BIOENERGY

Nihal Derya ÖZBAYOĞLU
nihoz@hotmail.com
Nihal Derya ÖZBAYOĞLU

Aşk, aşk, aşk

Yayın Tarihi: 08/01/24 07:00
okuma süresi: 3 dak.
A- A A+

Aşkın çeşitleri…

Aşkın bin türlü hali ve şekli vardı. Ne büyük kelimeydi Aşk ..Kimine göre var ,kimine göre ise hiçbirşeydi . Her insan için ayrı bir anlamı ve değeri vardı.Aşk sadece üç harfden oluşan fırtına gibi başlayıp , bir balon gibi sönen anlık inişli ve çıkışlı durumdur.En güzel aşklar ulaşılamayan aşklar denmiş ve eklenmiş ..Eğer aşk ulaşılamıyorsa neden aşk oluyor ki.

Anlamsızlıklar içindeki varoluşu anlarken aşkın insanı dönüştürmesiyle halden hale geçişi aynı idi.Alevler bütün bedenini sararken , gözle görülmesi geren şeylerin biranda yok olup gitmesi ve geçiçi körlüğe neden olmasıydı. Gerçekten çok ilginç ki kişi buna isteyerek girmiştir ve bu olgunun içinde kaybolup gider.Aşk gözünü kör eder ve kişi bu durumdan o anda memnun olur. Sonrasında ise ayılıp , aşk sarhoşluğundan çıktıktan sonra  ayılma evresine geçer..Bu evre çok sarsıcı olup kişiyi baya kırpalar. Sudan çıkmış bir balık gibidir.Ne yapacağını bilmez, kendini suçlar, karşısındakini suçlar. En çok da kendini suçlar. Kızar, nefret eder, bağırır, ağlar ve en sonunda da kabule geçer.Aşkın ömrü üç gün niye demişler acaba çabuk ayıldıkları için mi ?Aşk aşk diye yanan bir kesimde var. Onları unutmamak lazım. Bir de devamlı aşık olup, şıpsevdiler var.Onları da unutmamak lazım . Biran da aşık oldum der ve bir gün sonra ise yok aşkım bitti der. Sadece bir gün geçmiştir. Şıpsevdidir . Hızlı aksiyon alıp hızlı biter. Işıkhızı ile olur herşey . Bir bakarsın ki hop başkasına aşık olmuş. Eskiden aşk için ölenler, onun için dağlara çıkanlar, kendini yollara verenler vardı. Şimdi ise ilk görüşte hormonsal içdürtüler ile yaklaşıp hızlı bir şekilde biten durumlar içindeyiz.Fastfood aşklar. Hızlı tüketip, bitirmek. Sonu gelmeyen değişimler.

Bana göre ise Aşk ; kendi içinde yaptığın yolculuk.Kendini aradığında ki o durum.Orada durma hali .O süreç orada senle ilgili , bir başkasıyla değil .Tamamen kendinin içinde yaptığın yolculuk aşk oluyor .Kalıcı olanda bu kısım ve içinde çeşit çeşit renkleri barındırıyor.İçinizdeki renklere ulaştığınızda ise aşkın halleri ve geçişleri ile doluyorsunuz.İşte bu hal Aşk.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Nihal Derya ÖZBAYOĞLU yazıları