ADLİ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

Falyalı cinayetinin zanlıları mahkemede: Zanlı Sare, Erol Evcil ve Alaattin Çakıcı’nın isimlerini verirken çekindi

Falyalı cinayetinin zanlıları mahkemede: Zanlı Sare, Erol Evcil ve Alaattin Çakıcı’nın isimlerini verirken çekindi

İş insanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın cinayetiyle ilgili tutuklanan zanlılar yeniden mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede Polis Müfettişi Murat Bayram tahkikatın seyri ile ilgili bilgi verdi. Bayram, zanlı Veysel Sare'nin ifade verirken Erol Evcil ve Alaattin Çakıcı’nın isimlerini kullandığını ve bu isimleri verirken "korktuğunu" ve "çekindiğini" söyledi.

Yayın Tarihi: 21/02/24 16:50
okuma süresi: 5 dak.
Falyalı cinayetinin zanlıları mahkemede: Zanlı Sare, Erol Evcil ve Alaattin Çakıcı’nın isimlerini verirken çekindi

İş insanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın 8 Şubat 2022’de öldürülmesi ile ilgili duruşma Girne Ağır Ceza Mahkemesi huzurunda devam ediliyor. Duruşmada tahkikatı yürüten polis müfettişi Murat Bayram’ın dinlenmesine devam edildi. Polis Müfettişi Murat Bayram’ın tahkikatın seyri ile ilgili bilgi verdi. Bayram, 08 ve 12 Şubat 2022 tarihleri arası soruşturma ile ilgili yapmış olduğu icraatlarını aktarırken, ikinci tanık olarak polis memuru Umut Aktaşlı da yapmış olduğu icraatları mahkemeye aktardı.

Savcılığın 2 tanık çağırdığı duruşmada, “Duruşma içerisinde duruşma” yapıldı. Kavanlar Sitesi Blok 5 Daire 5’te yakalanan zanlı 2 Veysel Sare ve zanlı 3 Musa Çiçek ile ilgili tutuklama şekilleri ve ifadeleri mahkemede gündeme getirildi.

“VEYSEL SARE, EROL EVCİL VE ALAATTİN ÇAKICI’NIN İSİMLERİNİ VERİRKEN ÇEKİNDİ”

Savunma avukatı Süleyman Özsoylular, Murat Bayram’ı ev baskını ile ilgili sorular sordu. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşma içinde duruşmada, zanlı Veysel Sare’nin ilk alınan ifadesi savcılık tarafından mahkeme heyetine sunuldu. İlk etapta Veysel Sare’nin 8 sayfalık bir ifade verdiği, ifadesinin iki saati aşkın bir sürede tamamlandığını belirten Bayram, savunmanın şiddet iddialarını kabul etmedi. Bayram, Veysel Sare’nin ifade verirken ruhsal durumunun bazı isimleri verirken korkarak ve çekingen davrandığını gözlemlediğini vurguladı. Savunma avukatı Süleyman Özsoylular’ın “Hangi isimlerden bahsediyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Murat Bayram, “Veysel Sare ifade verirken Erol Evcil ve Alaattin Çakıcı’nın isimlerini kullandı. Bu isimleri verirken kendisinin korktuğunu ve çekindiğini hissettim” dedi.

Bayram, “Tutuklamalar yapılırken, sanığın veya sanıkların bana ‘gönüllü ifade verirsem iyi olur mu?’ diye sorulması üzerine, adaletin tecelli etmesi için iyi olur derim. Fakat sanık sorarsa. Sormadığını takdirde herhangi bir telkinde bulunmam” dedi.

“DAİRELERİN KAPILARINI ÇALARAK KONTROL GERÇEKLEŞTİRDİK”

Polis Memuru Umut Aktaşlı ise konuyla ilgili yaptığı icraatları anlattı. Musa Çiçek ve Veysel Sare’nin kaldıkları alanda önceden takip ve inceleme gerçekleştirdiklerini, incelenen kamera kayıtlarında Mustafa Söylemez’in, Alsancak’ta Atakara Market’in güney kısmına kadar aracın güzergâhı dâhilinde olduğunu, sonrasında ileriye veya geriye doğru herhangi bir hareket belirlemediklerini, bu nedenle o bölgede arama yaptıklarını, bölgede bulunan Kavanlar Sitesi’nde dairelerin kapılarını çalarak kontrol gerçekleştirdiklerini, çaldıkları ilk kapıda Musa Çiçek ve Veysel Sare’nin kapıyı açtıklarını belirtti.

“BU BÖLGEDE CİNAYETLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ŞEY OLABİLECEĞİ ŞÜPHESİYLE BİNALARI ARAMAYA BAŞLADIK”

Aktaşlı, “İncelediğimiz kameralarda cinayetle bağlantılı Mustafa Söylemez’in aracının sürekli aynı bölgeye gittiğini ve yine izlediğimiz kamera kayıtlarında Söylemez’in aracının Alsancak Lemar Park yerinde park edildiğini ve Mustafa Söylemez’in toprak yoldan yürüyerek Kavanlar Sitesi’ne doğru gittiğini tespit ettim. Sitede 6 apartman var ve bu bölgede cinayetle ilgili herhangi bir şey olabileceği şüphesiyle binaları aramaya başladık. Çaldığımız kapılardan birini Veysel Sare açtı. Kendisini daha önceden bilgimde olan Gökhan Altunok adına düzenlenmiş sahte ehliyetteki fotoğrafından tanıdım. Aradığımız şahıslar olduğunu anladıktan sonra tahkikat memuru Murat Bayram’ı arayarak şifreli bir şekilde bilgi verdim. Veysel Sare ve Musa Çiçek ile evde bir müddet sohbet şeklinde sorgulamamı yaptım. Ardından kendilerine adaya kaçak giriş yaptıkları gerekçesi ile tutuklu olduklarını tebliğ ettim. Bu sırada Murat Bayram ve diğer polis ekipleri de bulunduğumuz yere geldiler. Musa Çiçek’i ben kelepçeledim. Veysel Sare’yi ise yanımda bulunan diğer polis arkadaşım kelepçeledi. Kendilerini Murat Bayram’a teslim edip binadan çıktım” dedi.

Dava, 22 Şubat Perşembe günü saat 13.00’a ertelendi.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.