Taçoy’u destekleyen ‘gizemli ellerin’ cehâleti

Yayın Tarihi: 09/11/20 09:30
okuma süresi: 4 dak.
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) “kurultay karabasanı” hortladı ve iki adaylı ikinci tur, “gizemli kararlar” çerçevesinde ‘tüzüğün hilafına erteleme’ tartışmaları gölgesinde iptal edildi.

Bunu, daha önce bu sütunda sıraladığımız  “UBP karabasanları” listesine de eklemek lazım…

Görev, Genel Başkan Vekilinde…

Bunlar haber.

Şimdi çıplak ve saf hakikatlere geçelim…

**

Bilâ-şek bilinmelidir ki;

Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra tüm kritik kararlar, kati bir hiyerarşi içinde mutlak "iktidar" merci tarafından alınacak…

Bu merciler isterse ikinci turlar da yapılır, iptal de edilir…

Manevralar icaba göre zamana da yayılır.

Kimi isterse de O seçilecek ya da atanacak.  

Kimle isterlerse de onlarla hükümet kurulacak…

Haliyle ne zaman dilerlerse de o zaman Maliye’ye para gelecek.

**

Partisine güvensizlik oyu verip, ‘devleti kuran’ partisini ikiye bölen birisi hepimizin hafızasıyla dalga geçip partinin birlik ve bütünlüğünden dem vurarak adaylıktan çekildiği açıklamayı kim, nasıl hazmeder bilemeyiz!

Ancak, mahcup ve kapalı kapılar ardında Hasan Taçoy’u destekleyen Türkiye’deki mercilere de şunu hatırlatmayı görev biliriz:

Eğer roller ters olsaydı, yani Hasan Taçoy birinci olup Faiz Sucuoğlu ikinci olsaydı ve sizler de Taçoy’a çekilmesini "telkin" etseydiniz eğer, Taçoy’un çekilmesini boşa beklerdiniz…

Hasan Taçoy sonuna kadar adaylığa devam eder, ne sizi dinler ne de “siyasi siciline göre” partinin bin parça olmasını umursardı…

Eğer bunu bilmiyorsanız Hasan Taçoy’u gerçekten tanımamışsınız demektir.

Eğer tanımamışsanız, tanımadığınız biri uğruna bu kadar tantanayı yapıp, UBP’nin cumhurbaşkanlığı seçimi ile yaptığı kazanımları niye sıfırlıyorsunuz?

CTP-DP döneminde Taçoy’un Ulaştırma Bakanlığı’nın neden bu denli kısa sürdüğünü bile anlaşılan bilmeyen bu merciler, bari Taşyapı’ya sorsalardı Hasan Taçoy kimdir?

**

Ya tüm bunların farkında olmayan Ersin Tatar’a ne demeli?

Gerçekten de farkında değil mi!

2020 KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir kazananı olmayacağını ifade etmiştik…

Yeni başlıyoruz.

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.