Herkes aptal Hasgüler akıllı

Yayın Tarihi: 17/01/23 07:00
okuma süresi: 4 dak.

Mehmet Hasgüler dünkü yazım üzerine uzun, hem de çok uzun bir tekzip yazısı göndermiş gazeteye. Tekzip Anayasal haktır ve yayımlanması icap eder. Yayımlandı da.

Ancak uzun bir tekzip göndermesi Hasgüler’in söylediği ve söylettiği yalanların, yürüttüğü operasyonun masumiyeti ile alakalı değil. Bunca zamandır yürüttüğü, ‘çamur atarım izi kalır’, ‘hukukun bütün boşluklarını kullanırım ve seni burada barındırmam’ ve ‘bana verilen yetkiyi görevimi yapmak için değil, sana görev yaptırmamak için kullanırım’ şeklindeki tutumunu ne örter ne de hafifletir.

Sadece Avcı için değil bu. Oraya kim oturursa, Hasgüler’in şükür ki bitecek görev süresin içerisinde gördük yaşadık.

Turgay Avcı’nın diplomasının muteber olması için efendim, Avcı YÖDAK Başkanlığına atandıktan sonra, YÖDAK Yönetim Kurulu'na dilekçe ile başvuracakmış, bir ton evrak sunacakmış ve YÖDAK’a kendisi hakkında araştırma yapması için başvuracakmış.

Bunları yapmadığı takdirde, YÖDAK Yönetim Kurulu, YÖDAK Başkanı’nın yeni mezun bir lisans öğrencisi gibi diploması ile ilgili ‘öyle bir diploma yoktur’ bağlamında bir karar verecekmiş.

Yani ben bir profesörüm. Bir üniversitede rektör yardımcılığı görevinde bulunmuşum. Sayısız öğrencinin diplomasında imzam olacak. Cumhurbaşkanı bütün kriterlere uygun olduğum için beni YÖDAK Başkanı olarak atayacak. Sonra da YÖDAK Yönetim Kurulu benden diplomam tamam mı değil mi diye dilekçe, araştırma yapmak için yetki, kimlik fotokopisi isteyecek. Damga pulu falan da lazım mı diye sorardım ben olsam.

Bir başka ifadeyle YÖDAK Başkanı olarak atandığım ilk gün, ilk toplantıda, ‘Arkadaşlar Merhaba, Cumhurbaşkanı başvurumu aldı, evraklarımı inceletti ve beni bu kurulun başkanı yaptı. Rica etsem diplomamın tamam olduğuna bakar mısınız?’ mı diyecekti?

Saçmaladığınızın farkında değilsiniz birilerinin size hatırlatması gerekti demek ki.

Yasalara uygun hareket ettiğini söyleyen ve hizmet aşkı ile yanıp tutuşan Hasgüler, YÖDAK Başkanı’nın YÖDAK Yönetim Kurulu’na değil ve sadece Cumhurbaşkanına karşı sorumlu olduğunu, gizli ajandasına son derece uygun bir şekilde unutmuşa benziyor.

Hasgüler’in yerinde olsam çırpınmayı bırakırdım. Ama anladığım kadarıyla durmayacak.

O nedenle ben sorayım.

Prof. Avcı, YÖDAK Başkanı olarak görevlendirildikten sonra, nerenizden çıkardığınızı bildiğim diplomasının denklik prosedürünü tamamlaması süreci ile ilgili herhangi bir başvuruyu yüce Yönetim Kurulunuza yapmamış diyorsunuz. Ve size de diploması ile ilgili araştırma yapma yetkisi de vermemiş. Böyle bir başvuru ve yetki olmadığı halde siz kimin diplomasını Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde hatta ta Beyrut’a bizzat giderek sorguladınız?

Hangi yetkiyle? Kimin diplomasını?

Bu arada Beyrut seyahatinizin masraflarını YÖDAK mı karşıladı? Yoksa cebinizden mi ödediniz?

YÖDAK karşılamamıştır çünkü zaten öyle bir diplomanın denkliği için size yapılmış bir başvuru yok. Ben de YÖDAK Başkanı olsam ben de size başvurmam demiştim zaten.

Cepten karşıladığınızı da söylemeyin. Hatta kendi kendinize bile tekrarlamayın, çünkü siz bile inanmazsınız.

Şimdilik duruyorum.

İtiraflar, tutarsızlıklar ve herkesi aptal kendinizi akıllı sandığınızı her satırına kazıdığınız tekzibinizi, ilgiyle okudum. Herkesin de okumasını isterim.

Tekzip uzun. Arzu edilirse böyle de devam edebiliriz.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Rasıh REŞAT yazıları