Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Kasım 2010, Salı 13:22
banner

Turgay Hilmi, Kuzey Kıbrıs'ın Dostları Derneği başkanlığına yeniden seçildi

Turgay Hilmi, Kuzey Kıbrıs'ın Dostları Derneği başkanlığına yeniden seçildi1997 yılında kurulan ve Almanya’ın Neumarkt şehrinde faaliyet gösteren Kuzey Kıbrıs’ın Dostları Derneği (KKDD) başkanlığına yeniden Turgay Hilmi seçildi.  KKTC Fahri Temsilcisi Helmut Mader ve Manfred Bretschneider ise Derneğin Başkan Yardımcıları olarak seçildiler.

Paylaş  
9
11
8
0

Başkan Turgay Hilmi 26 Kasım akşamı Neumarkt’ta yapılan toplantıda KKDD’nin bugüne kadar, başta Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler ve Kanser Hastalarına Yardım Dernekleri olmak üzere ülkemizdeki birçok sosyal kuruluş yanında muhtaç olan vatandaşlarımıza da bireysel olarak katkılarda bulunduklarını belirtti.

ANA SPONSOR SİPPL’DAN DESTEĞE DEVAM

Derneğin ana sponsorlarından ve ortopedik malzeme pazarlayan Sippl Sanitats House’un sahibi Susanne Sippl, toplantıda yapmış olduğu konuşmada, ülkemize tekerlekli sandalye göndermeye aralıksız devam edeceklerini dile getirdi.

Susanne Sippl ayrıca Hamburg’ta temas kurduğu birşirket aracılığı ile çok sayıda “meme protezi”ni de ülkemize bağış olarak temin edebileceğini belirtti.

AĞIR CEZA HAKİMİNDEN TAM NOT

Neumarkt’ta görev yapmakta olan Ağır Ceza Hakimi Rainer Würth, toplantıda KKDD’nin çalışmalarını hayranlıkla yakından takip ettiğini ve daha önce de olduğu gibi, Derneğe maddi yardımların sağlanmasında yardımcı olacağını taahüt etti. Hakim Würth geçen yıl mahkemede para cezasına çarptırılan bir şahsın cezasını KKDD’ne bağış olarak ödemesini sağlamıştı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı
image Kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı.
Kamu - Sen'den kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarıyla ilgili konferans d...
image Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ, "Kadına Yönelik Şiddeti Önleme" ve "Çocuk İstismarının Etkileri" başlıklı konferanslar düzenleneceğini açıkladı.
Akıncı: "Güzel bir geleceği din, dil, renk, ırk farkı gözetmeksizin kurabilme...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu'nun, Muratağa, Sandallar Şehitlik Ormanı'nda düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.