Yenidüzen'i kıskanıyorum...

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

Yenidüzen'i kıskanıyorum...

Allah'ın bildiğini kullarından saklayacak değilim.

Yenidüzen Gazetesi'ndeki meslektaşlarımı kıskanıyorum.

Hükümet, Vatandaşlık konusu ile ilgili yeni bir yasa tasarısı hazırlar, Hiçişleri, pardon İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay bir hafta aynı konuyla ilgili bize bir açıklama yapması ve bilgi vermesi için peşinde koşmamıza rağmen, bir hafta sonra vatandaşlık ile ilgili ilk açıklamayı Yenidüzen ile paylaşır.

Yenidüzen Gazetesi haklı olarak özel ve kimsenin ulaşamadığı bir habere ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, bu konuda bir haftadır beyhude bir şekilde Hiçişleri Bakanı, bak yine dilim sürçtü, İçişleri Bakanı'nın peşinde koşan arkadaşlarım, bu çabalarının sonucunda hiçbir şey elde edemeyişlerinin getirdiği üzüntüyle kalır.

Telefonlarına bir türlü ulaşılmadığı Bakanla SMS mesajıyla temasa geçip tepkimizi belirttiğimizde ise bir SMS mesajı ile aldığımız yanıtta "Bakanlar Kurulu Toplantısından sonra seni arayacağım" der ve bakan olduğu günden beridir yaptığı gibi yine sırra kadem basar.

"Bizim iktidarımızda ülkede tek gazete var, o da Yenidüzen" der gibi bu sefer hükümetin, partinin ve bilumum birçok şeyin başı, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu Kooperatif Merkez Bankası'nın 3 Milyon TL'sinin çalınması olayıyla ilgili Polis Genel Müdürlüğü'nün raporunu Yenidüzen ile paylaştı.

Olayı başından beri takip eden diğer medya kuruluşlarına, "Yenidüzen'e veriyorum. Siz oradan alın isterseniz" der gibi koskocaman raporu resmen servis etti.

Kıskanmamak elde değil. Sen günlerce uğraş dur, sana gelen bilgi sıfır. Yenidüzen'deki arkadaşlar ise Başbakan'ın odacısı tarafından getirilen sarı zarf içerisindeki rapor masanızın üstüne bırakılsın.

Tamam, her ne kadar da zinhar inkar edilse de Yenidzüen'in CTP'nin yayın organıdır. Böylelikle bir CTP iktidarının kendi yayın kuruluşunu kollamasının da doğal olduğunu anlayabilecek olgunluktayız.

Ama bunu yapmanın kabul edilebilir ve insanların midesini ağzına getirmeyecek bir dozajı olduğunun unutulmaması gerekir.

Bu arada sevgili Cenk bu yazıya kızıp karşı bir yazı döşenmesin lütfen. Lafım ona değil.

Başbakan tutup bana da KKTC tarihinde ilk kez vuku bulmuş bir soygunla ilgili raporu servis ederse ben de önüme ardıma bakmam, "Sayın Başbakan diğer basın kuruluşlarına haksızlık yapıyorsunuz" demem yayınlarım...

Lafım Başbakan'a.

Sayın Başbakan ve CTP kanadının bazı bakanları, Yenidüzen gibi çok beğenerek okuduğum bir gazeteye "yandaş medya" damgasını vurdurtmayın. Kollama dozunu iyi ayarlayın lütfen...

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.