Başbakan gerçekten "yalnız"

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

A- A A+

Başbakan gerçekten "yalnız"

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu'nun "yalnız" olarak yaptığı hükümet icraatlarını anlatan basın toplantısındaydık dün.

Öğretmenler aynı sırada dışarıda basın toplantısını sekteye uğratmak amacıyla gürültülü bir şekilde eylem yapmaya başladılar.

Başbakan'ın söylediklerini dinlemeye çalışırken, aynı anda öğretmen sendikasının korna ve sloganlarına kulak kabarttık.

Toplantı bitti ve Başbakan Dışişleri Bakanlığı'ndan Başbakanlığına doğru yürüdü.

Bunu gören Öğretmen Sendikası üyesi eylemciler, neredeyse Allah Allah nidalarıyla Başbakan'a doğru savaş nizamında taarruza geçtiler. Aralarda duyduğumuz küfürler de cabası.

Eylem yapıyorlar ve canları yanıyor, dolaysıyla da gerginler bunu anlayabiliyorum.

Ama ülkenin Başbakanı'na sokak ortasında saldırıya geçmeyi anlayamam.

Orda görevli polisler Başbakanı korumakla görevli, onları da kınayamam.

Ama o görevlerini fa ederken de eylemci de olsa vatandaşın güvenliğinden de sorunlu olduklarını unutmamaları gerektiğini söylemeliyim.

Başbakan o noktada bir kadın öğretmene karşı polisin abartılı şekilde davranmasına tepki gösterdi ve haberimizde de ifade ettiğimiz gibi Polis Başbakanı eylemciden, Başbakan da eylemciyi Polisten korudu.

Tabi olay arbede olarak yansıdı medyaya.

"Polis ile eylemciler karşı karşıya geldi" gibi ifadeler kullanıldı.

İşin aslını öğrendik.

Öğretmenler sendikasının eylemcileri Başbakan ile görüşmek istediler.

Bu talep Başbakan'ın bürokratlarına aktarıldı.

Başbakan da basın toplantısından sonra 4 kişilik bir heyetle makamında görüşmeyi kabul etti.

Başbakan'ın bu görüşmeyi yapmayı kabul etmesi ne yazık ki Başbakan'ın en yakın bürokratları tarafından eylemcilere bildirilmeyince, eylemciler başbakanın kaçtığını, Başbakan ise eylemcilerin mesajını aldığını düşünerek rahat bir şekilde sokağa çıktı ve Başbakanlığa doğru yürüyünce olay çıktı.

Tabi bu noktada Başbakan eylemcilerle görüşmeyi kabul etmemiş de olabilirdi bu öğretmenlere Başbakan'a saldırma ve küfür etme hakkını vermediğini de not etmek isterim.

Sonuçta dünkü olayı karnesi şöyle:

Başbakan: eylemcilerle görüşmeyi kabul ettiği ve bir eylemciyi de polisten kurtardığı için 10 üzerinden 10.

Polis: Başbakanı koruma görevini yerine getirdiği ancak bunu yaparken de bazı eylemcilere gereksiz sertlikte müdahale ettiği için 10 üzerinden 4

Başbakanlık Bürokratları: Takım taklavat basın toplantısında boy göstermek yerine, arka planda gelişen potansiyel krizi görmeyip, Başbakan'ın eylemcilerle görüşmeyi kabul ettiğini eylemcilere iletmedikleri ve tansiyonun gereksiz yere yükselmesine neden oldukları için 10 üzerinde 0.

Eylemci Öğretmenler: Başbakan'a sokak ortasında taarruz ve küfür edip saldırdıkları için 10 üzerinden 0.

Yukarıda belirttik ya Başbakan "Yalnız" başına bir basın toplantısı düzenledi diye; dünkü olaya bakılırsa Başbakan gerçekten yalnız...

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.