Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Yazarlar Gökhan ALTINER | 8 Şubat 2019, Cuma

Haydi FETÖ'cüler eve

Paylaş  
16
15
15

Haydi FETÖ'cüler eve

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ülkemize son derece yerinde ve önemli bir ziyaret gerçekleşti. İki ülke arasında yapılan bir antlaşma ile KKTC sınır kapıları umarım daha çok güvende olur. Bugün geldiğimiz nokta da ne yazık ki KKTC, Türkiye’de birçok konuda suç işlemiş kişilerin kaçıp sığındığı ve yıllarca yaşama fırsatı bulduğu bir ülke oldu. Hırsızından katiline, tecavüzcüsünden vatana ihanet edenlere varıncaya kadar aklınıza ne gelirse. Türkiye’den sahte kimlikle olsun ya da bir şekilde yolunu bularak olsun birçok suçlu KKTC’ye kaçtı ve ne zaman ki burada bir suça karışıp tutuklandı, işte o zaman Türkiye’de de bilmem hangi suçtan arandığı ortaya çıktı.

Birçok gazeteci ve sivil toplum örgütü “KKTC sorma gir hanı oldu” dediğinde ise Kıbrıslı Türkler Türkiyelileri istemiyor diye negatif bir algı yaratıldı.

İşte Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun adamıza gerçekleştirdiği ve İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ile imza ettiği antlaşma artık buna bir son verecek. En azından öyle olmasını umut ediyor herkes.

KKTC FET֒nün yuvası oldu

Ne kadar acıdır ki birçok Kıbrıslı Türk’ün de karıştığı ve ciddi menfaatler elde ettiği iddia edilen bir meseleden bahsediyoruz. İsteyen istediğini söylesin; yok darbeyi Erdoğan kendi yaptırdı desin yok bu bir oyundu desin hepimiz gerçeğin böyle olmadığını çok iyi biliyoruz.

Fethullah Gülen’in ya da başka abilerin önderliğinde gerçekleştirilen bu darbe denemesinin belki de merkez üslerinden biri de KKTC’ydi.

Nasıl bir beladan ve nasıl bir tehlikeden kurtulduğumuzun farkında olanlar farkında ama gerçekten halen farkında olmayan insanlarda var. Ya da Rum propagandası yapıp Rum tarafından maaş alan,  Kıbrıslı Türkleri birbirine düşürmek isteyen bazı karakteri bozuk insanlarda var.

Bunu hamaset olsun diye yazmıyorum, herkesin gözünü açıp bunları fark etmesi lazım. Günü geldiğinde bu kişileri de teşhir edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

FETÖ listesi var ama yeterli işlem yok

En önemli bir başka sıkıntı da KKTC siyasilerinin elinde FETÖ ile bağlantısı tespit edilen kişilerin bir fiil isimlerinin olduğunu ancak KKTC makamlarının her nedense gerekli tedbirleri istenildiği gibi almadığını biliyoruz.

Yaklaşık bir yıldır Türkiye’nin önemli teşebbüsleri sayesinde bir temizlik çalışması başlatıldı ama bunun yeterli olmadığını ve ülke genelinde halen FETÖ ile bağlantısı olduğu tahmin edilen birçok insanın olduğu iddia ediliyor.

Bizim kamuoyumuzun anlamakta güçlük çektiği nedir biliyor musunuz kendi ülkemizde aslında hiçbir tehlike yokmuşçasına rahat bir hayat sürerken bir anda herşeyin ne denli hızlı karışabileceğini tahmin bile edemiyoruz.

İşte bu nedenle gerekli tedbirler ve iki ülke arasında antlaşmalar çoktan yapılmalı ve daha rahat adımlar atılabilmeliydi.

Bu geç oldu ama en nihayet dün gerçekleşti.

Tabii konuların altını eşeledikçe başka düşünceler de gelmiyor değil insanın aklına.

İddia edilene göre FETÖ yapısının içinde yer alan gerek Kıbrıslı Türk iş adamları olsun gerekse Türkiye’den buraya gelip iş kuran ve vatandaşlık alan Türkiyeli iş adamları olsun siyasilere ciddi maddi destek sağladılar. Bu yönde iddialar da dolaşıyor. Haliyle hükümet mekanizmalarının içinde yer alan siyasiler de maddi destek aldıkları iş adamlarının neyle bağlantılı olduklarına bakma ihtiyacı hissetmemiş olabilirler.

Haliyle zaman içinde de güvenilir bölge olarak görülen ayrı devlet statüsünde bulunan KKTC’de oldukça ciddi para akışı toplandığı hep yazılıp çizilmiştir.

KKTC’DE FETÖ VARLIĞI

Kıymetli meslektaşım Vatan Mehmet’in 14 Aralık 2016 tarihli haberinde son derece önemli tespitler gün ışığına çıktı.

“Kıbrıs Postası’nın ulaştığı eski imam Hasan Polat, Kıbrıs hakkında pek çok şey bildiğini ancak şu aşamada basına konuşmak istemediğini belirtirken, FET֒nün KKTC’de öteden beri “köklü bir yapılanma içinde” olduğu mesajını verdi. Öte yandan dün FETÖ'nün şifreli iletişim programı "ByLock" kullanıcılarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında haklarında dava açılan ve birisi KKTC vatandaşı tutuklu 2 sanık dün İzmir’de hakim karşısına çıktı…  Sanık Okan M. KKTC vatandaşı olduğunu ve daha önce kapatılan bir yükseköğrenim yurdunda memur olarak çalıştığını bildirdi. Bayram tatilini geçirmek için ailesinin yaşadığı KKTC'ye gitmek istediği sırada havalimanında polislerce gözaltına alındığına değinen Okan M, ByLock kullanmadığını, bu programı da telefonuna yüklemediğini ileri sürdü. Bir süredir gündemdeki yerini kaybeden ve çoğu kez küçümsenen FETÖ-KKTC ilişkisine dair Türkiye’de yeni ve önemli gelişmeler yaşanıyor… Komisyona terör örgütündeki kod adının 'İhsan' olduğunu anlatan Hasan Polat, Kıbrıs İmamı olduğu döneme kadar cemaatte pek çok süzgeçten geçtiğini, Ada’ya 90’larda Samanyolu TV’nin sorumlusu olarak geldiğini ancak örgüt adına asıl görevinin “KKTC İmamlığı” olduğunu belirtti.

http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/208109/PageName/KIBRIS_HABERLERI

Bakınız Vatan Mehmet’in haberi ve Sayın Polat Alper’in de yazısını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Her ikisinin de yaptığı çok sağlam gazeteciliktir diyebilirim.

Eski İmam Hasan Polat isimli şahıs KKTC’de FETÖ yapılanması olduğunu ve kendisinin de imam olduğunu itirafında belirtmiş. Bu gizli saklı bir haber değil zaten.

Tayyipçiyim diyen sahtekarlar da var

Bir de en çok buna sinir oluyorum. Memleketin içi sonradan zengin olan ve hızla büyüyen iş adamlarıyla doldu. Bunu nerden alıyoruz peki? Hızla yükselen binalardan, açılan iş yerlerinden, satılan lüks arabalardan. Hep bunlardan anlıyoruz. Her zaman yazmışımdır. Kimse kimseyi desteklemek zorunda değil. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kimse desteklemek zorunda değil. Hatta eleştirebilir de; her şey saygı ve doğruluk çerçevesinde olduktan sonra bu insanların en doğal hakkı ama bir de ben Tayyipçiyim diyerek sahtekarlık yapanlar yok mu? İşte ben onlara sinir oluyorum. Kardeşim neysen osun, yalandan gazel çalıp da insanları kandırmaya ne gerek var, yapıyorlar ama. Bizim memlekette saf olan kalbi temiz olan vatandaş da inanıp itibar ediyor.

Hayırlısı diyelim ve noktayı koyalım. Umarım FETÖ ile ilgili operasyon bir an önce başlar ve bu memlekete huzur gelir.

************

Günün Sözü

Şeriatın kestiği parmak acımaz.

Anonim

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
YAZARIN SON 10 YAZISI
20 Ağustos 2019, Salı    Bana biraz müsaade...
19 Ağustos 2019, Pazartesi    Tiyatrocu kahramanlığa oynamaz
16 Ağustos 2019, Cuma    Tutun papazı kaçmasın...
15 Ağustos 2019, Perşembe    Namaz derin iştir... Sen anlamazsın...
9 Ağustos 2019, Cuma    Cumhurbaşkanı adayı rezil oldu
8 Ağustos 2019, Perşembe    Hayal kırıklığı olan Özersay'ın kendisidir
7 Ağustos 2019, Çarşamba    Hasipoğlu, "UBP adayını çıkarmazsa... Bunun bedeli olur"
6 Ağustos 2019, Salı    Veresiye dönemi başladı...
5 Ağustos 2019, Pazartesi    Kendi cephanemizi üretmeye başladık
2 Ağustos 2019, Cuma    Emredersiniz yaparız...

banner
banner
banner
banner
banner

Bana biraz müsaade...
Gökhan ALTINER | 20 Ağustos 2019, Salı
Koca yıl hiç tatil yapmadım desem sanırım yanlış söylemiş olmam. Gün geldi çattı ve izin yapma zamanı. Yazının hemen başında belirteyim, Ağustos sonuna kadar yazılarıma ve programlarıma ara vereceğim. Aslında gündem d...
Tiyatrocu kahramanlığa oynamaz
Gökhan ALTINER | 19 Ağustos 2019, Pazartesi
Derin ekonomik kriz içinde olan memleketin hiç şüphe yoktur en az destek gören alanı sanattır. Ülkemizde sanat her alanda gerektiği gibi desteklenmemektedir. Sanatın hangi alanıyla olursa olsun gerçek anlamda ilgilene...
Tutun papazı kaçmasın...
Gökhan ALTINER | 16 Ağustos 2019, Cuma
Hani söze nereden başlanır diye bir düşündüm. Ciddi bir kısır döngü içerisindeyiz toplum olarak. Neyle mutlu olacağımızı nasıl mutlu olacağımızı bilemiyoruz. Hep bir şikayet ve hep bir tepki içindeyiz. Bu öyle bir tep...