Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Kasım 2010, Salı 13:22
banner

Turgay Hilmi, Kuzey Kıbrıs'ın Dostları Derneği başkanlığına yeniden seçildi

Turgay Hilmi, Kuzey Kıbrıs'ın Dostları Derneği başkanlığına yeniden seçildi1997 yılında kurulan ve Almanya’ın Neumarkt şehrinde faaliyet gösteren Kuzey Kıbrıs’ın Dostları Derneği (KKDD) başkanlığına yeniden Turgay Hilmi seçildi.  KKTC Fahri Temsilcisi Helmut Mader ve Manfred Bretschneider ise Derneğin Başkan Yardımcıları olarak seçildiler.

Paylaş  
18
20
17
0

Başkan Turgay Hilmi 26 Kasım akşamı Neumarkt’ta yapılan toplantıda KKDD’nin bugüne kadar, başta Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler ve Kanser Hastalarına Yardım Dernekleri olmak üzere ülkemizdeki birçok sosyal kuruluş yanında muhtaç olan vatandaşlarımıza da bireysel olarak katkılarda bulunduklarını belirtti.

ANA SPONSOR SİPPL’DAN DESTEĞE DEVAM

Derneğin ana sponsorlarından ve ortopedik malzeme pazarlayan Sippl Sanitats House’un sahibi Susanne Sippl, toplantıda yapmış olduğu konuşmada, ülkemize tekerlekli sandalye göndermeye aralıksız devam edeceklerini dile getirdi.

Susanne Sippl ayrıca Hamburg’ta temas kurduğu birşirket aracılığı ile çok sayıda “meme protezi”ni de ülkemize bağış olarak temin edebileceğini belirtti.

AĞIR CEZA HAKİMİNDEN TAM NOT

Neumarkt’ta görev yapmakta olan Ağır Ceza Hakimi Rainer Würth, toplantıda KKDD’nin çalışmalarını hayranlıkla yakından takip ettiğini ve daha önce de olduğu gibi, Derneğe maddi yardımların sağlanmasında yardımcı olacağını taahüt etti. Hakim Würth geçen yıl mahkemede para cezasına çarptırılan bir şahsın cezasını KKDD’ne bağış olarak ödemesini sağlamıştı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Uluçay: "Meclis'in doğal park projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesi m...
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Cumhuriyet Meclisi Çevre Komitesi tarafından başlatılan Metehan Bölgesine yapılması düşünülen "Doğal Park ve Yeşil Alan" projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesinin m...
Cumhurbaşkanlığı'nda "Şehir Parkı ve Yeşil Alan Projesi" ele alındı
image Cumhurbaşkanlığı'nda bugün Lefkoşa Kermiya'daki (Metehan) 357 dönümlük askeri alanın "Şehir parkı ve yeşil alan olarak düzenlenmesi için hazırlanan kavramsal proje" ele alındı.
23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde gerçekleşti
image 21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi