EĞİTİM
okuma süresi: 2 dak.

Nazım Çavuşoğlu: Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ile bazı branşlarda öğretmen ihtiyacımız olmadığına dair konuştum

Nazım Çavuşoğlu: Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ile bazı branşlarda öğretmen ihtiyacımız olmadığına dair konuştum

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, sendikalardan Öğretmen (Değişiklik) Yasası'nda şikayet ettikleri maddeyi söylemelerini istediğini ancak sendikaların söyleyemediğini ifade ederek, “Öğretmen getireceksin dediler” şeklinde konuştu. Çavuşoğlu, “Ben Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ile istişare ettim ve bazı branşlarda yeterli öğretmenimiz olduğunu ve ihtiyaç olmadığını söyledim aynı zamanda yazıda yazıp gönderdim” dedi.

Yayın Tarihi: 05/06/23 10:56
Güncelleme Tarihi: 05/06/23 11:18
okuma süresi: 2 dak.
Nazım Çavuşoğlu: Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ile bazı branşlarda öğretmen ihtiyacımız olmadığına dair konuştum

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Öğretmen (Değişiklik) Yasası ile ilgili BRT TV’de yayınlanan 'Manşet+' programında değerlendirmelerde bulundu.

Nazım Çavuşoğlu, sendikaların yaptığı grevlerin sebebinin yasa olduğunu ancak yasanın hiç konuşulmadığını ifade etti. “Daha çok öğretmenlerin itibarsızlaştırılması, yabancı öğrenci sorunu, sınıfların kalabalığı gibi konular konuşuldu” diyen Bakan Nazım Çavuşoğlu, dünyadan birçok anlamda kopuk olunduğunu ve aslında yasalarda da aynı şeyin geçerli olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, “Öğretmenler Yasası’ndaki tartışma AB öğretmen tartışması ile başlamıştı…” diyerek yasaların belirli ihtiyaçlardan ortaya çıktığını en çok karşı gelinen maddenin ise ‘hizmet içi eğitimin zorunlu olması’ şeklinde olduğunu kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun konuşması şu şekilde:

“İlkokullarda yıllardır rehber öğretmen yok, Türkiye’den getiriyoruz… Biz aynı zamanda Türkiye’den gelen öğretmen sayısını azaltmak içinde düzenlemeler yapıyoruz aslında. Sendikalara yasada şikâyet edilecek maddeyi söyleyin dedim söyleyemediler, öğretmen getireceksin dediler. Çelişkiler bu gürültünün içerisinde konuşulamadı… Toplum tarafından anlaşılmak isterim. Ben Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ile istişare ettim ve bazı branşlarda yeterli öğretmenimiz olduğunu öğretmen gönderilmesine ihtiyaç olmadığını söyledim aynı zamanda yazıda yazıp gönderdim. Ben KKTC Milli Eğitim Bakanı olarak taleplerimin arkasında durdum. Ben öğretmenleri itibarsızlaştıracak bir şey söylemem ve söyletmem. AÖA’nın kapanacağına dair söylemler ise tamamen yalandır."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.