Adahan: “Adaylığım bir başkaldırı değil…”

Yayın Tarihi: 09/12/22 07:00
okuma süresi: 5 dak.
A- A A+

Mesarya Belediye Başkan adayı Hasan Adahan ile dün bir araya gelip program yaptık. Adahan, Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan’ın oğlu. Ancak Hasan Adahan’ın bu adaylığı babasından bağımsız gerçekleşen bir durum. UBP’den aday olmak için başvurduysa da bu kabul görmemiş ve bunun üzerine bağımsız aday çıkma konusunda bir karar üretmiş. Söyleşinin hemen başında kendisi de belirtme ihtiyacı hissetti ve “adaylığım kesinlikle bir başkaldırı gibi algılanmamalı” dedi. Tek amacının seçimi kazanıp bölgeye hizmet etmek olduğunu ifade eden Adahan, bu seçimi kesinlikle kazanacağına olan inancını da dile getirdi.

Adahan, "Aday oldum ve kazanacağıma inanıyorum. Adaylığım kesinlikle bir başkaldırı değildir, bunun özellikle bilinmesini isterim. İmkanlar el verseydi UBP'den aday olacaktım ancak başvuru yapmamıza rağmen başka bir arkadaşımız değerlendirildi. Kimseye kırgın ya da küs değilim, seçim bir yarıştır ve bu yarışı biz kazanacağız" dedi.

Söyleşinin detaylarını paylaşıyorum sizlerle…

En geç adaylığın açıklayan kişinin kendisi olduğuna diyen Adahan, “Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) üyesi olduğum için bağımsız adaylık konusunda çekingendim. Sonrasında kendimi aday olmak zorunda hissettim” dedi.

Adahan, sağlam adımlarla ilerlediklerini kaydederek, “Adaylığımın tek sebebi seçimi kazanacağıma olan inancımdır. Mesarya’ya hizmet aşkı ile aday oldum” ifadelerini kullandı.

Bölge halkından adaylığını açıklaması sonrası çok güzel geri dönüşler aldığını dile getiren Adahan, “Benim beklediğimin üstünde destek var” diye konuştu.

Adahan, 25 Aralık’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerin akşamında hep beraber zafere ulaşacaklarını ve ilk seçildikleri günden itibaren hizmete başlayacaklarını söyledi.

Mesarya bölgesi ülkenin ‘üretim başkenti’ olduğuna vurgu yapan Adahan, “Mesarya, alın teri her gün toprağa damlayan insanların bölgesidir. Bu duygularla aday oldum” açıklamasında bulundu.

Adahan, UBP kökenli biri olarak bağımsız aday olması sonrasında herhangi bir baskı görmediğini belirterek, “Son 3 aylık süreçte UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel ile iki kere görüştüm. O da sadece telkinde bulundu” dedi.

Ekonomik krizin kapıda olduğu bir yapıda büyük laflar etmemek gerektiğine vurgu yapan Adahan, “Mesarya bölgesinin en büyük sorunu altyapıdır. Biz önce bölgelerde altyapıları inceleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Adahan, yol ve bölge girişlerinin hepsini düzenleyeceklerini ifade ederek, “Spor kulüplerimizle ve derneklerimizle istişare içinde bölgeye kültürel anlamda neler yapabileceğimizi konuşuyoruz” diye konuştu.

Destek almadan yapılacak olan projeleri anlatmanın bir anlamı olmadığını dile getiren Adahan, “Kaynak sağlandığı müddetçe büyük projeler yapacağız” açıklamasında bulundu.

Adahan, öncelik olarak belediyenin öz kaynaklarıyla yapabileceği projelere odaklandığını ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdüreceğini belirtti.

Belediyenin gelirlerinin arttığını, fakat hizmet götürülecek olan alanda da artış yaşandığına dikkat çekerek, “Gelir-gider dengesini kurmamız gerekiyor” dedi.

Adahan, ekonomiyi yönetebilen insanlarla belediyecilik hizmetini sürdüreceklerini ve ancak doğru planlamalarla ekonomik dengenin kurulabileceğini kaydetti.

Akıllı su saatlerden sonra belediyelerin yerel gelirlerinde bir iyileşme olduğunu söyleyen Adahan, “Bu gelirleri de doğru kullanacağız” diye konuştu.

Adahan, siyaseti kavga ve gerilim kültürüne çeken insanlar olamadıklarına vurgu yaparak, “Beraber yola çıktığımız arkadaşlarla bu seçimi kazanacağız” açıklamasında bulundu.

Emeğin ve emekçinin yanında olan bir yapıyla belediyeyi yöneteceğine söz veren Adahan, “Seçimin hepimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

***************

Günün Sözü

“Parmak uçlarıma hapsettim seni, dokunduğum her yerde seni hissediyorum, canım yanıyor.”

Cemal Süreya

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları