Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 26 Şubat 2015, Perşembe 13:00
banner

Ferdi Sabit Soyer, Ahmet Benli'ye destek çıktı

Ferdi Sabit Soyer, Ahmet Benli'ye destek çıktıCTP-BG Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’nin CTP ile ilişkilerini askıya alması konusunda değerlendirmelerde bulundu. Soyer, “Sayın Benli toplumsal sorumluluğu olan biri. Belediyeler Birliği Başkanı olarak büyük bir mesuliyet taşıyor, bunun gereği olarak da bazı girişimler yapıyor. Cevap alamadığı zaman da bir takım tavırlar takınıyor” dedi.
Paylaş  
25
24
23
0

Kıbrıs Postası – Filiz Seyis

Genç TV’de Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu “Kıbrıs’ta Manşet” programına konuk olan CTP-BG Mağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli’nin CTP ile ilişkilerini askıya alması konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Belediyelerin genel olarak büyük bir çıkmazda olduğunu belirten Soyer, Gönyeli Belediyesi’nin Benli ve ekibinin takip ettiği siyaset nedeniyle en iyi durumda olan belediyelerden biri olduğunu kaydetti.

“Benli toplumsal sorumluluğu olan biridir”

Soyer sözlerine şöyle devam etti:

“Gönyeli Belediyesi iyi durumdadır ama Benli toplumsal sorumluluğu olan biridir. Kendi belediyesinin iyi durumu ile yetinecek bir insan değil. Kendisi CTP’lidir ve CTP’nin ideallerine bağlıdır ama Belediyeler Birliği Başkanı olarak büyük bir mesuliyet taşıyor. Bu mesuliyetin gereği olarak da bazı girişimleri ve talepleri oluyor. Cevap alamadığı zaman da bir takım tavırlar takınıyor.

Öte yandan Hükümet yetkililerinin de bazı sıkıntıları var. Burada meydana gelen problem, hükümetin sorumluluklarıyla Belediyeler Birliği’nin taleplerine cevap verme konusunda bir boşluk oluşmasıdır.”

“Herkese sorumluluk düşüyor”

“Burada herkese sorumluluk düşüyor. Bütçenin üzerine yeni yükler koymamalıyız. Hükümetin bu konuda açılımcı olması gerekiyor. Talepkar olanların ise bütçenin üstüne yükler eklenerek bağımlılığın artması taleplerini sınırlandırması gerekiyor.

Belediyelerin ihtiyacına cevap verilmesi gerektiği ortak tutumumuzdur. Bunun yapılamaması gerginliği artırmaktadır.

Bir gerçektir ki kırsal kesim belediyeleri derin bir çıkmaz içindedir. Katkının özellikle kırsal kesim belediyelerine artırılması gerekiyor. Sorunları çözmek için, bu krize rağmen, yapıcı rol oynamamız lazım.”

“Evdeki bulgurdan olursunuz”

Benli’nin CTP ile ilişkilerini askıya alması ile oluşan krizden kimsenin küçük siyasi hesaplar yapmaması uyarısında bulunan Soyer, “Sakın ola kimse bu sorundan hareketle CTP üzerinden hesap kurmaya çalışmasın. CTP üzerinden hesap kurmaya çalışanlar evdeki bulgurdan olacak” dedi.

İlgili haber: 

 Ahmet Benli, CTP ile ilişkilerini askıya aldı!
 İçişleri: "Borçları yapılandırma ve katkının artırılması seçimden sonra"
 Adem’den Benli’ye destek: “Hükümet ciddi adımlar atamıyor”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meclis bugün toplanıyor
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün toplanacak.
Oran: "Her bakan, müsteşar ve müdür bir sorunu çözseydi, tek bir çevre sorunu...
image Eski müsteşar, çevreci, inşaat mühendisi Hakan Oran, çevreyi kirletenlere etkili ceza verilmesi gerektiğini vurguladı
Austine Wallie cinayetiyle ilgili yeni gelişme: Tutuklu sayısı 12'ye yükseldi...
image Taşkent Anayolu'nda 19 Nisan Cuma sabahı erken saatlerde, yol kenarına atılmış olarak bulunan erkek cesedinin kimliğinin belirlenmesinin ardından polis 9 kişiyi gözaltına almıştı. Soruşturma kapsamında bugün 3 kişi da...