Yıldızların Ardındaki Bilgelik

Işıl NOLAN
isil.nolan@gmail.com
Işıl NOLAN

Elmas'ın Yolculuğu

Yayın Tarihi: 22/06/24 09:15
okuma süresi: 3 dak.

Bireysel doğum haritanızdaki gezegenlerle değerli ya da yarı değerli taşların kombine edilmesi çok önemlidir. Bu taşlardan başı çekenlerden biri de ‘elmastır’. Bu değerli taş çok meşakatli bir süreç sonucunda yaklaşık 8 milyon yılda basınç ve baskılar sonucunda kömürden elmasa dönüşür. Elmasın yer kabuğunun harekeleri, deprem ve volkanik hareketler ile yeryüzüne çıktığı düşünülmektedir. Elmas karbon elementinin modifikayonlarını içerir yani kömürden elmasa giden bir yolculuktur. 

Bu yolculuğun karma ile birebir olan benzerliği tabiki yadsınamaz. Kömürden mutlak saflığa, insan-ı kamil makamına dönüşümü temsil eder aslında elmas. Ve elmasın o saf halinin şekillenmesi ile de bugün bildiğimiz pırlanta çıkar karşımıza. Insan oğlunun yolculuğu badireler, sıkıntılar ve mücadelerle boşuna dolmamıştır her biri bizlerin eksik yanlarımızı tamamlamamız için orda olan tecrübelerdir. Sabırla, sevgiyle ve hoşgörüyle karşılanmalı ve pırlanta olmaya giden yolda doğru adımlar atılmalıdır.


 
Venüs, ezoterik astrolojide ise kabalistik hayat ağacının tümünü temsil eder ve 7 sayısına karşılık gelir ve aynı zamanda hayat ağacındaki 7. küredir. Yani yaratılışın tümünü temsil eder, 7 katman, 7 çakra, 7 nota, 7 temel gezegenle ilişkilidir. Altın orandır. Temelde bizler için 3 tane ana renk ve 3 tane ara renk vardır ve toplamları 6’dır. 7.si ise beyaz ışıktır ayni bir prizma gibi ve beyaz ışık tüm renklerin toplamıdır. Bu size birşeyi çağrıştırdı mı?
 
Astrolojide pırlanta Venüs ile ilişkilidir. Aşk tanrıçası Afrodit’in yani namı diğer Venüs’ün, bugün evlilik sembolü olarak kadına verilen pırlanta yüzükle birebir ilişkide olmasına aslında çok da şaşırmamak gerek değil mi? 
 
Özellikle, bireysel haritalarımızda Venüs’ün konumuna yani bulunduğu burç, ev ve açılarına göre pırlanta seçiminin çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Eğer, Venüs zorlu enerjiler altında ise ilişkilerde ve değer duygusunda ciddi problemler olabilir. Böyle durumlarda özellikle pırlantanın iyileştirici gücünden faydalanmak mümkündür. Tabi ki herkesin kendi bireysel doğum haritasına göre pırlantanın karatı ve yanında kullanılması gereken başka taşlarla olan kombinasyonu farklılıklar gösterebilir. 
 
Ancak, en saf haliyle pırlanta insan-ı kamil makamının temsilci olan Güneş’i temsil eden altınla beraber kullanılır.
 
Sopayla kilime vuranın gayesi,
Kilimi dövmek değil,
Kilimin tozunu almaktır.
Allah sana sıkıntı vermekle,
Tozunu, kirini alır.
Niye kederlenirsin?
Taş taşlıktan geçmedikçe,
Parmaklara yüzük olamaz.
Yüzük olmak dileyen taş,
Ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır..! 
Hz. Mevlana
 
Sevgiler,
 
Işıl

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.