İdris TDP'yi büyütüyor

loading
15 Temmuz, Çarşamba
£

8.67

7.85

$

6.87

A- A A+

İdris TDP'yi büyütüyor

*Son beş yılda yaşadığımız seçimler bize gösterdi ki vatandaş artık ciddiyet gördüğü bireylere ve partilere destek veriyor. Bu nedenle olası bir erken seçimde hiç kimse partisine güvenmesin derim ben. Öyle sanıyorum ki TDP birçok partinin iktidarını sarsacak.

Geçici hükümet dönemindeki Eğitim Bakanlığı göreviyle tanıdık Asım İdris'i; en azından ben o dönem duydum adını. Sonrasında bir kez konuk aldım ve yakın bir dostluğumuz başladı Asım hocayla. Düzgün ve değerli bir adam; her halinden belli. İnanılmaz bir azmi var, ülke adına birçok şey yapma heyecanını taşıyor içinde. Geçtiğimiz haftalarda bir telefon görüşmesi yapmış ve bir program için sözleşmiştik.

Kısmet düneymiş; sabah oldukça verimli bir program yaptık. Dersine iyi çalışmış, konularına hakim bir siyasetçi vardı karşımda. Asım İdris aynı zamanda TDP'nin örgütlenmeden sorumlu genel sekreter yardımcısı. Gördüğünüz gibi sıfatı uzun görevi de bir o kadar ağır. TDP'nin örgütlenme konusunda yükü daha doğrusu sorumluluğu onun omuzlarında.

Bu görevi başarıyla da yürütüyor. Neredeyse TDP her ay dört ila altı örgüt kurmaya başladı son zamanlarda. Elbette ki kolektif bir çalışmanın ürünüdür bir partinin büyümesi, bunu Asım hoca tek başına mümkün değil yapamaz ama TDP'ye insan kazandırma noktasında saygın bir ismi ön plana koymuş olmanın avantajını yaşıyor TDP.

TDP % 20 OYU ZORLAYACAK

İzzet İzcan gücenmesin ama şu an TDP'nin olası bir erken seçimde çok rahat 6-10 arası bir vekil çıkarma potansiyeli var bana göre. Son genel seçimlerde parti içinde yaşanan sorunlardan ötürü TDP üç vekili aşamadı. Bu kesinlikle tek bir kişinin hatası değil. Genel anlamda bir sorun, zaten bu dağınıklık TDP'nin son kurultayına da yansımıştı. Son derece sönük geçen bir kurultay olmuştu.

Tabii şimdilerde TDP arkasına hayli güçlü bir rüzgar almış durumda. Mehmet Harmancı'nın hala hata yapmadan Lefkoşa Belediye Başkanlığını yürütüyor olması, Akıncı'nın pozitif bir süreçle Cumhurbaşkanlığını yürütmesi, hep bunlar TDP'ye çok sayıda sempatizanı taşımaya başladı.

Bu durum da olası bir erken seçimde TDP'nin iyi bir vekil sayısı ile mecliste temsil edileceğini gösteriyor bize.

PARTİ İÇİ SORUNLAR SON BULMALI

TDP şu an yıldızı parlayan bir parti haline geldiği için haliyle genel başkanlık kavgası başta olmak üzere parti içinde iktidar kavgaları da başlayacaktır. Bunun olması elbette ki TDP'ye zarar verir. Parti de bölge bazında birbirinden haz almayan parlak isimler var, bu durum haliyle her partide var, bunu normal karşılıyorum ama TDP'nin bu sefer böyle bir iç kavga yaşama lüksü yok. Asım İdris gibi değerli isimlerden oluşacak kadrolarla TDP bir erken seçim yarışını başarıyla verebilir ve güçlü bir iktidar ortağı olur.

Son beş yılda yaşadığımız seçimler bize gösterdi ki vatandaş artık ciddiyet gördüğü bireylere ve partilere destek veriyor. Bu nedenle olası bir erken seçimde hiç kimse partisine güvenmesin derim ben. Öyle sanıyorum ki TDP birçok partinin iktidarını sarsacak.

****************

MESAJI OLAN ALSIN

Sn Şahap Aşıkoğlu; kaliteli ve çalışkan bürokrat kimliğinize olan saygımdan ötürü bugün sabah ikimize de yaşattığınız telaşı unutuyorum; ancak bu size bir Londra fuarı ekibine dahil etme cezası olarak yazıldı bilginiz olsun.

Sn Hüseyin Özgürgün, dün sabah ki basın toplantısında gazeteciyi mumla aramış diğer vekiller. Basından katılım son derece düşük olmuş. Bir yerlerde bir sıkıntı var, bir yanlış var!

Sn Sunat Atun, her gün hakkınızda dedikodular duyuyorum, bakanlık ve genel sekreterliğinizin kalması karşısında kurultayda Sn Özgürgün'den yana destek vereceğiniz söyleniyor. Allah aşkına var mı aslı astarı?

Sn Mehmet Harmancı, sayıştay raporunun basına sızdırılması meselesi üstünüze kalacak haberiniz olsun, sizin böyle yanlışlar yapmayacağınızı ben iyi biliyorum ama herkes sizin sızdırdığınızı söylüyor. Bilginize.

Sn Sami Dilek, Güzelyurt'ta oldukça önemli bir ekibi kamu-İş olarak ağırlamışsınız. Ekibin niteliğini duyunca gururlandık yalnız genel kurulda hayli sağlam bir ekip karşınıza çıkmaya hazırlanıyor. Dikkatli olun.

Sn Tekin Birinci, Birinci Medya Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığınız hayırlı olsun, bu genç yaşınızda böylesine önemli bir görevi devralmış olmanız biz gençleri de gururlandırdı. Aile de siyasete atılacak aile büyükleri olduğunu duyuyorum doğru mu?

Sn Şener Elcil; toplum tarafından aleyhinize eleştiriler her geçen gün artıyor. Bence söylemlerinizi gözden geçirme zamanınız geldi. Biraz daha sakin olmalı ve sendikacı kimliğinizden uzaklaşmamalısınız.

Sn Menteş Gündüz, 20 günlüğüne Başbakan yardımcısı olmak nasıl bir duygu? Allah daim etsin diyeceğim ama bırakır mı Serdar başkan sizi oralarda…

Sn Doğuş Derya, kadınların soyisim taşıma meselesi, toplumu gereğinden fazla gerdi. Modern dünyaya uyalım derken bir toplumun geleneklerini de sarsmamaya çalışmalısınız. Herkes feminist değil ve her kadın da ezilmiyor.

Sn Abdullah Korkmazhan, gece kulüpleri kapatılsın diye bir beyanatınız oldu. Bu temenniyi en son merhum Necmettin Erbakan yapmıştı Türkiye de. İnsanların ihtiyaçlarını kısıtlamamalısınız, aksi takdirde ortalık tecavüzcü dolar.

************

GÜNÜN SÖZÜ

İnsan seviyorsa kaybetmekten korkar. Kıskançlık da bir kaybetme korkusudur; Kıskanmıyorsa eğer, yeterince sevmiyordur.

Oğuz Atay

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.