Naci Talat dün akşam Hidden Garden’daydı

Yayın Tarihi: 21/12/22 10:27
okuma süresi: 3 dak.

Meslek gereği seçim zamanları bizim için zordur. Her aday ile teşriki mesaimiz olur, dostluklar oluşur bu sefer dengeyi bozmamak adına daha dikkatli davranmak durumundayız. Dikkat da emek ister, yorar.

Hemen her adayın ya da partinin basın etkinliklerine gitmeye özen gösterdim. Bazı günler günde iki etkinliğe gitmek zorunda kaldım.

Dün akşam Hidden Garden’da Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Lefkoşa İlçesi Belediye Başkanları ve Belediye Meclisi üyeleri tanıtım gecesine gittim.

Her zaman yaptığım gibi ortalığı şöyle bir dolaştım.

Kimler var, kimler yok? Soruları bir partinin bir seçime ne denli asıldığının en önemli göstergesidir. Belli ki Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa’yı çok istiyor.

Bıyıklılar diye nitelendirilen eski ekip tam kadro orda, gençlerle kucaklaşmış durumda. Sorunca aldığım cevap CTP’nin Lefkoşa arzusunu kafamda daha da belirginleştirdi.

‘Naci’nin emanetidir. Sıla’yı yedirmeyiz’

Naci Talat’ı ben yetişmedim pek. Ama hikayelerini, farklı partilerden olan kişilerle olan kardeşlik mertebesindeki dostluklarını, CTP’yi AKEL hegemonyasında kurtarma ülküsünü bilirim. Ancak bir seçim meydanında onun efsanevi konuşmalarından birini dinlemek nasip olmadı.

Dün akşam nasip oldu.

CTP’nin Lefkoşa Belediye Başkan adayı Sıla Usar İncirli sahneye çıktığında, tam manasıyla Naci Talat’ı dinledik.

İlk cümleler ağzından dökülürken, tepkiyi görmek üzere etrafıma baktım. Hemen hemen herkes, ‘aman tüylerim kalktı’ dediğimizde yapıldığı gibi kolları ovuşturuyorlardı.

Sağıma döndüm, Cenk Mutluyakalı, ‘Sıla aynı babası olmuş onun gibi konuşur’ dedi hoşnut bir şaşkınlıkla.

Dün geceden anladığım, CTP Lefkoşa’yı çok istiyor.

Yaşlısı genci; kızılı, ılımlısı bütün Sarı Karıncalar, ‘Biz birbirimizi yerde bulmadık’ diyerek, Naci Talat’ın onlara emanetini kurda kuşa yem ettirmeyeceklerine dair and içmişler hep bir ağızdan.

Lefkoşa’da seçim çok ilginç olacak. Kimin kazanacağını sandıktan başkası söyleyemez.

Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, CTP epey zamandır akamete uğrayan seçim kazanma arzusunu ve refleksini geri kazanmış durumda.

Naci Talat dün akşam Hidden Garden’daydı ve Lefkoşa’da kapı kapı geziyor.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Rasıh REŞAT yazıları