Günay Çerkez'i entrikalarınıza alet etmeyin!

loading
3 Temmuz, Cuma
£

8.54

7.70

$

6.86

A- A A+

Günay Çerkez'i entrikalarınıza alet etmeyin!

Nisan 2020'de gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerine her ne kadar daha zaman varsa da bu konuda en çok kimi aday göstereceği merak edilen parti hiç şüphe yok ki Ulusal Birlik Partisi'dir. İlk başlarda Tatar-Ertuğruloğlu dostluğundan ötürü, Tahsin beyin adı anılsa da şu an Ertuğruloğlu'nun adı listede yok. Hatta Ersin beyin, Tahsin beyle kısa bir süre önce tartıştıklarını da işittim. Tahsin beyin yeri hepimizde çok ayrı ve özeldir, bunu da yeri gelmişken belirteyim.

Öte yandan kaç aydır Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre bu makama aday olduğunu kendisi açıklıyor ve ifade ediyor.

UBP Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu'nun da adı ön planda yer alıyor. Anlayacağınız varsa her ne kadar UBP'nin adayı yok dense de bir aday popülasyonu var.

Gelelim asıl üzerine konsantre olunan isime; Günay Çerkez. Diyalog TV'ye dün katıldığı programda adaylık konusunda yeşil ışık yaktığına şahit olduk.

UBP içerisinde Ersin Tatar'ı dışarıda tutacak oluşumlar için girişim yapıldığı iddia ediliyor…Lefkoşa'da siyasi kulisler, Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesi git gide hareketleniyor…UBP'de aday kim olacağı en çok merak edilenlerin başında gelirken, ortaya çıkan bir iddia gündeme bomba gibi düştü… Eroğlu'na en yakın isimlerden olan BRT Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kanlı'nın hareketin başını çekmesi tüm dikkatleri Eroğlu'na çekti. 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun, Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için İşadamı Günay Çerkez'i istediği konuşuluyor… Eroğlu'nun, Günay Çerkez için kulis çalışmalarını yoğunlaştırdığı belirtiliyor… Parti Yönetimi bilgisi dışında gelişen bu olayın Genel Başkan Ersin Tatar'ı rahatsız ettiği gelen bilgiler arasında… Günay Çerkez operasyonu altında, UBP Genel Başkanlık hesapları yattığı iddia ediliyor… Eroğlu'nun, mevcut UBP – HP Hükümeti'nin bozulmasını ve yerine YDP ile bir koalisyona gidilmesini istediği, seçimde de Günay Çerkez'in YDP ile ortak aday olarak gösterilmesini istediği iddia ediliyor… Eroğlu ve Kanlı'nın bu girişimi domine ederek, Ersin Tatar'ın devre dışı kalması planları yaptığı öne UBP kulislerinde kulaktan kulağa geziyor… Genel Başkan Ersin Tatar'ın yakın çevresi Tatar'ın bu girişimden rahatsızlık duyduğunu belirtiyorlar.

ÇERKEZ'İN AÇIKLAMALARINA DA BİR BAKALIM

Kıymetli meslektaşım Levent Kutay bunu hemen gözden kaçmadı yaptı. İlke önce Çerkez'in ne söylediğine bir bakalım; "İş insanı Günay Çerkez, Diyalog TV'de Aytuğ Türkkan'ın konuyla ilgili sorularını yanıtlarken Cumhurbaşkanlığına adaylık sinyali verdi.İşte bazı sözleri:Bana daha önceden adaylık teklifi gelmişti...Annan Planı dönemi Derviş Bey beni arayarak adaylık teklifinde bulunmuştu...Sürekli teklifler geliyor...Bu konuları konuşmak için daha çok erken... Ama amaç nedir? amaç bu halka hizmet ise neler yapılabilir oturur günü geldiğinde düşünürüz...UBP'de adaylığını açıklayanlar var. Bu doğru değil... Erken olduğunu düşünüyorum.Bu konuları yaz muhabbeti içerisinde değerlendirmek doğru değil.Benim için şartlar önemli, ülkem için ne yapabilirim? Kıbrıs Türk halkı için ne yapabilirim? Amaç hizmet ise düşünülebilir...Türkiye bu konuda ne düşünüyor o da önemli... Bizi tanıyan tek ülke olan Türkiye ile her zaman iyi ilişkiler içinde olmamız gerektiğini düşünüyorum". http://www.kibrispostasi.com/c137-GOZDEN_KACMAYANLAR/n292793-Gunay-cerkezden-Cumhurbaskanligi-adayligina-yesil-isik

ÇERKEZ'E ADAYLIK GİTTİĞİ DOĞRU

İlk önce şunu teyit edelim; Günay beye Cumhurbaşkanlığına adaylık teklifi gitti. Detayları, neyin nasıl olduğunu şimdilik bende kalsın. Bunlar sonranın konusu ama şunu söylemekte fayda var, umarım Çerkez bu adaylık meselesi olması gerektiği gibi olur ve kısmet olur Çerkez değerli bir adamdır.

ÇERKEZ'DEN İYİ ADAY OLUR

Yazının girişinde aktardığım mesele son derece ciddi bir meseledir. Günay Çerkez'i yıllardır tanırım. Son derece temiz, değerli ve başarılı bir işadamıdır. Başkasını bilmem ama benim için Kıbrıs Türk Halkı tarafından sevilen bir Kıbrıslı Türk İşadamı olması ve ülkesine oldukça ciddi hizmetlerde bulunması kimse tarafından göz ardı edilemez.

Günay bey son derece naif, kavgadan uzak, tek hevesi ülkesine hizmet etmek olan bir karakterdir. Bu nedenle UBP'de hiç kimse ama hiç kimse Çerkez'i siyasi entrikalara çekmeye çalışmasın, ideallerine, planlarına alet etmesin.

UBP'den bir aday çıkacaksa aday arasında en güçlü isimlerden biri şüphe yok ki Günay Çerkez olur. Cumhurbaşkanlığı herkesin doldurabileceği bir makam değil. Bilgi, tecrübe, birikim ve uluslararası bağlantılar, en önemlisi saygınlık isteyen bir makamdır. Bunların hepsinden öte fazlası Günay Çerkez'de mevcuttur.

Ama Günay beyin Diyalog TV'de katıldığı programda ifade ettiği gibi bu adaylık işini yaz muhabbetine çevirmemek, zamanı gelince olgunlaştırmak lazımdır.

Bu süreçte Çerkez'i kimse yıpratmaya çalışmasın, yıpratılmasına kesinlikle müsaade etmeyiz. En azından ben dahil birçok meslektaşım Günay Çerkez'in birilerinin kirli oyunlarına alet edilmesine izin vermez ve gereğini fazlasıyla yapar.

UBP Genel Başkanı ordadır, parti meclisi ordadır, su akar yolunu bulur. Hali hazırda şu an UBP'nin kendi içinde öyle ben benim diyecek de bir aday göremiyorum ben.

UBP'Lİ MESELESİ

Çerkez dün Cumhurbaşkanlığına adaylık konusunda yeşil ışık yaktıktan sonra eleştiriler aldı başını gitti. Çerkez UBP'li mi de UBP'den aday olacak. Yahu Allah aşkına artık hangi devirde yaşıyoruz. Cumhurbaşkanı Akıncı sadece TDP'nin oylarıyla mı seçildi ?

Akıncı'ya oy verenler hem UBP'li hem CTP'li değil miydi ?Özersay'ın seçimde iyi bir oy almasının ardında UBP'nin oyları yok muydu ?

Kaldı ki Çerkez merkez sağda oldukça toparlayıcı bir çatı adayı bile olabilir. Artık insanları partilerine ya da siyasi görüşlerine göre değil, ülke için ne yapabileceği yönünde değerlendirin.

Bu ülke yıllardır bu partizanlıktan mahvolmadı mı ?

**************

GÜNÜN SÖZÜ

"Eğer bu adam kadınları yazdığı kadar iyi tanısaydı onunla çok mutlu olurduk."

Tolstoy'un karısı

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.