTAŞ | 23 Mayıs 2011, Pazartesi
Max Gevers’in “Uzlaşma Denizin Altında Yatmaktadır” adını verdiği makalesi 1 Mayıs’ta yayınlandı.
Özetlersek Yazara göre Türkiye’nin AB üyesi olma ümidi sıfırlandığına göre Kıbrıs mesele...