Covid geçirdik diye Norveç olmayacağız

loading
24 Kasım, Salı
£

10.59

9.43

$

7.96

A- A A+

Covid geçirdik diye Norveç olmayacağız

Son Covid-19 vakamızı da taburcu ettik. Bir başka ifadeyle ülkemizde Koronavirüs’ten tedavi gören hasta sayısı şu anda sıfır. Son 20 gündür pozitif hasta da yok.

Bu tehlike geçmiş demiyorum anacak tehlikenin ilk dalgasını başıyla savuşturduğumuzu söyleyebilirim gönül rahatlığı ile.

Dikkat edilmesi ve sapıtılmaması durumunda, havaların da ısınmasıyla sanki bu işten yırtacakmışız gibi güçlü bir hissiyata sahibim.

Tabi bu işe üzülenler olmadı mı?

Olmuştur. Gün be gün hasta sayısının artmasını isteyen, Sağlık Bakanı Başarısız, Hükümet sınıfta kaldı denmesini özellikle arzu edenler yok muydu? Elbetteki vardı.

Dedik ya önce sağlık gelir. Sağlık tehlikesi ortadan kalkınca artık herkes parasına ya da süreçten siyasi olarak ne yontabileceğine bakacak diye.

Şimdi sağlık ile ilgili tehlike şimdilik başarı ile savuşturuldu.

Sağlık Bakanı bazılarının isteği ile görevden azledilmedi, hatta ve hatta sürecin kahramanlarını başında geliyor.

Hükümet çuvallamamış oldu, hatta olası başka alanlardaki başarısızlıklar için de COVİD 19 gibi şahane bir de bahanesi oldu.

Ana muhalefet harika bir süreç yönetti ve eleştiri ve karalamadan kaçındı sadece yardım etmek istediğini beyan etti, hükümet sürece dahil etmediği için eleştiri yöneltti ve bunu çok üsluplu bir şekilde yaptı.

İşyerlerinin bir kısmı açıldı yenileri de yolda. Evet turistsiz bir yaz geçireceğiz bu yıl belki ama normale dönme süreci başlamış oldu.

Kim ne diyecek şimdi merak ediyorum.

Hangi konuyla günden değişecek? Ya da değiştirilmeye çalışılacak.

Hangi anda yeniden siyaset konuşmaya, 11 Ekim’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminin tartışmalarını hangi olay alevlendirecek?

Çünkü normale döneceğiz dediğimizde, Kıbrıs Türk halkının normali bu?

Siyasi entrika, her bir iki yılda bir kurulan, ya yerel, ya genel ya da Cumhurbaşkanlığı seçimi sandıklarına hazırlıktan başka bir şey yapmayız normalimizde. Hiçbir şey bulamazsak büyük partilerden birinin kurultayı için yapılacak seçimlere hazırlık yapmak amacıyla siyasi entrikalara başlarız.

Ha unutmadan Covid 19 süreci içerisinde bunlara yeltenen olmadı mı? Oldu elbette. Ama prim görmedikleri, hatta ayıplandıkları için vazgeçtiler. Yoksa bu felaketten de siyasi rant elde etmek için niyetliler gördük hep birlikte.

Kıbrıs sorununda bir gelişme olamayacak elbette.

Dün kralın çıplak olduğunu ifade ettiğim ve birçok kesim tarafından işlerine gelmediği için kaşlarını çatan yazımda ifade ettiğim DAÜ mü olacak yeni konumuz bilmiyorum.

Yoksa ekonomik protokol ve Türkiye’den gelip gelmeyeceği yılan hikayesine dönen mali kaynak işlerine mi dalacağız hep birlikte, onu da kestiremiyorum.

Ufukta kurultay da gözükmüyor herhangi büyük bir partinin.

Sanırım Cumhurbaşkanlığı seçimi normalleşip o çirkin siyasi didişmelerimize başlamak için tek malzememiz gibi görünüyor.

Sağlık Bakanı konuşamaz, Başbakan fevridir, Ana muhalefet lideri çok yumuşaktır diye eleştiri getirenler, bu süreçte ne diyecekler ve bu minvalde siyasi arena nasıl şekillenecek doğrusu ben de çok merak ediyorum.

Geçenlerde ‘ben eski normali değil, yeni bir normal istiyorum’ diye yazdım ama düşündükçe bizim başka bir normalimiz olmadığını ve bir Covid 19’u yaşadık diye geceden sabaha Norveç olacak halimiz olmadığını da biliyorum.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.