'Koordinasyon' ve Spor propagandası

Yayın Tarihi: 09/06/16 08:00
okuma süresi: 4 dak.
A- A A+

"Sinek vızıltısını, alerjik bir gıcırtıya dönüştüren CTP, neden iktidarda iken iki sene evvel bu işin karşısında durmadı? Peki ya neden meclise getirip reddetmedi! DPÖ'yü lağvetmeyi önerdiğiniz gibi Gençlik ve Spor Koordinasyon Ofisi için imzayı 'hükümet sorumluluğu içinde' yine 'çakmışsınız' da ondan…"

İktidarda "yeşil" muhalefette "kırmızı"; "Yer" ile "gök" arasında savrulan CTP, Spor Koordinasyon Ofisi hakkında bazı vekillerin "dik çıkışı" ile yeniden harâret kazandı.

Düne kadar eski adıyla TC Yardım Heyeti, yeni adıyla "Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi" mensupları ile görüşlerinin "propagandasını" yapanlar (!); hatta partilerinde kendileri hakkında "elçiliğe satılmış adam…" yaftası yiyip yiyip teselliyi yine çizmeli(!) elçilik mensubu zevatla giderenler şimdi sözüm ona elçilik mensuplarını "propaganda yapmakla" suçluyorlar.

Aynı kontenjandan genç bakanlardan biri de şimdi, "Ankara'da inisiyatif almak gerektiğinden" bahsettiğini unutup Gençlik-Spor Koordinasyonu ile geleceğimizin ipotek altına alındığını ifade ediyor.

İktidar döneminde toplumun gözünün içine baka baka imzalanmayan protokol hakkında oldukça acemice "yalan atanlar" da her zamanki gibi "fabrika" misali argüman üretiyor…

**

Spor Koordinasyon Ofisi varlığı hakkında yapılan tartışma eskidir.

Çünkü anlaşma yeni değildir.

Söz konusu anlaşmayı CTP, Denktaş'la iktidar olduğu son "denemesinde" imzaladı.

Aynı CTP bilahir "Özkan Abi Modelini" tasfiye eder etmez de iktidarda kalmaya devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasında imzalanan, Gençlik ve Spor Koordinasyon Ofisi kurulmasına ilişkin tartışmalı anlaşma KKTC'nin onaylayacağı program ve projelere Türkiye'nin mali, teknik ve ekipman desteğinin sağlanmasını öngörüyor.

Anlaşma içeriğinde ise Gençlik Dairesi'nin "devridir, peşkeşidir" söz konusu değil.

Hatta Yapılacak tesislerde Gençlik Dairesi'ne devredilecek.

**

Anlaşmanın imza tarihi Mart 2014.

Türkiye'de TBMM'den geçmiş. (22 Ocak 2015)

Kim imzalamış?

Büyük ortaklı CTP.

Denktaş'ı bu konuda durduramamış.

Sonra..?

Neredeyse iki sene daha CTP iktidarda "büyük ortak" vasfı ile kalmış.

Yeni ortak bulmuş, adına da "tarihi mutabakat" demiş.

Meseleleri 'siyasi düzeye' taşıyarak 'çözmekle' övündükçe de övünmüş.

**

Sinek vızıltısını, alerjik bir gıcırtıya dönüştüren CTP, neden iktidarda iken iki sene evvel bu işin karşısında durmadı?

Peki ya neden meclise "delikanlı gibi" getirip reddetmedi?

'Spor Propagandası' yapan CTP bunu neden koordinasyon ofisi meselesini iki yıl sümen-altı ettiğini açıklamalı!

Diğer bazı konularda "eğer biz olmasaydık… Eğer ki CTP iradesi olmasaydı" dediği gibi bu konuda övünemiyor?

DPÖ'yü lağvetmeyi önerdiğiniz gibi imzayı "hükümet sorumluluğu içinde" yine "çakmışsınız" da ondan.

CTP, yine toplumun gözünün içine baka baka "kararsız siyaset hükümetten eder" dersini alacağına kuru ve –eğer yutarsan tadında- propaganda üretiyor…

Gençlik ve Spor Koordinasyon Ofisi metni değil hükümetleri ve bakanlıkları bağlayan bir anlaşma, bir "fikir olarak" bile eğer irademizi gasp eden, dendiği gibi kurumlarımızı yok eden bir mahiyette ise eğer, günahı CTP'nin boynuna…

Zinhar başkasının değil…

Üç yıllık iktidarları 'sıfır icraatla' biten CTP'nin iktidarda iken bütün konularda olduğu gibi "bekletme ve öteleme" siyasetinin bir ürünü Gençlik ve Spor Koordinasyon Ofisi…

Meselenin özü budur.

Gerisi siyaset…

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.