Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Eylül 2010, Cuma 15:36
banner

Tatar: "KKTC'nin geleceği hakkında karamsarlığa kapılmaya gerek yok"

Tatar: KKTC'nin geleceği hakkında karamsarlığa kapılmaya gerek yokMaliye Bakanı Ersin Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin her geçen gün refah seviyesini yükselten ve yabancı yatırımcıya kapılarını açan bir ülke konumunda olduğunu söyledi.
Paylaş  
24
26
28
3

"KKTC HER GEÇEN GÜN GELİŞİYOR”

“TÜRKİYE’DEKİ REFERANDUMUN OLUMLU SONUÇLARI KKTC’YE DE YANSIYACAK”

Ülkede karamsarlığa gerek olmadığını vurgulayan Tatar, Türkiye’de halk tarafından onaylanan Anayasa referandumunun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de olumlu yansıyacağını kaydetti.

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Altınbaş Kuyumculuk Yönetim Kurulu’nu kabul ederek, sektörle ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Orkun Altınbaş direktörlüğündeki heyeti kabulünde konuşan Maliye Bakanı Tatar, ülke yönetimin çok hassas bir konu olduğunu ifade ederek, tüm dengelere azami özen gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Özellikle Güney Kıbrıs’tan alışveriş konusunda hükümetin hassasiyetini koruduğunu kaydeden Tatar, hükümetin kontrolü, halkın da duyarlılığıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisini kalkındıracaklarını söyledi.

Ülkenin geleceği ile ilgili karamsarlığa kapılmanın gereksiz olduğunu ifade eden Bakan Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin her geçen gün refah seviyesini yükselten ve yabancı yatırımcıya kapılarını açan bir ülke konumunda olduğunu vurguladı.

Tatar, son günlerde kendisini 3’üncü ülkelerden yatırımcıların ziyaret ederek ülkeye yatırım projelerini sunduklarını da söyledi.

Maliye Bakanı Tatar, Türkiye’de geçen hafta gerçekleştirilen Anayasa referandumuna da değinerek, sonucun borsayı yükselterek dövizi düşürdüğünü, dolayısıyla alım gücünü artırdığını belirtti ve bunun önümüzdeki günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de olumlu yansıyacağını kaydetti.

TAK


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
20 Eylül 2010, Pazartesi
Mehmed         - Lefkoşa
Bütçe açığını emeklinin 3 kuruşundan kesinti yaparak örtmeğe çalışan düşünceye ve hükümete bakın, KKTC'nin geleceğinden bahsediyor.Peh doğrusu.

19 Eylül 2010, Pazar
Mehmet Barışsever         - Lefkoşa
Sn. Maliye bakanının zenginlere başka, fakirlere başka türlü konuştuğunun farkında mısınız?
Ne diyeyim; Mevlana der ki. "Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol!"

17 Eylül 2010, Cuma
şeherli         - kıbrıslı
devletin verilerine göre halkın%15 i açlık sınırında.yeni açılan tesislerde çalışanlar yabancı,emeklininve çalışanın maaşı kesiliyor,pahalılık diz boyu nasıl kalkınma ve refahın artması anlaşılır deyil.tavukta rüyasında uyurken buğday ambarını görürmüş.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sucuoğlu, KKTC Milli İradeye Saygı PLatformu heyetini kabul etti
image Çalışma Bakanı Sucuoğlu, KKTC Milli İradeye Saygı Platformu yetkililerini kabul etti.
SGK ile "Genel Sağlık Anlaşması" görüşmesi yapıldı
image KKTC ile SGK arasında "Genel Sağlık Anlaşması" için görüşme yapıldı.
Maliye Bakanı Amcaoğlu, Ticaret Odası heyeti ile görüştü
image Maliye Bakanı Amcaoğlu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyetini kabul etti.