Diriliş için savaşıyorlar; ya biz?

loading
1 Haziran, Pazartesi
£

8.43

7.58

$

6.81

A- A A+

Diriliş için savaşıyorlar; ya biz?

Televizyon programı yapan bazı kişilere ve de gazetelerde köşe yazısı yazıp da Kıbrıs Türküne "Aman daha dikkatli olalım, şunları küstürmeyelim" diyenlere bakıyorum da, şu Rumlarla birleşerek neyi elde edeceklerini sormadan edemiyorum. Bir de kaldırıp başlarını Rum Liderlerinin söylediklerine, gazetede yazanların yazılarına bakmalarını salık veriyorum.

El bebe, gül bebe, sırtını okşadıkları, makamına varıp yüz sürüp, el etek öptükleri, hatta bazılarının sırtlarına alıp taşıdıkları "Yoldaş Hristofyas'ın" bir anda nasıl köpürdüğüne bakınız: "Kıbrıs'ın dirilişi için savaşıyoruz" diyor. Breh breh! Kiminle Bay Hristofyas? Türk Ordusu, Türk Hükümeti ve de yerleşiklerlerle(?) mi? Yoksa Güneydeki Yunanlılar, Pontuslular, Araplar,Tayvanlılar ve Ruslarla mı savaşıyorsun?

Hristofyas konumunu çok net açıklıyor: "Vatanımız(?), Türk istilâ ve işgâlinin sonucu olarak, 34 yıldır kendi felâket yolunda yürüyor ve adalete ulaşmak için mücadele ediyor. Dirilişi kutlarken, Kıbrıs'ın dirilişi için de savaşmaya devam ediyoruz. Vatanımızın Türk işgâlinden kurtulması için devletimizin ve halkımızın yeniden birleşmesi için mücadele etmeye devam ediyoruz."

İşte size yoldaşın hezeyanları! Gerçi bizdeki bazı "Yoldaş ötesi" konumda olanlar, Türk Ordusuna ve Türkiye'ye daha çok saldırmaktadırlar ama onları es geçiyoruz şimdilik..Önümüzde, Kıbrıs Türk Halkına resmen tescilli "Akridas Plânı" ile soykırım uygulayan ve bunu başaran bir kitle olunca, içerde aksırıp öksürenleri hesaba bile katmam ben...

Ya Hrisostomos ne diyor? "Tezlerimizden ve ilkelerimizden şaşmadığımız takdirde, esaret ve işgâl bağlarını koparabilir ve diriliş gücüyle ulusal özgürlük ve kurtuluşa ulaşabilriz". Bu da Kiliseden gelen mesaj. O Kilise ki, tepesinde Yunan ve çift başlı Bizans kartalının olduğu bayrak dalgalanmaktadır.

Ya DISI ne diyor? Öyle ya iktidar ve Kilise söyleyeceğini söyledi; ya muhalefet partisi nasıl bir tavır alıyor? "İşgâlin sona ermesi ve tüm Kıbrıs Halkının bütün sakinlerinin, barış ve uyum içerisinde birlikte yaşamaları için ciddiyetle değerlendirme gerekmektedir"

Hükümet ortağı DIKO ne diyor? "Kıbrıs'ın ve Kıbrıs Halkının dirilişinin gecikmeyeceği ümidini ve inancını güçlendirmeliyiz. Sürekli tetikte ve uyanık olmak konusunda kararlılık göstermeliyiz."

Rum gazetelerindeki haberlerden bazıları: "Garantörlük kabul edilemez; AB tek garantördür" lâfları ortaya konan tırmanılmaz duvar değil mi? İki devletin kabul edilemeyeceği, bakir doğumun olmayacağı ve de İsviçre'de, gizli saklı ortaya konan Kıbrıs Cumhuriyeti'nin yeni anayasının bize dayatılacağını saklamayıp söylüyorlar.

İşte bu ortam içinde KKTC Cumhurbaşkanı M .A.Talat, Kıbrıs(Rum)Cumhuriyeti'ne koşuyor. Onca söylenen sanki kendisini bağlamıyor. Oysa Rum Liderleri KKTC'ye geçmemek için elden geleni yapıyorlar. Aynen geçmişte olduğu gibi...Ekmek kadayıflı yemeklerle ağırlanmakla, bir yere varılamaycağı, bunun karşılıklılık ilkesine uygun
olması gerektiği açıktır. Oysa bize yumruk atanların ayağına koşarak, kime, neyi kanıtlıyoruz? İyi niyet her zaman, göstere göstere harcanır.Türk tarihi iyi niyetlerle, nelerin yitirildiğine binlerce örnekle doludur.Kimse bana, bunca yıl, onca zahmetle,onca Şehitler verilerek sağlanan kazanımın,hele vatan toprağının bir anda, altın tepsi içinde karşı tarafa sunulmasından kazanç elde edileceğini söylemesin.

İçimizde hayli ileri gidenler vardır. Hatta son günlerde adadaki Kürtleri de kullanarak KKTC'de kirlilik yaratmaktadırlar. Bu acaba muhalefet Partilerinin görevlerini hakkıyla yapmadıklarına kanıt olmuyor mu?

İşte bunun için Kıbrıs Türkü, ev ev, dükkân dükkân,köy köy,mahalle mahalle yeniden örgütlenmeli, o "Milli Uyanışı" yinelemelidir. Çünkü biz yaşam kavgası vermezsek kimse bizim namımıza bu kavgaya soyunmaz bile...Haydi Kıbrıs Türk Halkı, UYAN, ayağa KALK. Rumun yaması olmak istemeyenler,Anavatan Türkiye ile birlikte, barış ve güven içinde yaşamak isteyenler, bunu şimdi başarabilirler;yarın çok geç olacaktır.

Milli ruh, milli varoluş, MİLLİ KONSEY...Bunun başkaca yolu yoktur. Özgürlüğü kimse size altın tepsi için de sunmaz. Hele hele, Kıbrıs Rumları ve onların işbirlikçileri asla bunu yapmazlar...

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.