Bakan herkesle kavgalı... Nasıl olacak?

loading
27 Ekim, Salı
£

10.67

9.65

$

8.17

A- A A+

Bakan herkesle kavgalı... Nasıl olacak?

Koronavirüse bağlı çıkan vaka sayısında her geçen gün sayı hızla artıyor. Hükümet yetkilileri her ne kadar panik yapmayın dese de durum öyle değil ve gerçekten kaygı verici durumda. Yazının ilerleyen tarafında bir sayı analizi yapacağız ancak buna geçmeden önce Lefkoşa Devlet Hastanesini ve Pandemi otellerine değinmek istiyorum.

Amacım burada Sağlık Çalışanlarını değil ancak Sağlık Bakanlığına dikkat çekmektir. Zor şartlar altında çalışan doktor ve hemşirelerimizi takdir ediyorum ancak bazı hemşirelerin ya da sağlık görevlilerinin siniri bozulmuş olacak ki hastalarla alay edilmeye başlandığını duyuyorum.

ÖZOK YURDUNDA NELER OLUYOR?

Dikmene yolunda bulunan Özok öğrenci yurdu bildiğiniz gibi pandemi oteline dönüştürülmüş durumda ve bu pandemi otelinde son günlerde son derece yanlış işler olduğunu görüyoruz, duyuyoruz.

HASTALARA SU VERİLMİYOR

Özok pandemi yurdunda kalan hastaların da paylaşımlarına göre  yurtta bulunan hastalara sadece bir şişe su veriliyor, inşalarımız haklı olarak buna isyan ediyorlar. Geçtiğimiz hafta da üç gün boyunca yaşanan elektrik sorunu vardı. Bu giderildikten sonra şimdi de içme suyu konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığını gözlemliyoruz. İvedi olarak sağlık Bakanlığı bu konuya el atması lazım.

Kaç defa yazdım insanları evinde karantinaya almanın bir yolunu bulun diye. Gelin görün ki sağlık Bakanlığı şu an hastalara yeteri kadar su verme konusunda bile aciz duruma düşmüş durumda.

HEMŞİRELER ALAY EDİYOR  “HEPİNİZ POZİTİFSİNİZ”

Yine Özok yurdunda görevli bulunan sağlık çalışanlarının siniri bozulmuş olacak ki temaslı olarak da müşahede altında tutulan yurttaşlarımıza bağırdıklarını ve hepiniz pozitifsiniz diye alay ettiklerini öğrendim.

Bunu hastalar aktarıyor, açıkçası inanmak istemiyorum ama Sağlık Bakanı Ali Pilli sağlık çalışanlarına gereken takviyeyi yapması ve bu tür pandemi otellerinde sağlık çalışanlarının hastalara gerekli özveriyi göstermesi lazım.

Böyle Korona Virüs tedavi yöntemimi olur Allah aşkına. Gerek pozitif gerekse temaslı olan insanlara yeme içme ve iyileşme konforunu sağlayamayacaksanız ne yapma insanları bir odanın içine tıkıyorsunuz.

Sağlık çalışanlarını anlıyorum çok zor şartlarda  çalışıyorlar ama bu böyle olmaz. Bir insanın psikolojisi iyiyse iyileşir. 15-21 gün insanları cezaevine kapatır gibi muamele ederseniz kimse iyileşmez.

BAKANLIK HERKESLE KAVGALI

Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin kapasitesini aşan bir olayla karşı karşıya kaldığını bir kez daha görmüş olduk. Bakanlık, Doktor ve Hemşirelerle kavgalı durumuna düştü. Sağlık çalışanları aşırı yükten dolayı greve gitti ve Bakan Pilli gönüllü çalışacak doktor münhaline çıktı.

Benim anlamadığım nedir biliyor musunuz; Bakan Pilli’nin bu süreci yönetemediğini görmesine rağmen neden görevinden istifa etmediği?

Bakan ya istifa edecek ve daha iyi bu görevi yapacak birine devredecek ya da düzgün bir ekip kuracak ve yükünü azaltacak. Yani ben Bakana soruyorum, kendisini son tahlilde başarılı görüyor mu ?

Gerçekten hiçbir art niyet görmeden soruyorum bu soruyu. Tam anlamıyla rezil bir durumda değil miyiz?

Bu süreç nereye gidecek nerede duracak ne olacak en sonunda?

Kapasite çoktan aşıldı. Kimse hastaneye ve pandemi oteline gitmek istemiyor. Belirti gösteren de bu saatten sonra hastaneye başvurmaktan kaçınacak.

ALİ ÖZOK’A HAKSIZLIK YAPMAYIN

Evet Özok Öğrenci yurdunda ciddi sorunlar yaşanıyor ama Ali beyin bu yaşananlarla alakası yok. ali bey birçok otel sahibi otelini kiralamazken bir fedakarlık yapmış ve devlete yurdunu açmış. Orada yaşanan problemleri Ali Özok ile bağdaştıranlar var Ali beye çok ayıp ediyorlar. Sağlık Bakanlığı, orada çalışan sağlık çalışanlarının ve hastaların refahını düşünmüyor ve ciddi sıkıntılar oluşuyorsa bu ayıp Sağlık Bakanlığının ayıbıdır.

Siz okuyucularımızdan ricam Ali Özok’u hedef yapmayın, daha Ali beye herkes bir teşekkür borçlu bu bağlamda.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.