Genel Sekreter istermiş olsun...

Yayın Tarihi: 21/01/21 07:00
okuma süresi: 6 dak.
A- A A+
  • Ee şimdi haliyle sormak icap ediyor. Sn Taçoy basın üzerinden bir yerlere “Aday olmamı istemezseniz beni genel sekreter yapın mı" demek istiyor?
  • Ah şu siyaset görüyor musunuz? “Başkan olayım isterim ama Genel Sekreter de olurum..." Demiyor ki UBP üyeliği en yüksek makamdır.
  • Resmiye Canaltay’a Meclis Başkanlığı olmayınca Bakanlık teklifi yapılıyor ve Resmiye hanım diyor ki UBP üyeliği en yüksek makamdır, istemem... Bravo diyorum Resmiye hanıma ki Resmiye hanım o göreve layıktır.

Başbakan Ersan Saner’in kıymetli kayın pederinin vefatı hepimizi üzdü. Hem Sn Başbakana hem de kıymetli eşine başsağlığı ve Allah’tan sabırlar diliyorum.

Ünlü şair Cemal Süreya’nın da dediği gibi her ölüm erken ölümdür.

Ülkedeki ekonomik anlamda yaşanan sıkıntılar, Kıbtek’deki problemler, Bakan Arıklı’nın açıklamaları. Sağlık Bakanlığının Korona konusundaki Üst Kurul ile Kabine arasında çizdiği zikzak, hayat pahalılığının ertelenmesi ve daha birçok şey ülkemizin içine düştüğü ciddi buhranlar olmaya devam ediyor.

Öte yandan vatandaşın aşı olma noktasında yaşadığı kaygı, korku da işin cabası.

Gelin görün ki tüm bu önemli gündemlerin önüne geçen ve meslektaşlarımızın da buna çanak tutmasından kaynaklanan bir UBP kurultayı meselesi var.

Hala en birincil gündem olmaya devam ediyor UBP kurultayı. Hasan Taçoy bir televizyon programına çıktı mı “acaba başkanlığa aday mı?”, yine Faiz Sucuoğlu herhangi bir tv programına çıktı mı “acaba halen başkanlığa aday mı ?”

Ve inanın bana UBP Genel Başkanı halen görevini devam ettirirken ve son derece zor bir başbakanlık görevini devam ettirirken bu konular inanılmaz çiğ ve saçma geliyor bana.

İşin kötü olan tarafı ise UBP Genel Başkanlığının ve kurultayının yaşanan onca soruna karşın halk tarafından öncelikli merak konusu olarak görülmesi de bu memleketin halen bir yerlere varmaktan çok uzak olduğunu gösteriyor bize.

MENFAAT VE MAKAM DÜNYASI

Neden bu kadar önemli UBP kurultayı peki? Çünkü seçilecek olan kişi Başbakan olacak, o başbakanın yakınları ve yandaşları bakan olacak, müdür müsteşar olacak, sonra işe girmeyi bekleyen yüzlerce vaat almış ama kandırılmış gencimiz var, yani bu nedenle UBP kurultayı inanın bana en az Korona aşısı kadar önemli, hatta daha fazla önemli.

TAÇOY’UN AÇIKLAMALARI AÇIK DEĞİL

Bildiğiniz gibi haziran ayında UBP kurultayı yapılacak en azından şimdilik böyle biliyoruz ki bence yapılmayacak. Faiz bey her fırsatta aday olduğunu açıklıyor, Başbakan Ersan Saner de doğal aday haliyle ve Hasan Taçoy aday olduğunu açıklıyor zaman zaman.

Bir taraftan da haziran ayındaki kurultay için hesaplar yapılıyor. Şimdilik sahnede görünen üç aday var.

TAÇOY’A GÖRE UBP MÜNHAL ÇIKACAK

Taçoy’un bu söylemi de tuhaf. UBP’de başkanlık münhali olursa. Münhal kelimesi düşünülerek  mi söylendi burada? yani bir yerlere bir gönderme mi yaptı bilemiyorum. UBP bir işyeri mi ki Genel Müdür münhali çıkılacak ? Ya da birileri UBP’yi partiden çıkarıp şirkete mi çevirdi demek istiyor anlamadım. Belki de kelime dağarcığında doğru kelimeyi bulamadı da mı münhal dedi artık onu da kendisi açıklayacak. Ancak bu münhal kelimesi ilginç.

ŞİMDİLİK NEYİ SÖYLEMEK GÜÇ?

Taçoy münhal çıkılırsa başvuracağını ancak yine durumu değerlendireceğini söyledi. Dediğim gibi açık değil ifadeleri. Aday mı değil mi pek anlaşılmıyor. Şimdilik bunu söylemek güç derken neyi kastediyor? Aday olup olmayacağını mı aday olup olamayacağını mı? Yoksa Kurultayın olup olmayacağını mı? Hangisi?

“GENEL SEKRETERLİĞİ VERİN ADAY OLMAYAYIM” MI?

“UBP Milletvekili Hasan Taçoy, Genel Sekreterliğe aday olmayacağını açıklayarak, seçime gidilmeden önce Kurultay'ın yapılması gerektiğine dikkat çekerek, Genel Başkanlığa aday olacağını açıkladı.”

Hasan Taçoy: "Genel Sekreterliğe aday değilim, Genel Başkanlığa adayım"

Bu sözler Hasan Taçoy’a ait. Salı günü yayınlandı bu açıklaması. Gördüğünüz gibi Genel Sekreterliğe değil Genel Başkanlığa aday olduğunu söylüyor ama bir gün sonra her ne oluyorsa oluyor ve çark ediyor ve diyor ki; “Yanlış anlaşılmasın: Münhal varsa Genel Başkanlığa adayım, partim görev verirse de Genel Sekreter olurum."

Hasan Taçoy: “Yanlış anlaşılmasın: Münhal varsa Genel Başkanlığa adayım, partim görev verirse de Genel Sekreter olurum"

Gördüğünüz gibi bir önce genel sekreterliğe aday olmayacağını söylerken bir gün sonra görev verilirse aday olabileceğini söylüyor.

Ee şimdi haliyle sormak icap ediyor. Sn Taçoy basın üzerinden bir yerlere “aday olmamı istemezseniz beni genel sekreter yapın “mı demek istiyor.

Açıkçası ben öyle anlıyorum.

Ah şu siyaset görüyor musunuz ? “Başkan olayım isterim ama Genel Sekreter de olurum”... demiyor ki UBP üyeliği en yüksek makamdır.

Resmiye Canaltay’a Meclis Başkanlığı olmayınca Bakanlık teklifi yapılıyor ve Resmiye hanım diyor ki UBP üyeliği en yüksek makamdır, istemem... Bravo diyorum Resmiye hanıma ki Resmiye hanım o göreve layıktır.

Ne de olsa Resmiye hanım Eroğlu genlerini taşıyor... Söyleyecek başka söz yok.

Günün Sözü

Başkasının ekmeğinin ne denli tuzlu, başkasının merdiveninden çıkmanın ne denli zor olduğunu göreceksin.

Dante, İlahi Komedya - Cennet

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları