Kıbrıs Sorunu çözülmesin

loading
4 Haziran, Perşembe
£

8.51

7.66

$

6.75

A- A A+

Kıbrıs Sorunu çözülmesin

Çözülmesin efendim. Ona sıra gelene kadar, çözülmesi gereken o kadar sorun var ki. Evet yeni yıldan beklentilerimiz, ya da temennilerimiz arasında 50 yıldır devam eden Kıbrıs sorununun çözümü mutlaka olmalı ama bencilliğin de lüzumu yok diye düşünüyorum.

İlahi bir kuvvet bana tercih şansı verse ve "2015'te Kıbrıs Sorunu mu çözülsün yoksa Suriye'deki savaş mı sona ersin?" diye sorsa, tereddütsüz, Suriye'deki savaşın sona ermesini tercih ederim.

Sonuçta bizde çocukların başına bombalar düşmüyor. Çocuklarımız açlıkla, sefaletle ve göçle pençeleşmiyor.

Yine aynı kuvvet bana Batı Afrika'daki Ebola Salgının sona ermesini mi yoksa Kıbrıs Sorunu'nun çözümünü tercih etmemi istese yine Kıbrıs Sorunu varsın çözülmesin ve Batı Afrika'da her gün bir sürü cana kıyan bu kahrolası virüsün kontrol altına alınıp, hastalığa yakalananlara şifa bulunmasını tercih ederdim.

Olmaz ya, tercih bana bırakılsa ve Kıbrıs meselesine çözüm bulunması ile Kaybolan uçaktaki yolcular ile mürettebatın sağ salim bulunması arasında seçim yapmam istense, "boş verin Kıbrıs meselesini" derim rahatlıkla.

Filipinler'deki sel felaketinden dolayı evlerinden olan ve şimdilerde hastalıklar ve evsizlikle mücadele etmek zorunda kalan ailelerin üzerine birer dam çekilmesi karşılığında Kıbrıs sorununu çözümü bir süre daha ertelenmesin yeğlerim doğrusu.

Deseler ki bana dünyada artık çocuklar ölmeyecek, annesiz veya babasız bir şekilde hayatlarını nasıl geçirecekleri endişesini artık taşımayacaklar, derim ki, beytambal kalsın Kıbrıs Sorunu. Çözülmesin.

Deseler ki bundan böyle hiçbir Afgan çocuk, National Geographic Dergisi'nin kapağındaki fotoğraftakinin benzeri bir yürek delici bakışla görüntülenmeyecek, derim ki "çözülmesin guduz"

Deseler ki, çocuklar artık sapıkların mezesi, insan tacirlerinin kazanç kaynağı olmayacak artık, ancak karşılığında Kıbrıs Meselesi kesinlikle çözülmeyecek, hemen kendi hesabıma kabul ederim, "çözülmesin anasını satayım" derim.

Birileri bir teklif yapsa ve bundan böyle kimse düşüncelerinden ve yazıp, ifade ettiklerinden dolayı işkence görmeyecek, özgürlüğünden olmayacak; ancak bunun için Kıbrıs Sorunu'nun çözülmemesi gerektiğini söylese, hemen kabul ederim ve Kıbrıs sorununun yüzyıl daha çözümsüz kalmasına kendi adıma "OK" derim.

Anlayacağınız 2015'ten beklentiler listemizin başında gelen Kıbrıs Meselesi'nin çözümüne kadar, dünyada çözülmesini dilememiz gereken o kadar çok sorun var ki, listeye baktığımda Kıbrıs Sorunu'nun çözümünün listenin çok aşağı sıralarında olduğunu görmemek için kör olmak lazım.

Noel Baba'nın var olduğunu ve dilekleri dikkate aldığını varsayıyorsak, yılın bu son gününde dileklerimizi dilerken sadece kendimizi düşünmeyelim.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.